• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Krótkie wędzidełko, zwężenie napletka, pierścień, problem z oddaniem moczu

kaolik98

Well-known member
Witam, posiadam krótkie wędzidełko po stwierdzeniu przez lekarza, czekam obecnie na wznowienie zabiegów. Podczas spoczynku mogę ściągnąć napletek tylko do rowka zażołędnego, natomiast przy wzwodzie jest to niemalże niemożliwe, a jeśli tak, to wiąże się to z bólem. Dodatkowo przy wzwodzie na penisie występuje pierścień, jakby coś w swoistego rodzaju obręczy (pogrubienie). Dodatkowo w ciągu dnia z penisa wydziela się dość nieprzyjemny zapach rozkładającego się moczu, niekiedy mam stany zapalne w postaci zaczerwienienia cewki i czasami mnie ona piecze. Dodatkowo podczas wzwodu mam problem z oddaniem moczu. Czy może być to związane z wąskim napletkiem?
 
Dodaj zdj na imgur, to cos podpowiemy. Co do problemu z oddawaniem moczu podczas wzwodu, to normalne. Kazdy facet tak ma. Dopiero jak wzwod opada, to oddanie moczu zaczyna byc normalne
 

kaolik98

Well-known member
https://imgur.com/5TbnaHv

Niedługo wybieram się do lekarza. Mam zamiar się umówić na zabieg. Ostatnio byłem w kwietniu, mówił o krótkim wędzidełku i coś na temat tej obręczy na penisie, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co miał na myśli. Czy to jest tylko krótkie wędzidełko, czy już robi się z tego stulejka? Nie mam pojęcia co o tym sądzić. Najgorzej jest podczas wzwodu, gdy główka penisa chce wyjść, a nie może bo jest uciskana i blokowana przez wędzidełko, co powoduje ucisk i dyskomfort.
 
Wedzidelko masz za krotkie i nie pozwala na rozciagniecie tej skory na trzonie i robi sie taki falbanek, czy jak to nazwales obrecz. Mialem tak samo. U mnie dodatkowo ten falbanek byl napiety i lekarz stwierdzil stulejke czynnosciowa. Przypatrz sie, ze gbyby wedzidelko bylo dluzsze, to ta obrecz dala by sie rozprowadzic. Masz ja opieta podczas wzwodu? W sensie napieta skore przy obreczy?
 
Czyli stulejka, ale nie calkowita, a czynnosciowa. U mnie skonczylo sie na obrzezaniu. Lekarz wspominal o masciach sterydowych, ale opiecie bylo na tyle duze, ze nie chcialem kombinowac i poszedlem na obrzezanie czesciowe. W Twoim wypadku bedzie pewnie tak samo, chyba, ze zdecydujesz sie na pol srodki i postawisz na wydluzenie wedzidelka i masci. Osobiscie wolalbym na Twoim miejscu obrzezanie - problem z glowy
 

kaolik98

Well-known member
Przedyskutuję to z moim lekarzem prowadzącym. Najgorsze jest to, że przez to krótkie wędzidełko pojawiają się różnego rodzaju infekcje ,typu zaczerwienia ujścia cewki, pieczenia ujścia cewki, itp. Chcę mieć to już za sobą.
 

kaolik98

Well-known member
Mam się z nim skontaktować przez tel w godz jego przyjmowania i jeśli zostaną wznowione zabiegi to przygotuje skierowanie i umówię się z nim na konkretny termin. Dodatkowo przez nacięciem wędzidełka, zaproponował uroflowmetrię, która ma ocenić przepływ moczu. Powiedział, żeby przyjść z pełnym pęcherzem. Mam pytanie, jak wykonać prawidłowo to badanie, ponieważ mam tak, że nieraz stresuję się przy obecności kogoś i nie mogę wtedy oddać moczu. Czy jest możliwość oddania moczu do tego lejka przy chwilowej nieobecności lekarza w gabinecie?
 

Podobne tematy

Do góry