• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Krótkie wędzidełko - konieczny zabieg ?

grhopper

New member
Witam, aktualnie mam 22 lata i wydaje mi się że coś jest nie tak. Napletek niby normalnie schodzi natomiast we wzwodzie tworzy się pierścień pod żołędzią a wędzidełko jest krótkie i napięte. Niby nie sprawia to jakiegoś większego dyskomfortu, natomiast jest obawa, że przy jakiś intensywniejszych doznaniach coś pęknie i będzie bardzo nieprzyjemnie. Oczywiście zawsze można nie ściągać napletka we wzwodzie i niby też jest OK, no ale.... Niedługo po urodzeniu miałem wykonany zabieg na penisa (nie wiem do końca na czym polegał) ponieważ nie odchodziła mi skórka natomiast sądzę, że wtedy chirurg coś chyba spieprzył i nie zakończył zabiegu jak trzeba. Ostatnio byłem u urologa i powiedział, że w sumie to można zastanowić się nad zabiegiem częściowego obrzezania, bo wędzidełko rzeczywiście jest krótkie, albo smarować napletek maścią, uwaga, która nazywa się TESTIM. Powiedział, że może to rozluźnić jakoś napletek i nie będzie tak napięte wędzidełko też. Z tego co sprawdziłem, ten Testim to praktycznie sam testosteron plus jakiś alkohol i maść ta jest cholernie droga (ok 200zł). Czy ktoś z Was stosował to lub ma jakieś doświadczenia, informacje na temat tego specyfiku ? Jeszcze tego nie kupiłem, nie wiem czy warto, ogólnie w internecie bardzo mało jest na ten temat. Załączam zdjęcia, proszę o ocenę sytuacji i jakieś rady :) Pozdrawiam!

Imgur: The most awesome images on the Internet
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak dla mnie to wędzidełko jakos strasznie krótkie nie jest, natomiast widac ewidentnie ze otwór napletka jest ciasny i dlatego powstaje pierścień jak go sciagasz. Na jakiej długości jest ciasny to nie powiem. Czy to tylko sam otwór czy jakiś kawałek napletka za nim tez( od tego zależy ile trzeba by bylo ciąć) Z masciami to można próbować. Mowi sie ze cos tam pomagają u dzieci, u dorosłych juz tak kolorowo nie jest.
 

moraj

Member
ten sam problem przerabiałem mając 22 lata jakoś nic mnie nie bolało ani nie odczuwałem dyskomfortu wiedząc ze napletek jest trochę ciasny w wieku po 30 -tce był już konkretny ból i tzw bliznowacenie napletka lepiej od razu poddać się zabiegowi bo aż tak się nie naciągnie
 

grhopper

New member
Hm, u mnie jakby nawet co raz lepiej jest, tzn. pare lat wstecz to prawie w ogóle napletka nie ściągałem i żołądź nadwrażliwa była, a teraz już spoko w miarę. To uważacie, że warto ten Testim kupować ? A jeśli zabieg - to jaki ? Ogólnie ten lekarz, u którego byłem to taki mało konkretny, trzeba było od niego siłą wyciągać informacje, mimo że byłem prywatnie. Przebąkiwał coś o częściowym obrzezaniu, jak wspomniałem o wydłużaniu wędzidełka to powiedział że to "to samo".
 

Podobne tematy

Do góry