• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Krople do nosa a erekcja

SmutnyKlaun

New member
Witam,

Czy to możliwe, aby długotrwałe, wieloletnie i codzienne stosowanie kropli do nosa na bazie substancji czynnych: oksymetazoliny chlorowodorku, chlorowodorku ksylometazoliny (Afrin, Acatar, Otrivin), mogło przyczynić się do problemów z erekcją u mężczyzny przed 30-stym rokiem życia?

Kilka lat temu nie obserwowałem żadnych problemów ze wzwodami. Dzisiaj erekcji porannych brak lub są znacznie słabsze, w trakcie sytuacji intymnych również erekcje jak są to dużo słabsze niż kiedyś i utrzymują się krócej np. podczas masturbacji (członek osiąga np. wzwód 80%, ale szybko opada itd.).

Będę wdzięczny za pomoc, bo to mnie rozwala od środka...
 
Ostatnia edycja:

SmutnyKlaun

New member
Masz przerosniete małżowiny nosowe zapewne? Robiles cos w tym kierunku?

Mam alergiczny nieżyt nosa, zwężone zatoki kwalifikujące się pod operację i przewlekły katar, jako skutego astmy oskrzelowej na tle alergicznym. Do tego dochodzi uzależnienie od kropli do nosa, które wysuszają śluzówkę i powodują, że ich odstawienie prowadzi do całkowicie zatkanego nosa. Więc cały czas się je bierze, co powoduje błędne koło.

Będę jednak wdzięczny za odpowiedź w temacie... Czyli czy stosowanie takich kropli może mieć wpływ na erekcję?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Sam bralem 15 lat i jakos nie zauwazylem by mialo to wplyw ma erekcje. Skoro kwalifikuje sie do operacji to idz ja zrob. Chcesz cale zycie pryskac tym badziewiem? Przyciecie malzowin nosowych rozwiazuje problem uczucia zatkanego nosa. Przechodziłem przez to. Uczucie jakby ktos wsadzil ci dwa kartfole w nochala. Pod koniec jedna butelka starczala gora na dwa dni. Mialem prostowanie przegrody ktore ch... dalo. Wypalanie laserem tez. Mrożenie tez nic. Dopiero ogarnięty chirurg powiedzial ze tylko konkretne przyciecie spuchnietych przesuszonych malzowin nosowych pomoze. I faktycznie. Od 2011 roku zero kropli.
 
Ostatnia edycja:

SmutnyKlaun

New member
Sam bralem 15 lat i jakos nie zauwazylem by mialo to wplyw ma erekcje. Skoro kwalifikuje sie do operacji to idz ja zrob. Chcesz cale zycie pryskac tym badziewiem? Przyciecie malzowin nosowych rozwiazuje problem uczucia zatkanego nosa. Przechodziłem przez to. Uczucie jakby ktos wsadzil ci dwa kartfole w nochala. Pod koniec jedna butelka starczala gora na dwa dni. Mialem prostowanie przegrody ktore ch... dalo. Wypalanie laserem tez. Mrożenie tez nic. Dopiero ogarnięty chirurg powiedzial ze tylko konkretne przyciecie spuchnietych przesuszonych malzowin nosowych pomoze. I faktycznie. Od 2011 roku zero kropli.

Dzięki wielkie za radę. Na pewno wybiorę się na taki zabieg...
 

MaxMax

New member
Czy to możliwe, aby długotrwałe, wieloletnie i codzienne stosowanie kropli do nosa na bazie substancji czynnych: oksymetazoliny chlorowodorku, chlorowodorku ksylometazoliny (Afrin, Acatar, Otrivin), mogło przyczynić się do problemów z erekcją u mężczyzny przed 30-stym rokiem życia?

Oksymetazolina, ksylometazolina, pseudoefedryna są to substancje aktywujące receptory alpha adrenergiczne. Wprawdzie w lekach używane są z myślą o naczyniach zatok i naczyniach nosa, ale przy długotrwałym stosowaniu działają zapewne także na inne naczynia. Nie są takie środki zalecane osobom, które mają problemy z prostatą właśnie z tych powodów. To zwyczajnie jest przeciwieństwo blokerów typu tamsulozyna.
I w zakresie meritum - jeżeli te środki działają na "dolne partie" powodując pobudzenie receptorów, to pewnie jakoś na erekcję mogą wpłynąć.
 

Podobne tematy

Do góry