• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Krew z miejsca szwów - 12 dni po

VvsAlpha

New member
Witam, jestem 12 dni po zabiegu i dzisiaj przy oddawaniu moczu widziałem, że coś mi odpadło. Gdy sprawdziłem co się dzieje w miejscu gdzie były szwy zauważyłem krew, od razu przyłożyłem gazę, psiknalem octaniseptem, chwile poczekałem i znowu przyłożyłem gazę, a następnie opatrunek. Po 2h zdjąłem opatrunek i wyglada to w taki sposób jak na zdjęciu. Czy jest powód do obawy? Rana się rozeszła? Aktualnie nie boli, a jak już to przy dotykaniu i to nawet mniej niż wczoraj (przed tym zdarzeniem). W dodatku chciałbym zapytać, czy u was też tak długo trwało normowanie się oddawania moczu, a dokładniej jednym strumieniem?

 

flader

Active member
Nie wygląda źle, ale rozeszła ci się chyba rana u dołu. Zagoi się przez ziarniowanie, ale może pozostać mniej estetyczna blizna i zająć dłużej. Utrzymuj wysoki standard higieny w tym miejscu. Co do strumienia, może to potrwać nawet 2-3 tygodnie. Obrzezanie to nie jest hop siup dla tej delikatnej strefy, w środku jest niemałe zamieszanie i obrzęk, a stąd też problemy ze strumieniem.
 

VvsAlpha

New member
Też mi się tak wydawało, ale lekarz powiedział, że nie ma czym się martwić. Jeśli byłoby coś gorzej na pewno oś razu byłyby oznaki, a aktualnie jestem cały dzień po tym i nie czuje żadnej różnicy na gorsze. Bliznę już niestety jakoś przeżyje, najważniejsze żeby nic się złego nie działo. Dzięki też za odpowiedz co do obrzęku oraz strumienia.
 

flader

Active member
Luźno. Swoją drogą to na bliznę są metody, plastry albo kremy suticron. Ale do tego to na razie jeszcze chwila jest, bo rana musi się zamknąć i dobrze zagoić.
 

Podobne tematy

Do góry