• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Komputer czy laptop

wobiektywie5

New member
Hej ;) Waszym zdaniem lepsze są blaszaki, czy laptopy? ja niezbyt często podróżuję, ale mam laptopa i zastanawiam się nad zmianą na komputer stacjonarny :)
 

Ardric

Member
Prosta sprawa:
- PC -> grasz na kompie, projektujesz (zwłaszcza projekty 3d)
-Laptop -> wszystko inne

Ot cała zagadka
 

Trolo

Well-known member
Taka prawda, że na laptopie zrobisz wszystko to co na kompie, tylko trzeba odpowiednio więcej kasy wydać na takiego laptopa.
 

rainax

New member
Taka prawda, że na laptopie zrobisz wszystko to co na kompie, tylko trzeba odpowiednio więcej kasy wydać na takiego laptopa.

To fakt, trzeba też pamiętać, że laptopy mogą być mniej wydajne, przez inny sposób chłodzenia i inną budowę.

Prosta sprawa:
- PC -> grasz na kompie, projektujesz (zwłaszcza projekty 3d)
-Laptop -> wszystko inne

|A tu się nie zgodzę ;) Mam lapka i używam go do wszystkiego ;P To wszystko zależy od tego jakim budżetem ktoś dysponuje
View image: Przechwytywanie 7 (to jest z laptopa) - uwierz, można na nim bez problemu renderować wszystko.
 

valgaw

New member
Pełna zgoda, że lapki mogą mieć takie osiągi jak PC, ale właśnie odpowiednio więcej trzeba zapłacić.
 

marianka61

New member
Na lapku można robić wszystko to co na kompie, z tą różnicą że lapek jest mobilny i można go zabierać w różne miejsca.
 

Parina

New member
Niestety Oscar ja mam odwrotne doświadczenia. Laptopa zajechałem dwa razy długimi procesami obliczeniowymi i to jego sprzęt. Do niektórych zastosowań profesjonalnych niestety tylko komputer stacjonarny. Ale dla większości na pewno laptop. Zdaję sobie z tego sprawę.
 

sense8

New member
To zależy do czego komputer jest potrzebny. Jeśli do wrzucania selfie na facebooka i oglądania zdjęć kotów, to wystarczy jakiś nieduży laptop albo nawet tablet. A jeśli komputer jest potrzebny do pracy, to na pewno lepszym wyborem będzie stacjonarny, choćby dlatego, że średnio drogi sprzęt stacjonarny ma lepsze parametry niż bardzo drogi laptop.
 

Podobne tematy

Do góry