• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Babi

New member
witam, mam 22 lata i w końcu zdecydowałem się coś zrobić ze swoją stulejką.

Mam zamiar robić operacje w Krakowie (100km ode mnie) i tu pojawia się pytanie: u kogo? jaką operacje ?

przeszukałem forum i z Krakowa najlepsze opinie i wpisy mają (Jacek Drabina, Leszek Michalski, Mirosław fortuna) wiec ciężko wybrać. sam jestem skłonny zeby iść do dr. drabiny ponieważ ma najwiecej wpisów.
wy jakie macie zdanie na temat powyżej wymienionych lekarzy ? cena nie gra roli

zależy mi na tym wygladzie wiec wchodzi w grę obrzezanie czesciowe lub plastyka napletka (nie rozumie na jakiej zasadzie jest ona wykonywana dokładnie), chce żeby żołądź byl jak najbardziej zakryty podczas bez erekcji, po konsultacji online u doktora Michalskiego zostało mi zaproponowane obrzezanie staplerem, można uzyskać obrzezanie częściowe za pomocą staplera ? wy kogo byscie wybrali w mojej sytuacji ? po jakim czasie mogę wrócić do pracy (programista) ?
 

Babi

New member
Tu masz efekt staplera, tyle że w wawie robione.

jest roznica miedzy obrzezaniem częściowym i obrzezanie high&loose ? czy to poprsotu dwie nazwy do tego samego typu obrzezania ?
 

nope

Well-known member
Dwie nazwy. Tutaj sie mowi albo częsciowe albo całkowite xD czyli albo luźne albo ciasne :D a o linii cięcia generalnie dużo lekarzy zapomina dlatego trzeba walczyć o to i tłumaczyć jak daleko ma być linia cięcia od żołędzia.
 

kaloryfer!

Active member
Może niechcący wprowadzilem w błąd. To co ja mam to coś pomiędzy high a low. Myślę, że zdecydowanie bardziej high.

Jeśli chodzi o terminologię to low & loose jest nazywane częściowym.
 

kaloryfer!

Active member
No chyba nie, o ile podasz skąd to masz?

Ja stąd:

 

Babi

New member
loose: zostawia sie nadmiar napletka zeby zołądz byl zakryty w spoczynku.
tight: nie zostawia się nadmiaru skory.
high: ciecie dalej od żołędzia.
low: ciecie blisko żołędzia .
zgadza się ?
Ciekawe co autor wybierze :D
zależy mi na jak najmniejszej zmianie estetycznej , wiec wybor pada na czesciowe lub low&loose.
Zalezy tez od tego co powie lekarz chociaz sadze ze nie bedzie problemu zważając na fakt ze mam dość duży nadmiar napletka.

Zostaje jedynie wybór lekarza (chyba jednak dr. drabina) i zorganizowanie sie z wolnym w pracy, tydzień wystarcza ?
 

nope

Well-known member
loose: zostawia sie nadmiar napletka zeby zołądz byl zakryty w spoczynku.
tight: nie zostawia się nadmiaru skory.
high: ciecie dalej od żołędzia.
low: ciecie blisko żołędzia .
zgadza się ?

zależy mi na jak najmniejszej zmianie estetycznej , wiec wybor pada na czesciowe lub low&loose.
Zalezy tez od tego co powie lekarz chociaz sadze ze nie bedzie problemu zważając na fakt ze mam dość duży nadmiar napletka.

Zostaje jedynie wybór lekarza (chyba jednak dr. drabina) i zorganizowanie sie z wolnym w pracy, tydzień wystarcza ?
Najmniejsza zmiana estetyczna to chyba plastyka. Ale ogólnie uwazam tez i dobrze myslisz. Jak masz nadmiar napletka to duża szansa ze sie uda zostawić go tyle że bedzie cały nachodził na żołądź. Jak dla mnie siedze po obrzezaniu prawie 2 tydzień i już dam rady funkcjonkwac normalnie ale z ciężkim wysilkiem lipa lepiej nie przesadzać. Zastanow się jeszcze nad tym cięciem. Nie jestem lekarzem ani fachowcem ale moim zdaniem cześciowe ma racje bytu jak zakrywa cały żołądź inaczej jest do kitu. Np zalozmy masz do polowy zakrytego, zaczniesz chodzic to zacznie sie zsuwac za rowek. Dużo oponek na tym forum jest właśnie przez obrzezanie częściowe. Uważam że nie każdy fiut sie do tego nadaje. Nie chce generalizowac ani szufladkowac ale moim subiektywnym zdaniem to albo plastyka albo całkowite, no chyba że sie twój idealnie nadaje na częściowe. Styl czy high czy low sam musisz wybrac. Istnieje przekonanie że przy stylu low zanikają doznania. Oczywiscie nie każdemu.
 

nope

Well-known member
A i zapomniałem dodać a nie umiem edytować posta xd. To że masz nadmiar skóry to jedno, a ile jest zwężonej to drugie. Jak byłem u kuźniara i chciałem obrzezanie to zwężonej skóry(też mam nadmiar napletka) było tyle że powiedział przy częsciowym uda sie jakoś zostawić tyle że będzie do połowy zakrywać żołądź. Ale ja mialem o tyle mniejszy problem ze przyszedłem odrazu z myślą o całkowitym : p
 

Babi

New member
Najmniejsza zmiana estetyczna to chyba plastyka. Ale ogólnie uwazam tez i dobrze myslisz. Jak masz nadmiar napletka to duża szansa ze sie uda zostawić go tyle że bedzie cały nachodził na żołądź. Jak dla mnie siedze po obrzezaniu prawie 2 tydzień i już dam rady funkcjonkwac normalnie ale z ciężkim wysilkiem lipa lepiej nie przesadzać. Zastanow się jeszcze nad tym cięciem. Nie jestem lekarzem ani fachowcem ale moim zdaniem cześciowe ma racje bytu jak zakrywa cały żołądź inaczej jest do kitu. Np zalozmy masz do polowy zakrytego, zaczniesz chodzic to zacznie sie zsuwac za rowek. Dużo oponek na tym forum jest właśnie przez obrzezanie częściowe. Uważam że nie każdy fiut sie do tego nadaje. Nie chce generalizowac ani szufladkowac ale moim subiektywnym zdaniem to albo plastyka albo całkowite, no chyba że sie twój idealnie nadaje na częściowe. Styl czy high czy low sam musisz wybrac. Istnieje przekonanie że przy stylu low zanikają doznania. Oczywiscie nie każdemu.
jak wygladą plastyka napletka ? czytałem troche o tym ale nie rozumie w jaki dokładnie sposób jest ona wykonywana , w jaki sposób poszerza zwężoną cześć napletka ?
 

Babi

New member
witam poniwnie , decyzja padła na dr drabine, po pierwszej wizycie dostałem maść ktora mialem smarowac napletek i starac sie go rosciągac , dzisiaj była druga wizyta i po stwierdzeniu ze maść oraz rozciaganie prawie nic nie dały doktor zdecydował się na obrzezanie, co do samej kliniki wydaje się być bardzo stara i nie nowoczesna , ale sama atmosfera która panuje u pana drabiny to bajka , porozmawia , wytłumaczy , pokaże, jak tuz po wejsciu mialem mieszane uczucia tak po wyjściu już z pierwszej wizyty miałem mega zaufanie do doktora , co do samej operacji to wyglada tak, wyciągacie sprzęt i się kładziecie, w moim przypadku żeby zdecydować typ obrzezania musieliśmy najpierw uporać się z krótkim wędzidełkiem, po czym doktor był w stanie zobaczyć dokładnie co i jak , pokazał jak wyglada sytuacja (tak podczas operacji widzicie co sie tam dzieje, chyba ze nie chcecie) i wziął sie za robotę starając się jak najbardziej uzyskać efekt jaki życzy sobie pacjent (oczywiscie w miarę możliwości) na ten moment nie mogę ocenić efektu ponieważ jestem 6 godzin po zabiegu, ale do do samego kontaktu z doktorem, staranności i wyrozumiałości to musze przyznać ze jest to najwyższy poziom, po wszystkim dostałem prywatny numer do doktora w razie jakichkolwiek wątpliwości oraz instrukcję jak się ze sprzętem obchodzić przez najbliższy okres.
Reasumując, jak masz stulejke to nie zwlekaj i lec na wizytę bo często może to być dużo łatwiejsze do wyleczenia niż się nam może wydawać, a dr drabinę serdecznie polecam.
 

koko123

New member
Też mam jutro zabieg u dr Drabiny, prawdopodobnie będzie to plastyka i chyba coś z wędzidełkiem pasuje zrobić, jakieś rady żeby dzisiaj i jutro nie zwariować ze stresu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wacie

Active member
Ciesz się że podjąłeś decyzje , zdecydowałeś się i myśl że w środę już będzie dawno po wszystkim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry