• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań po zabiegu

atak11

New member
- jestem już trzeci dzień po zabiegu, jak to jest z tym wysiłkiem fizycznym (siłownią) można czy nie można?
- czy do ściągnięcia szwów potrzebne będzie znieczulenie? (plastyka, wędzidełko)
- rozciąganie napletka 5x10, ćwiczyć raz dziennie?
- jestem 3 dzień po operacji, powinienem jeszcze nakładać opatrunek?
dziękuje za odpowiedzi :)
 

John Travolta

New member
Witam!
Z tym wysiłkiem fizycznym radziłbym się jednak jeszcze trochę wstrzymac, gdzieś może puścic szew i bedą komplikacje tym bardziej, że jest to czuły narząd lepiej teraz o niego dbac.
Zazwyczaj zakładane są szwy rozpuszczalne, które po pewnym czasie same wypadają, jednak jeżeli mas załozone nierozpuszczalne znieczulenie możesz nie dostac;p chyba, że będziesz nalegał to dostaniesz
Cwicz napletek kiedy tylko się da i ile się da, lepiej żeby za wąsko sie nie zrosło;p
Opatrunek noś jak najdłużej nawet jeżeli już nie krwawi;p o dostanie się jakichś bakterii nie trudno szczególnie w tym miejscu;]
 

kristofer87z

New member
Przy sciaganiu szwow nie daja znieczulenia.
Miejscowe preparaty znieczulajace (spraye, zele) nie wnikaja na tyle gleboko zeby zadzialac.
Nie bedzie bolec pod warunkiem, ze Ci sie nie wrosna, wiec pilnuj tego.
 

atak11

New member
Ok, dzięki. Co do wysiłku to raczej myślę, że można ostrożnie wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Nie mówię tutaj o bieganiu czy rozciąganiu do szpagatu, ale drążek czy pompki myślę, że spokojnie. Dobra dobra będę rozciągał częściej bo faktycznie coś ciasno chodzi xD.
 

atak11

New member
Witam.
Zabieg plastyki i wydłużenie wędzidełka robiłem we Wrocławiu w Multimedyce. Za jakieś kilka dni jestem umówiony na ściągnięcie szwów, orientuje się ktoś czy ściągnięcie szwów traktowane jest tam jako odrębna płatna wizyta? Jakie powinienem zadać lekarzowi pytania po ściągnięciu szwów, tak żeby uprzedzić ewentualne problemy?
 

kristofer87z

New member
atak11 napisał:
Witam.
Zabieg plastyki i wydłużenie wędzidełka robiłem we Wrocławiu w Multimedyce. Za jakieś kilka dni jestem umówiony na ściągnięcie szwów, orientuje się ktoś czy ściągnięcie szwów traktowane jest tam jako odrębna płatna wizyta? Jakie powinienem zadać lekarzowi pytania po ściągnięciu szwów, tak żeby uprzedzić ewentualne problemy?

Ściąganie szwów masz gratis w MM, zdejmie Ci je pielęgniarka i jeśli nie będzie żadnych nieprawidłowości to lekarza nie zobaczysz.
 

Podobne tematy

Do góry