Kilka pytań po zabiegu...

krecio

New member
Witajcie,

jestem dwie doby po zabiegu usunięcia stulejki tzn częściowego obrzezania i plastyki wędzidełka (nie wiem czy dobrze nazywam).

Mam trzy pytania:

1. Po jakim czasie wypadną mi szwy - lekarz mówił o jakich rozpuszczalnych (czywiście w przybliżeniu)?

2. Kiedy mogę zacząć moczyć członka w wodzie?

3. I ostatnie które najbardziej mnie niepokoi: lekarz po zabiegu a przed założeniem opatrunku posmarował mojego kolegę jakąś żółtawa maścią by nic się nie podziało po pierwszych siusianiach, jednak ta maść, nie wiem jak to nazwać, się "zużyła" i weszła mi niżej pod żołędzia i niczym tego nie idzie powyciągać, ogólnie członka utrzymuje w czystości, zmieniam opatrunek co siusianie i odkażam nie ma krwawień ale to jedno mnie martwi....

Z góry dziękuje za pomoc :)

Tomek
 

Spector

New member
1.Jestem prawie 3 tygodnie po zabiegu ,jak na razie wypadł mi jeden szew ,ale to u wszystkich przebiega inaczej.Genralnie mogą wypdać już po 2 tygodniach do miesiąca.Nawet ,jeśli nie wypadną to powinny się wchłonąć.
2.Ja dzień po zabiegu już brałem prysznic.
3.Nie wiem o co chodzi
 

marko

New member
1. Z tym jest różnie, mnie mówiono 14 do 20 dni ale tak naprawdę to nie trzeba czekać aż szwy same Ci wypadną. Ja rzadko się kąpię w wannie, wolę prysznic a jak wiadomo, pod prysznicem nie siedzi się długo jak w wannie więc szwy tak szybko się nie rozpuszczą od wody ;) Nieco ponad 3 tygodnie po zabiegu, podczas brania prysznica, zauważyłem, że jeden ze szwów, po delikatnym odciągnięciu napletka mi wypadł, pod strumieniem prysznica reszta szwów zaczęła się ruszać a że ledwo się już trzymały, wydarłem wszystkie :D No, może oprócz tego za miejscem gdzie było wędzidełko, tu był większy "guzeł", udało się dwa dni później :)
2. Bez opatrunku kąpałem się po około 10 dniach, pod prysznicem.
3. Pewnie pozostałość maści zniknie po pierwszych kąpielach. Możesz też spróbować moczyć wcześniej, w rumianku jak niektórzy tutaj robią. Ja używałem Octenisept'u.
 

uniuse

New member
U mnie szwy wypadały około miesiąca. Pod koniec jak już nie miałem cierpliwości to moczyłem penisa w ciepłej wodzie i pocierałem papierem toaletowym. Sam sobie usuwałem pętelki. To co było w ciele samo się wchłonęło.
Co do moczenia. Ja normalnie brałem prysznic następnego dnia po zabiegu (obrzezanie całkowite). Tak mi powiedział doktor. Powiedział, że nie ma się co bać i normalnie się kąpałem. Kąpiel w wannie (taką z pianą :)) wziąłem pierwszy raz po jakiś 3 tygodniach. Jak już miałem pewność, że wszystko ładnie się zrosło. Prysznic normalnie.
 
Do góry
TOPlist