Kilka godzin po

draker

New member
Witam,

Jestem kilka godzin po zabiegu. Podczas pierwszego oddawania moczu opatrunek mi spadł. Nie wiem czy zakładać nowy ponieważ krew się nie leje jednak martwi mnie duża opuchlizna która jest posiniaczona. Lekarz przepisał mi tylko Oxycort w aerozolu. Czytając na tym forum kilkanaście tematów jedni piszą aby wacka trzymać do góry wtedy muszę założyć opatrunek inni piszą że szybciej się goi gdy jest bez opatrunku. Proszę o pomoc.
 

PeterKRK

New member
Powinno się trzymać do góry, ponieważ zmniejsza to obrzęk opuchlizny i powstawaniu oponki. Załóż opatrunek, jesteś świeżo po, nie mogą tam dostać się żadne bakterie, bo będzie się źle goiło. Pamiętaj, że to pierwsze godziny i dni są najważniejsze po zabiegu.
 

masterflamaster

New member
głowy do góry chłopaku:)

napewno będzie już tylko lepiej, i napewno warto potrzymać wacka kilka dni w górze, co do tego nie ma wątpliwości. opuchlizna to dobry znak, to normalne, wiem koleś na dole wygląda jakby wrócił z wojny ale na to tylko trzeba czasu.

Sam jestem świeżo po całkowitym - 30h, przeszdł mi już stres, lekarz oglądał wacka dzisiaj przy zdejmowaniu opatrunku (miałem taki wianuszek przywiązany do szwów), powiedział że wszystko ok, pogodził się już z faktem że będzie to wyglądało chujowo przez miesiąc, nic nie poradzisz, co do opatrunku - ja miałem tak jak napisałem wyżej, więc mi nic nie odpadło, wydaje mi się że na noc możesz zabezpieczyć gazikami i wogóle, to nie zaszkodzi...
 
Do góry