Kilka godzin po zabiegu...

novy123

New member
Witam, dzisiaj miałem jakoś przed godziną 11 zabieg usunięcia stulejki - metoda Froedla (plastycznie). Wróciłem do domu, po jakimś czasie postanowiłem oddać mocz i później założyłem nowy opatrunek (ten który mi założono w szpitalu musiałem rozciąć, poza tym nie nadawał się moim zdaniem do ponownego nałożenia). Prawdę mówiąc w miejscu gdzie są założone szwy (szczególnie ten pod grzybkiem) trochę krwawi, przez co miałem grzybka we krwi trochę :\ - czy przez to że mam grzyba we krwi mogę dostać jakiegoś zakażenia lub inną chorobę czy cokolwiek? Pewnie mi powiecie żebym umył to jak mnie nie pokoi, ale lekarz powiedział mi żeby nie myć/moczyć czymkolwiek penisa przez tydzień. Co myślicie o tym zaleceniu lekarza? Poza tym po jakim czasie wyjdą mi szwy? Bo jeśli powiedzmy chcę ściągnąć napletek w dół i później z powrotem go założyć to wtedy to boli i krew leci trochę (to przez te szwy, bo one tak "kłują" jakby). To moje pierwsze momenty po zabiegu w sumie, macie dla mnie jakieś rady?
 

sar

New member
Stary, logicznie idąc to jest twoja krew więc czym się zakazisz. Jak zabieg miales o 11 to spoko mozesz kolo 22 umyc malego. W czwartek mialem plastyke, nie sciagalem skorki do konca bo wlasnie mnie tez kluje. Ale tyle co moge to przemywam woda z szarym mydlem. Szwy ponoc zaczynaja wychodzic po 3 dniach, trwa to do czasem do 2 tyg ;p Jak zdejmujesz zakrwawiony opatrunek to najpierw go zmocz letnią wodą, zeby nie odrywac na hama.
 

novy123

New member
Mi właśnie mówił doktor, żeby myć dopiero po tygodniu... niemożliwe, no to tak jak mówisz około 22 spróbuję wymyć z krwi małego.
 

novy123

New member
Jeszcze dwa pytania:
1. Przez jak długi czas zalecilibyście mi noszenie tego bandażu/opatrunku na penisie?
2. Jeśli trochę krwi będzie na moim napletku i żołędziu przez np. 2 dni i nie będzie to myte to coś się może stać czy absolutnie nic?

PROSZĘ BARDZO O ODPOWIEDZI!
 

sar

New member
1. Mija piąty dzień, ja dalej nosze te opatrunki, nie dlatego, że leci krew, tylko dlatego, że chyba mniej się będzie obcierał mały w majciochach. Zmieniam po każdym przemyciu, czyli po każdym siusianiu. Jak szwy zaczną wypadać to ja przestane nosić opatrunek ;>

2.Krew może być pożywką dla bakterii, tyle ile mozesz to myj wacka, nie boj sie, ja piąty dzien zdejmuje skorke moze do polowy zaledzia myjąc wacka i nic sie nie dzieje.
 
Do góry