• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

kilka godzin po obrzezaniu i plastyce wędzidełka

buba

New member
witam. około 3 godziny temu miałem zrobiony zabieg i budzą się moje wątpliwości...mam założony opatrunek, lekarz kazał go jutro namoczyć i zdjąć, nie mówił nic o moczeniu mojego małego w naparach, nic o maściach, nic o wizycie kontrolnej, nic o zakładaniu na niego nowego bandaża- mam jutro ściągnąć stary i czekać, mogę mu zaufać, czy macie jakieś rady? z tego co czytalem, każdy miał moczyć penisa w różnych roztworach,nakładać bandaże itd...
 

luki1

New member
Hej,
jakiś czas temu miałem zabieg i również zalecenia lekarza były podobne. Tzn. opatrunek miałem ściągnąć następnego dnia.
Staraj się, aby był czysty, na początek radzę zminiac opatrunki - będzie mniejsze tarcie.
Również o maściach, roztworach nic mi nie mówił.

Z tego forum widzę, że co lekarz to inna praktyka i inne zalecenia. Szczerze radzę słuchać rad lekarza. Jak zawsze masz jakieś wątpliwości, to możesz do niego zadzwonić: do kliniki jakiejś albo na oddział i dopytać.

Szybkiego powrotu do zdrowia :)
 

Trolo

Well-known member
Ja radzę zmieniać opatrunki, po sikaniu psikać octaniseptem i moczyć codziennie w ciepłym naparze rumianku. Dbać o higienę codziennie się myjąc. W razie pytań to śmiało pisz.
 

buba

New member
dzięki za odpowiedzi, teraz mam inny problem, opatrunek buył założony tak, że mogłem sikać, lecz jak to przy opuchliźnie, strumień był nierówny i teraz mam bandaż w moczu...nie chcę tego teraz zdejmować, bo lekarz zabronił, nic się chyba nie stanie, jak przemęczę się z tym do jutra do 6 rano?
 

wieczny_stulej

New member
Kolega wyżej napisał co należy robić z opatrunkami. Do jutra pewnie nie umrzesz od zasikanego opatrunku, no ale wiadomo, że istnieje ryzyko, że rozwiną się na nim bakterie. Pomocz go w Rivanolu, żeby nie odrywać na mokro i zmień sobie na nowy. Jeden kawałek gazy od spodu, drugi od góry, to wszystko podklejone pod brzuch i na samą żołądź mała gaza luzem. Moim zdaniem najlepsza forma opatrunku.
 

buba

New member
witam ponownie :) dziś mam strasznie opuchnięty napletek ale to chyba normalne, nie ma opcji, że go całego obciągnę, mam pytanie co do wędzidełka- czy dzień po operacji jego wydłużenia,to normalne ze nie da się na nie naciągnąć napletka, jest wielkości połowy główki mojego penisa i wygląda, jakby pochłonęło szklankę wody/? bo zaczynam się martwić czy wszystko ejest okej,a im dłuzej na nie patrzę, tym większe mam wątpliwości
 

Trolo

Well-known member
Pewnie przechodziły tam jakieś naczynia krwionośne i dlatego opuchnięte. Musisz czekać i moczyć w rumianku.
 

buba

New member
Pewnie przechodziły tam jakieś naczynia krwionośne i dlatego opuchnięte. Musisz czekać i moczyć w rumianku.

Jako że jestem głupi, to przy sikaniu zavmocno pociąngnąłem skórkę, teraz rana się zwężyła, swędzi, szczypie i cholernie spuchła ...Mogę posmarować to czymś przeciw puchnięciu, czy jeśli jest jeszcze niezagojone, to się powstrzymać?
 

Trolo

Well-known member
Nie ma " czegoś przeciw puchnięciu" to naturalne procesy gojenia i zamykania naczyń. Musisz zaczekać.
 

Podobne tematy

Do góry