• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Keratynizacja zoledzia

Krystiankendroj

Active member
Czasami mi wpadnie jakiś dziwny pomysł do głowy jakąś myśl, więc zapytam tak z ciekawości
Po obrzezaniu żołędz jest odkryta
Siła rzeczy następuje keratynizacja bo nie ma już warstwy ochronnej itd
Wszyscy wiemy o co chodzi
Niewiem jak to jest w moim przypadku bo mam zakryta na codzień tyle napletka mi zostało
Ale pytanie jest następujące
Czy da się ten proces odwrócić? Albo jakoś mechanicznie chemicznie ściągnąć ta warstwę rogowa ? Ktoś się podejmował czegoś takiego ?
Coś na zasadzie peelingu na twarz, czy dłoni itd
W miejscach narażonych na czynniki zewnętrzne uszkadzających naskórek zachodzi tak samo keratynizacja i można ta warstwę " zetrzeć " , rozpuścić
Czy na podobnej zasadzie można było by to przeprowadzić na żołędzi?
Pytanie może i głupie ale może i ciekawe
 

flader

Active member
Keratynizacja to mit, nic takiego nie zachodzi w tej strefie ciała. Żołądź po prostu zmienia się w jakiś sposób przez suche środowisko (a u niektórych nawet nie za bardzo), ale z keratyną to nie ma nic wspólnego.

Jedyny sposób na to by żołądź miał delikatniejszy naskórek to stałe nawilżanie, najlepiej dobrymi kremami które nawadniają skórę.
 

Krystiankendroj

Active member
Niby mit , ale po obrzezaniu np schodziła skóra w pewnym momencie , sam się wtedy wystraszyłem bo pomyślałem że nie dość że to wygląda jak po zrzuceniu bąby to jeszcze jakieś dodatkowe problemy ,
Więc na logikę jakiś tam proces zgrubienia powstał
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry