• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jesli ktos ma pytanie postaram sie udzielic odpowiedzi

P.P.

New member
tomas1: lekarz prowadzacy musi obiektywnie ocenic czy jest ona przyczyna dolegliwosci, lub chociaz wzmozenia dolegliwosci. Sama torbiel to nic strasznego, ma je masa ludzi nie tylko w prostacie. Torbiele pojawiaja sie w wiekszosci organow wewn. Mozna ja oczywiscie usunac jesli sa wskazania, najlepiej zrobic punkcje i ja nakluc. To jedyne logiczne rozwiazanie najmniej inwazyjne.
 

P.P.

New member
Genios: lekarz ktory Cie badal widac troche wrozyl z kart. Chce podkreslic ze po wytrysku bole ma wielu mezczyzn, wystarczy duze podniecenie, mocne doznania,przedluzony akt i gotowe. W czasie stosunku to juz inna sprawa, dokladniej opisz jakiego typu to bol. Byc moze cos dzieje sie ze sterczem, jednak 4 lata mysle ze rozwineloby sie do tego czasu, aczkolwiek nalezy pamietac ze typow zgk jest kilka i gruczol moze sie patologicznie zmieniac bezobjawowo lub z miernymi objawami. Posiew wyszedl ujemny, jednak jesli prostata jest rozpulchniona i wyczuwa sie zwloknienia faktycznie to ja przeleczylbym tak czy owak. Nie trzeba zaraz wystawiac duzych dzial. Proponowalbym na 4 tygodnie Nolicin albo Tarivid - oba chinolony. Na pewno nie wyniszcza Cie, bez obaw. Teraz bardzo modne jest straszenie antybiotykami. A to bardzo pozyteczne leki tylko z rozwaga trzeba ich uzywac. Poza tym dokladniej to chemioterapeutyki nie antybiotyki. Jedno podobne do drugiego jednak odmienne chemicznie. Do tego wez jakis Permixon i bedzie dobrze. Nie zlekcewaz tego bo mimo wszystko warto temu sie przyjrzec.
 

alek36

New member
witam P.P.

mój lekarz uwierzył w Proteusa, w badaniu prostata bolesna, wyczuwalne dla urologa zapalenie gruczołu, dostałem na miesiąc nolicin, tydzień przerwy po tym lekarstwie i będzie robił wymaz z gruczołu,

pozdr
 

gall

New member
pytania

Witam,
Do PP:
Mam pytanie dot. zabiegu masażu prostaty dotyczące ich reakcji. Czy masaże są bolesne, czy w czasie masażu następuje lub może wstąpić wzwód częściowy lub całkowity prącia? Jakie powinno być położenie napletka w czasie masażu, powinien być obsunięty do końca? Jak długo trawa zabieg? W jakiej pozycji lekarz to wykonuje?
Pyt drugie. Mój ojciec jest po badaniu per rectum i USG typowym, ma mieć TRUS z powodu dużego powiększenia pęcherzyków nasiennych, jeden o nieanatomicznym kształcie. Czy możesz powiedzieć na czym ten TRUS dokładnie polega? Jak długo trwa to badanie i czy jest bolesne, nieprzyjemne? Jak badają? Jaka pozycja? Co może oznaczać to wstępne rozpoznanie? Napisz co i jak?

Dzięki za odp. i pozdrawiam.
 

tomas 1

New member
witam PP dzieki za odpowiedz zeczywiscie zadalem pytanie troszke pobieżnie mam problem zgk od bardzo dlugo bylo kilka lat przerwy prawie zdrowy i znowu od kilku lat mecze sie z tym pytanie moje zadalem dlatego poniewaz myslalem iz ta torbiel pmoze stwazac jakies dolegliwosc chociaz lekaz leczacy jest nie dokonca perzekonany a podrugie powiedzial iz torbiel o rozmiaze 5na 5 na 3 ml bedzie trudno ja zlokalizowac . natomiast lekarz wykonujacy usg prostaty stwierdzil iz moze stwazac dolegliwosc . moje nastepne pytanie to czy owa torbiel moze powodowac stany zapalne czy tez nie i czy ona postala na skutek stanow zapalnych nadmieniam iz mam liczne zwaopnienia i zwluknienia. jak rowniez jezeli mam ta torbiel czy masarze prostaty bylyby wskazane czy tez nie bo nastepnie lekarz ktory wykonywal usg twierdzil iz poiwinienem skorzystac z masarzy aby pomoc prostacie natomiast lekaz leczacy ma odmienne zdanie i niewiem czy poprostu nie umie wykonywac czy nie chce czy tez nie chce strac pacjenta sam nie wiem. czytalem iz bardzo osobom pomogly masaze.jesli jest to mozliwe prosze o odpowiedz
 

ojciec

New member
P.P
Jestem w trakcie leczenia celowego z diagnozą bakteryjnego zapalenia ZGK. Wykryte bakterie to Staph. epidermidis (leczenie klindamycyną 600g 2x dziennie) i Entero.faecalis (proxacin 500mg 1 x dziennie)
Do lekarza zgłosiłem sie z powodu nawracającego zapalenia żołędzi i napletka (tylko z tych powodów). Zapalenie pojawiło się po powrocie z pływalni miejskiej, jako zaczerwienienie napletka w miejscu gdzie dotykał do spodenek. Rano połowa członka była zaczerwieniona i bolesna.
Do lekarza poszedłem po pewnym czasie. Zapisał mi pimafucort, kazał posmarować zmienione zapaleniem miejsca raz, i powiedział "wyleczy się pan". Nie wyleczyłem się. Zmiany wracały po 2 dniach. Po zużyciu 2ch tubek pimafucortu poszedłem do drugiego urologa. Po wywiadzie stwierdził że pewnie mam bakteryjne ZGK, zrobil usg, stwierdził w badaniu powiększona prostatę i polecił zrobić posiew spermy. Zrobiłem, wyniki j/w. Na zmiany na żołędzi i napletku zapisał krem triderm. Tak sie jednak dziwnie składa, że ja wcale nie skarżę się na prostatę tylko na te właśnie zmiany, czyli na nawracające zapalenia żołedzi. Przyjmuję 2 antybiotyki, smaruje się 2 x dziennie tridermem, i wystarczy, że na jeden dzień go odstawie, i cały żołądź jest w plamkach, a napletek od wewnątrz robi się czerwony. Piecze. Ujście cewki moczowej jest czerwone. Co zaniedbał mój urolog, lub jakie badania powinienem jeszcze zrobić, aby po zaraz roku pozbyć się tego co nie pozwala mi normalnie żyć ?
pozdrawiam
 

P.P.

New member
tomas1:
Torbiel 5x5x3mm jak przypuszczam jesli chodzi o lokazlizacje w gruczole krokowym nie jest wcale mala. Klasyczne podejscie do tematyki torbieli zaklada mozliwe usuniecie juz torbieli o najwiekszym wymiarze 4 mm. Gruczol krokowy jest tworem niewielkim gdzie najdluzszy wymiar z reguly nie przekracza 40mm. Uwazam ze torbiel ta moze przyczyniac sie do utrzymywania,podtrzymywania objawowo. Masaze sa wskazane i czesto przyczyniaja sie do zaniku torbieli. Nie odpowiem na pytanie skad ta torbiel sie wziela, jest wiele hipotez. Jezeli w gruczole krokowym sa zwloknienia,zwapnienia to mowi to jednoznacznie o przebytym zapaleniu, jednak samo zjawisko nie jest czyms nadzwyczaj zlym. Co prawda hipoteza o zamykaniu patogenow w zwapnialych strefach wydaje sie byc bardzo sluszna, jednak izolacja krypty nie powinna przyczyniac sie do utrzymywania stanu zapalnego. Wprawny lekarz urolog-chirurg z pewnym doswiadczeniem powinien bez problemu owa torbiel zlokalizowac i nakluc. Widzialem relacje z roznych zabiegow w ktorych to rozbijano zwapnienia znacznie mniejsze niz przedmiotowa torbiel nakluciem. Jesli juz ja nakluwac moze warto by rozwazyc bezposrednie podanie w tkanke szerokiego antybiotyku. Niestety malo kto sie na to decyduje z lekarzy, ale wkrotce sie to zmieni.
 

P.P.

New member
ojciec:
Urolog wytoczyl ciezkie dziala. Nie wydaje mi sie by skojarzone stosowanie obu antybiotykow jednoczesnie bylo na tym etapie wskazane. Prosze wykonac wymaz z cewki moczowej, badanie troszke nieprzyjemne ale bardzo wazne w tym przypadku. Sa 2 mozliwosci. Albo jest to faktycznie zapalenie prostaty spowodowane zapaleniem cewki albo jest to infekcja grzybicza zoledzi i cewki moczowej. Trudno powiedziec na chwile obecna czy przyczyna sa grzyby czy bakterie, skoro jest odpowiedz po pimafucorcie. On jest zarowno bakteriobojczy jak i przeciwgrzybiczy. Zacznij od tego badania. Dokoncz antybiotyki skoro juz bierzesz, kup koniecznie cos oslonowego, klindamycyna jest bardzo dobra ale tez bardzo rujnujaca jelita. Wskazany jakis Linex Forte.
 

ojciec

New member
Dziekuje, P.P.
Dwa antybiotyki wyszły lekarzowi z powodu mojego uczulenia na erytromycynę. Osłonowo biorę lacidofil, ale zmienię lub dolożę linex. Wymaz mam zrobić u urologa ? On tych zmian nie bierze pod uwagę, dla niego to efekt uboczny zapalenia bakteryjnego prostaty. Dla mnie to główny problem. Poza tym, przy jego zaleceniach uprawiania sexu co dwa dni, przy piekącym członku jest to utrudnione lub niemożliwe. Czy badanie strumienia początkowego moczu może zastąpić wymaz z cewki ? Byłoby mi prościej, bo zaoszczędziłbym pieniądze i czas, a wyniki miałbym na planowaną wizytę kontrolną związana z końcem brania antybiotyków.
 

P.P.

New member
ojciec:
Najszybciej byloby udac sie do dermatologa i poprosic o wymaz z cewki. Badanie poczatkowego strumienia jest niestety malo czule, wynik moze wyjsc niejednoznaczny badz minimalnie dodatni, co uwaza sie za zanieczyszczenie. Ponadto wymaz z cewki z reguly jest poddawany ocenie w zakresie patogenow grzybiczych. Badanie ma ten sam pulap cenowy co posiew moczu. Czy na posiewie nasienia jest podane jak duzy wzrost osiagnely kolonie??? Ujscie cewki moze byc zmienione od zakazenia prostaty ale z reguly dzieje sie tak przy zakazeniu chlamydia. Jesli nie miales przygodnych zabaw seksualnych z nieznajomymi partnerkami to nie powinno byc czegos takiego. Naprawde proponuje wymaz z cewki.
 

tomas 1

New member
do PP jeszcze raz dziekuje za konkretna odpowiedz i pewnie taka ktora chcialbym uslyszec .Opisze po krotce swoja sprawe moze mi Pan zasugeruje co by dla mnie bylo najlepsze a zarazem jakiegos lekarza ktory podjal by sie wykonania tego co pomoglo by mi normalnie funkcjonowac. Zaczynam od wynikow badan ciagle w posiewie nasienia wychodzila bakteria endrococcus fekalis na przemian staphylococcus epidermidis oczywiscie antybiotyk zgodnie z antybiogramem trwalo to bardzo dlugo opisuje oczwiscie faze powrotu zachorowania po latach poniewaz dolegliwosci pierwsze mialem w wieku okolo 25 a teraz mam 42 tak ze w 2003 lub 2004 dolegliwosci powrucily z podwujnym nasleniem mialem tak tuzy stan zapalny ze niemoglem siedziec na tylku oczywiscie wiele lekazy zbylo mnie niczym psycholog itmp leczylem sie troche ziolami troche antybiotykam . dopiero w 2008 r w kwietniu trafilem do lekarza ktory oprucz posieww zalecil wykonanie badan takich jak usg prostaty zalecil leczenie nie tylko antybiotykami jak rowniez lekami takimi jak omsal prosamol perfekt oczywiscie leki bralem prawie caly czas z malymi przerwami i w porownaniu do poprzednich lat do bylo prawie dobrze no ale przeciez okolo60 % gozej bylo oczywiscie zima zaczelo sie w grudniu pieczenie w cewce moczowej nic wiecej ale pieko caly czas awiec od nowa badania i wyszla bakteria staphylococus aureus i z nowu antybiotyk i po przerwie nic i ponownie po penym czasie czyli w marcu nowa bakteria straphylococcus epidermidis i znowu antybotyk biseptol furagina i teraz obecnie znowu ciproneks poniewaz caly czas odczuwam dolegliwosci prostaty .i teraz dopiero opisze wyni usg prostaty w badaniu per rectum stercz obustronnie dosc napiety miernie bolesny o glebokiej powierzchni gruczol o wymiarach 32na 47na 39 mm o objetosc 31ml strefa obwodowa z cechami retencji gruczolowej zawiera drobne zwlóknienia i zwapnienia na granicy strefy przejciowej i obwodowej prawej skupiska zwapnien i zwluknien o srednicy 16mm pozostala czesc z cechami retencji . u podstawy posrodkowo widoczna jest torbiel stozkowatego krztaltu o wym. 3x5x5 mm o objetosci 0,03ml. nie stwierdza sie zmianw swietle pecheza moczowego . zwracaja uwage skupiska zwapnien towarzyszace cewce moczowej na wysokosci szczytu stercza oraz odcinku bloniastym . oczywiscie psa 1,30 ng . oczywiscie lekarz twierdzi iz z torbiela nic nie robic zwapnien nieda sie usunac masarzy nie powinnem wykonywac pozostaje leczenie antybotykam . moja sugestia to mysle ze pewne dolegliwosci sa od tej torbieli i mysle ze powstala w duzym stanie zapalnym . oczywiscie bardzo przepraszam za tak rowiniety temat jesli by Pan mogl mi poradzic zarazem pomoc bardzo prosze o odpowiedz zasugerowac klinike, lekarza . myslalem gdzies na slasku ale nie koniecznie .bardzo dziekuje i jeszcze raz przepraszam.
 

ojciec

New member
P.P.
Na antybiogramie nie ma określonego poziomu bakterii. Tylko nazwa i wrażliwość na antybiotyki. Te chlamydia mnie zastanawiają, bo ja miałem taki początek (według mnie). Dość,powiedzmy,ostry sex (uszkodzenia naskórka, "sucha" partnerka,stała), nazajutrz wizyta na basenie, i po basenie rano kartofel zamiast członka. Ale z drugiej strony,jest jakis okres inkubacji,skąd więc taka prędkość..
Nic mnie nie piecze przy oddawaniu moczu,wytrysku,itd. Ja w sumie uskarżam się tylko i wyłącznie na nawracające zmiany żołędzi i napletka,objawiające się na żołędzi najpierw wysypką jak pieprz, potem plamkami. Mam czerwone wędzidełko. Czerwone ujście cewki moczowej. Opuchnięty napletek. I wtedy dopiero czuje ból.
 

P.P.

New member
ojciec:
Dobrze ze opisales szerzej ta historie bo widze teraz ze problem nie jest jakims epizodem a czyms co ciagnie sie od lat. Biorac pod uwage pierwsze dolegliwosci blisko 20 lat temu i owczesne podejscie do tematyki zapalen stercza moge domyslac sie ze nigdy nie nastapilo pelne wyleczenie. Zapalenie prostaty ma charakter nazwalbym to sinusoidalny. Ktos powie ze stosowal cwiczenia rozciagajace miesnie dna miednicy i to przynioslo oczekiwany efekt w postaci zlagodzenia objawow a tak naprawde jest to naturalny bieg choroby, choc oczywiscie rozluznienie daje ujscie dolegliwosciom w pewnym stopniu. W gruczole krokowym nieuystannie nastepuje obieg tworzonej wydzieliny w drobnych kanalach niczym sieci wodociagowej. Zapalenie powoduje utrudnienia, obrzmienia,zamkniecia poszczegolnych stref. Organizm ogranicza te strefy tworzac zwapnienia. Stad caly klopot tego schorzenia. Mamy do czynienia z niewielkim organem zasilanym niewielkimi naczyniami krwionosnymi, dodatkowo "zapchanym" procesem zapalnym. Zwarta budowa, niewielkie rozmiary, klopot z osiaganiem stezen teraputycznych lekow sprawia ze chorobe leczy sie ciezko, ale jak kazda wyleczyc ja mozna. Wychodza u Ciebie 2 patogeny, prawdopodobnie oba graja swoje role. Laboratoria z reguly podaja jednego winowajce gdy w procesie wzrostu osiaga on przewage nad drugim. Bakterie lubia siebie nawzajem i sprzyjaja sobie. Zastanawiajaca jest ta sprawa z praciem. Nie zauwazasz jakichs symptomow po lekach??? Czesto jest tak ze na skutek dlugiej antybiotykoterapii dochodzi do ubytku flory okolic intymnych i powiklan grzybiczych badz odczynow alergicznych. Jest to domena kobiet z uwagi na typ budowy narzadow kobiecych, jednak u mezczyzn tez dchodzi do tych zjawisk, tylko trudniej. Obserwuje sie zatem takie objawy po np. cipronexie. Zwroc na to uwage. Takie powiklania potrafia uprzykrzyc zycie na dlugi czas. Rozumiem ze jedynym objawem schorzenia sa te zmiany??? Niech lekarz dolaczy do masci lek przeciwgrzybiczy w tabletkach, ketokonazol albo fluconazol. No i jak skonczysz antybiotyki to zrob przerwe w terapii antybakteryjnej. Co do usg to wylania sie klasyczny obraz przebytych incydentow zapalnych. Gruczol normowy jak na 42 lata super. Piciesze Cie ze zwapnienia maja tez zdrowi mezczyzni, w Twoim wieku bardzo wielu. Zapalenie przechodzi niemal kazdy w mniejszym, wiekszym stopniu, objawowo lub nie. Slad zostaje zawsze. Reszta opisu USG poza torbiela nie budzi zastrzezen. Reasumujac, dokoncz obecna antybiotykoterapie, potem odnosnie masci niech lekarz zapisze Ci Travocort na tydzien, po tygodniu lec dalej z pimafucortem i jednoczesnie tabletki najlepiej Fluconazol. Sadze ze zagoi sie bez wiekszych klopotow. Jak zakonczysz wojowanie z malym przyjacielem - posiew nasienia a dalej zobaczymy.
 

tomasz

New member
Prośba

do P.P.

Witam ponownie. Chciałbym zapytać jeszcze o jedną kwestię. Miałem enterococcusa faecalisa. Po 2 tygodniach Amoksiklawu i 4 tygodniach Cipronexu odczekałem 14 dni i wykonałem posiew po 7 dniach abstynencji seksualnej. Posiew był jałowy. Po 6 tygodniach od skończenia antybiotyków i 7-dniowej abstynencji seksualnej wyszedł mi gronkowiec spp. koagulazo-ujemny - wzrost skąpy. Kobiety w laboratorium nie zrobiły mi do tego antybiogramu bo potraktowały go jako zanieczyszczenie. Poprzednio miałem podobną sytuację po 4 tygodniach unidoxu. Wyleczyłem e.coli ale zostały pojedyncze kolonie takiego samego gronkowca. Teraz nie wiem czy jest to moja naturalna flora bakteryjna, czy powtórzyć badanie, czy wziąć jakiś lek w ciemno np. Furaginum, czy może dalej Cipronex. Ogólnie czuje się prawie dobrze - dobre samopoczucie przyszło głównie po antybiotykach i masażach, które dalej ciągnę. JAk myślisz co dalej robić, bo wśród urologów panują rożne poglądy na ten temat, niektórzy twierdzą nawet, że takie małe ilości bakterii organizm sam zwalczy, tym bardziej, że stanowią one podstawową florę człowieka. Serdecznie pozdrawiam
 

P.P.

New member
Male zamieszanie mi sie tu wkradlo.
ojciec: do Pana byly kierowane spostrzezenia odnosnie zmian na praciu. Travocort, pozniej Pimafucort przy jednoczesnym Fluconazolu doustnie
 

P.P.

New member
tomasz: nalezaloby przeciagnac Cipronex jesli nie ma zadnych objawow niepozadanych. Warto wyeliminowac patogeny do 0 i jeszcze przeleczyc. Jeszcze spokojnie z 2 tygodnie mozna brac. Kontynuuj masaze. Po tym czasie Furaginum 3x2 przez 10 dni i nastepnie 2 na noc spokojnie na kilka miesiecy.
 

tomas 1

New member
Do PP ponownie Panu bardzo dziekuje mimo ze proslbym o sprecyzowanie swojej wypowiedz uwazam iz wwpowiedz skierowana pod adresm ojciec jest do mnie czyli tomas 1 zastanawia mnie tylko ostatnie zdanie w ktorym wypowiada sie pan na temat masc i flucinazolu mysle ze to zdanie jest juz chyba kierowane nie domnie lecz nie jestem pewien jezeli do mnie do prosze napisac w jakim celu ta masc mam stosowac jeszcze bardzo prosze o wypowiedzenie sie wlasnie skonczylem kuracje antybiotykowa ciproneks 2 opakowania co powinienem teraz zrobic jezeli poowtuzyc ba dania to po jakim czasie jezeli powinienem przyjmowac leki to jakie .bardzo prosze jezeli jest to mozliwe prosilem o wypowiec gdzie moglbym wykonac zabieg tej torbieli czyl jej naklucia. jeszcze raz prosze o odpowiedz tomas1
 

ojciec

New member
P.P.
Wkradło się zamieszanie (połączenie dwóch chorych) ale poradzimy. Tak, dla mnie jedyne objawy mojej choroby to zmiany na żołędzi i napletku. Na napletku zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Nieleczone rozszerzaja się, napletek od wewnątrz i zewnątrz robi sie czerwony. Opuchnięty,bolesny, zwęża się. Żołądź wygląda jak posypana pieprzem, oprócz tego nieregularnie czerwone plamki

Zmiany nie są spowodowane długim leczeniem antybiotykowym, bo to jest mój pierwszy antybiotykowy cykl (klindamycyna 10 dni + proxacin 21 dni i kontrola,do której zostało mi 7dni brania proxacinu).
Harmonogram choroby:
-koniec lipca 2008 zapalenie żołędzi i napletka (samodzielne próby leczenia)
-mniej więcej pażdziernik 2008 - pierwsza wizyta u urologa - zalecenie: POSMAROWAĆ SIĘ RAZ PIMAFUCORTEM PO TOALECIE WIECZORNEJ co miało mi dać gwarancje wyleczenia - nie dało,zmiany wracały po 3-4 dniach tak jakbym nigdy ich nie leczył - w tym okresie smarowanie pimafucortem w razie potrzeby.
maj 2009 - druga wizyta u urologa,innego - badanie per rectum, usg, prostata powiększona, "rozpulchniona" - posiew spermy, 2 organizmy bez określenia ilosci, 2 skojarzone antybiotyki, brak zauważalnego pozytywnego ich wpływu na zmiany na prąciu
Pozytywna odpowiedź na pimafucort, triderm,a nawet na zwykly rivanol. Nawrót w przypadku odstawienia. Po sexie zaostrzenie objawów, po basenie również-przestałem chodzić.
Żadnych wycieków z cewki, nalotów białych,brak nieprzyjemnego zapachu, pieczenia przy oddawaniu moczu,wytrysku.
Partnerka przy standardowej wizycie u ginekologa miała robioną tzw "czystość", wszystko ok.
Mój urolog jakby bagatelizuje moje zmiany,a skupia sie na wyniku posiewu. Pan sugeruje zajęcie się możliwą infekcją grzybiczą, co dla mnie laika jest dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę jak to sie zaczęło: sex, uszkodzenia naskórka, basen, zapalenie .
Dziękuje za poświęconą uwagę i pozdrawiam.
ojciec
 

P.P.

New member
ojciec:
Jak dlugo smarowal Pan Pimafucortem??? W takim przewlekajacych sie zmianach trzeba dosc dlugo. Uwazam ze powinien Pan takze zainteresowac jakiegos dermatologa tymi zmianami. Wydaje mi sie ze ma to charakter grzybiczy, ew. powiklany jakas nadinfekcja bakteryjna ale zmian takich nie wolno bagatelizowac. Zdarzaja sie w tych okolicach powazniejsze sprawy jak liszaje, twardzinowe zmiany, jak i lagodniejsze typu grudki perliste az do infekcji wirusowej HPV ktora takze powoduje miejscowy stan zapalny. W zaleznosci od oceny stosuje sie rozne schematy leczenia, masci, leki, wypalania zmian. Biorac pod uwage ustepowanie objawow po masci sugerowalbym powrot do nich. Najpierw Travocort na cofniecie ostrych zmian, jest to masc ze strydem wiec powinno ladnie zareagowac. To dobry tydzien nawet 3 razy dziennie. Potem Pimafucort i jednoczesnie wlaczyc Fluconazol. Proponowalbym takze zakupic w aptece preparat do higieny ktory nazywa sie Lubex. Nie nalezy do tanich ale jest bardzo skuteczny. Uzywa sie go jak mydla z tym ze po namydleniu odczekuje sie kilka minut i dopiero splukuje. Pozdrawiam.
 
Do góry