• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jakie dokumenty potrzebne aby podciąć wędzidełko w NFZ?

maciej123

New member
Witam,
Mam 19 lat. Mam za krótkie wędzidełko. Byłem dzisiaj prywatnie u urologa, który dał mi 2 możliwości wykonania zabiegu. Albo w oddziale urologicznym w szpitalu darmowo, refundowane przez NFZ lub prywatnie gdzie zabieg kosztuje 300zł.
I teraz mam pytanie. Zależy mi na tym aby nikt z mojej rodziny nie dowiedział się o tym, że przechodziłem taki zabieg. Jeśli skorzystałbym z darmowego zabiegu w szpitalu to jakie dokumenty musiałbym mieć ze sobą? Wydaje mi się, że książeczkę ubezpieczeniową. Czy tam są zapisywane kolejno operacje jakie sie przechodziło? Nie chciałbym żeby rodzice dowiedzieli się że robiłem taki zabieg. Jeśli to jest gdzieś zapisywane to wolę pójść prywatnie. Druga sprawa to czy w takim szpitalu wszystko potrwa tak krótko jak w przypadku prywatnej wizyty? Chodzi mi o to czy nie będę musiał zostawać w szpitalu na noc?

Proszę o odpowiedzi na pytania. Z góry dziękuję
 

Rafaelo91

New member
Ja miałem obrzezanie na nfz i tylko dowód odemnie wymagali. Jestem jeszcze na studiach, nie wiem jak jest u Ciebie czy pracujesz czy się uczysz. W szpitalu i tak wypełniasz oświadczenie, że w razie W mają kogoś zawiadomić, choć możesz zaznaczyć opcję, że nikogo nie zawiadamiają. Nie masz się czego bać powiedzieć rodzicom, od razu Cię nie wydziedziczą. :) pozdrawiam :)
 

maciej123

New member
a jak to jest z dokumentami? Jest to gdzieś odnotowane w książeczce, że takie coś odbyłem? Rodzice mogą się skapnąć?
 

Makintosz

Member
a jak to jest z dokumentami? Jest to gdzieś odnotowane w książeczce, że takie coś odbyłem? Rodzice mogą się skapnąć?

Jeśli jesteś pełnoletni, a z tego co piszesz to tak, to nie muszą nic o tym wiedzieć - tak było w moim przypadku: dowiedzieli się tylko dlatego jak zacząłem dłużej siedzieć w łazience ze dziwnymi specyfikami (żele, maści). Dokumenty jakie są potrzebne to tylko Twoja zgoda na zabieg (dostaniesz kartkę przed zabiegiem) i karta NFZ, nic więcej, no i dowód do wglądu.
 

Podobne tematy

Do góry