• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

jak przetrwac na codzien bez aktywnosci fizycznej

wolski

New member
Zdecydowalem sie na obrzezanie low&thight chociaz lekarz mowil tylko o przedluzeniu wedzidelka.
W zwiazku z tym mam pytanie do kolegow, ktorzy sa po zabiegach.
Jaki jest okres przerwy od uprawiania sportu?
Uprawiam amatorsko kolarstwo gorskie (maratony, xc) specjalnie w tym sezonie sie najezdzilem zawczasu zeby jakos wytrzymac ;) zabieg mam w 14.08 - rozumiem ze rower to pewnie z miesiac polezy w garazu :(
a co z innymi formami aktywnosci? Codziennie rano robie cwiczenia na miesnie brzucha i pompki, co drugi dzien bieznia na 45min - na ile bede musial z tego zrezygnowac? Czy to kwestia indywidualna czy jakis konkretny okres przerwy jest zalecany?
Od 2 tyg i tak chodze z zsunietym napletkiem wiec kwestie wrazliwosci mam nadzieje moge pominac ;)

Bede wdzieczny za podzielenie sie doswiadczeniami.
 

wolski

New member
?
nikt z Was nie uprawia sportu czy zabieg nie miał żadnego wpływu i wieczorem poszliście już na siłownie / bieganie / basen... bo nie wiem jak traktować brak odpowiedzi, koledzy ;)
 

wolski

New member
a jaki to mniej wiecej okres? Bo rozumiem, ze to indywidualna kwestia.
Juz sobie karnet zamrozilem na 2tyg od srody przyszlej :)
 

Pan_Ahmed

New member
po 1 - gratuluję szybkiej i dobrej decyzji :D
po 2 - najlepiej odczekać od 4 do 6 tygodni tak dla 100% pewności, że wszystko jest zagojone, chociaż słyszałem o takich, co zaczynają być aktywnych (sportowo i seksualnie) nawet po 10 dniach od zabiegu. :D
 

wolski

New member
pierwsze 10km w deszczu poszło 3dzien po zabiegu :) rower na razie czeka ale bieganie nie sprawia najmniejszych problemów - teraz sam się z siebie śmieje ile było obaw i wątpliwości nawet rano w dniu zabiegu.

Polecam wszystkim ociągającym się zdecydować się jak najszybciej, głowa do góry, pójść do lekarza, być facetem i przeboleć 2sekundowy zastrzyk bo potem to już z górki ;) To nie zawody do których trzeba się przygotowywać tygodniami - jeden telefon, ustalasz termin i przychodzisz na zabieg !
 

Podobne tematy

Do góry