• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Higiena po częściowym

lolowaty69

New member
Witam, wczoraj wieczorem miałem zabieg obrzezania częściowego. Lekarz mi powiedział abym go 'obmył' ale nie kąpał.. co to znaczy ? mam opuchliczne przez którą szwy tak jakby zawijają sie do środka napletka i stąd moje pytania :
1. czy moge pod bierzącą wodą opłukać całego ptaszka ?
2. czy lejąc tą wode nie uszkodze szwów rozpuszczalnych ? (tak jak mowilem są one tak schowane przez opuchliczne i musze napletek naciągnąc i dopiero sie pokazują )
3. czym go osuszać ?

pozdrawiam
 

fancom

New member
Witaj
Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania...
1. Tak możesz opłukać bądź wziąć szybki prysznic
2. Powiem tak szwy rozpuszczalne nie lubią wilgoci, ale przecież ptaka trzeba myć wiec spoko na pewno nic Ci nie będzie jak go na chwile zamoczysz :)
3. Ja tam zwykłych chusteczek higienicznych używałem aby wysuszyć mokre szwy ;)
 

sławek83

Moderator
Tylko z tym myciem nie przesadzaj! Nie lej strumienia wody bezpośrednio na "wacka", lepiej np. na brzuch i niech sobie swobodnie spływa po "wacku". Ze szwami nic nie powinno się stać.
 

lolowaty69

New member
nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tu ->
Mianowicie, jestem już prawie 5 dzien po zabiegu i opuchlizna i fioletowy kolor powoli schodzi, ale przy próbie ściągniecia napletka pojawia sie krew, raz z wędzidełka, raz gdzieś po boku. Czy mam sie czym martwić ?
I jeszcze jedno, lekarz kazał mi smarować detreomycyną (czy jakos tak :p ) linie szwów, ale poprostu boje sie odciągnąć tak napletka żeby tam posmarować bo pojawia sie krew i uczucie szczypania. Czy konieczne jest smarowanie tą mąscia ?
 

CrazyArek

New member
jest dosyć wskazane :) ale jeśli obawiasz się coś zerwać, no to na siłę nic się chyba nie powinno robić :/ może pójdz do lekarza po prostu
 

lolowaty69

New member
Probuje smarowac, ale nie zawsze uda mi sie tak odciagnac skorke zeby idealnie posmarowac linie szwow ;( ale probuje , zawsze cos
 

lolowaty69

New member
Jeszcze jedno, spac z wackiem skierowanym ku górze, czy normalnie ? Chodząc mam go zazwyczaj normalnie, jedynie jak leże to daje go do góry ;)
 

CrazyArek

New member
Ja tam robię opatrunki wciąż, jest 5 dzień po zabiegu i kieruje go ku górze, bo jednak skierowany w dół swobodnie, odczuwam dyskomfort i lekki ból od szwów które gdzieś tam się wbijają bo są takie sztywne zakończenia. Czyli to chyba kwestia indywidualna ;) Pisałeś coś, że jesteś 5 dzień po zabiegu, więc ja mam chyba świeższe o 1-2 dni max. Wrzuciłem zdjęcia w innym wątku, możesz porównać :) Pozdrawiam
 

lolowaty69

New member
moj lekarz chyba wyszedl z zalozenia ze lepiej od razu go hartowac ;) i slusznie bo dzis mija 6 dzien a ja bez problemu chodze :D
 

Podobne tematy

Do góry