• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Higiena od A do Z

historyk1

New member
Witam.

Dziś miałem zabieg plastyki krótkiego wędzidełka. Lekarz powiedział jak myć ale chyba w przypływie emocji wszystko mi się już miesza ;)

Parę zatem może głupich pytań ale nie wiem co i jak.

1. Co z oddawaniem moczu? Zdjąć opatrunek i lekko odciągnąć napletek czy oddawać mocz bez odciągania napletka co oczywiście jest niehigieniczne ale nie naraża na jakieś naderwania wędzidełka itd.?

2. Co z maścią detromycyna? Smarować nią od kiedy żołądź? Rozumiem że należy ściągnąć napletek i smarować miejsca szwów?

3. Kiedy próbować na tyle zdjąć napletek by przemyć ciepłą wodą żołądź i ile tego żołędzia odsuwać? do jakiego punktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Esham949

New member
1. Delikatne odciągnięcie napletka, tak żeby odsłonić ujście cewki na pewno nie zaszkodzi ;)
2. Nie smaruj żołędzia, tylko odciągnij napletek i smaruj linię szwów. Od kiedy i ile razy dziennie powinien zalecić lekarz.
3. Z tego co wiem, to już po tygodniu powinieneś ćwiczyć napletek, ale od kiedy dokładnie i jak bardzo, to nie mam pojęcia, niech wypowie się ktoś kto jest po plastyce ;)
 

Podobne tematy

Do góry