• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dziwny problem z erekcją - spadek libido

RAV1991

New member
Witam!
Mam dziwny problem z erekcją. Nagle w ciągu kilku dni utraciłem całkowicie ochotę na seks. Ciężko jest mi się podniecić. Nie masturbuje się bo nie odczuwam takiej potrzeby, nie oglądam żadnych filmów erotycznych, bo generalnie nagle tak spadło mi libido. Ogólnie myślałem, że to problemy ze wzwodem ale wziąłem sidenafil 25mg i stał bez problemu, ale nie czułem przyjemności z seksu i nie mogłem dojść- tak jak by było brak czucia w członku. Czy najlepiej teraz udać się do lekarza rodzinnego i zrobić badania czy do urologa albo jakiegoś innego od razu? Jakie badania zrobić? Może ktoś miał podobnie? Czy możliwe, że to tylko chwilowe? Ogólnie raczej zdrowo się odzywiam. Mam ok 98 kg przy wzroście 186. Czy warto spróbować na początek przysuplementować np l-argininę, maca, żeńszeń i poczekać jeszcze? Trwa to ok 2 tygodni.
 

gran

New member
Witam.
Mam dokładnie taki sam problem, nie podnieca mnie partnerka ani filmy, w ogóle brak ochoty na seks. Arginina i inne suple nie pomagają. Mam 37 lat. Dabadnai na dzień dzisiejszy. Rok temu testosteron wynosił 5,77
 

pelesos

Active member
Można mieć wysoki testosteron i czuć się źle i odwrotnie, przy niskim testosteronie można się czy wyśmienicie. Tak więc jest o sprawa indywidualna. Można u Ciebie spróbować podnieść testosteron do górnej granicy normy, ale nie koniecznie to da pożądany efekt.
 

latek777

Active member
Też tak mi się wydaje tym bardziej, że mam też inne objawy niskiego teścia, ale urolog powiedział, że wszystko jest w normie i w sumie nic mi nie zalecił
kolego lekarze to często debile, taki testosteron to nie norma dla chłopa 37 lat tylko starego dziadka, podzialaj w tym temacie tylko poszukaj kumatego lekarza, wyklcz inne przyczyny słabej erekcji
 

Rzepolicz

Member
kolego lekarze to często debile, taki testosteron to nie norma dla chłopa 37 lat tylko starego dziadka, podzialaj w tym temacie tylko poszukaj kumatego lekarza, wyklcz inne przyczyny słabej erekcji
Nie ma czegoś takiego jak złota norma testosteronu (wspólna dla każdego mężczyzny) w pobliżu górnej granicy normy. Kolega @pelesos ma racje, każdy mężczyzna ma indywidualny poziom tego hormonu, stąd norma w wynikach badań. Kolega @gran równie dobrze może mieć testosteron w swoim normalnym zakresie (tylko pewnie nie ma/nie badał tego hormonu w czasach gdy nie miał problemów z pożądaniem i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy nie spadł mu poziom).
Nie ma co spłycać problemu libido wyłącznie do testosteronu czy kortyzolu, bo kolega trafi do "nie debila konowała", który go załatwi do końca życia testosteronem w ampułkach.
Kolego @gran, po wynikach badań wygląda, że Twoja przysadka i jądra działają prawidłowo, nie masz problemów z cukrzycą ani tarczycą. Jest jeszcze jest kilka rzeczy, które mogą wpływać na libido:
- ciśnienie krwi,
- zrób też panel wątrobowy,
- hormon SHBG, jego wysoki poziom też tłumi libido,
- lipidogram i masa ciała, jeśli urolog przypisał Tobie jakieś tabletki na erekcję, to weź jedną na próbę by sprawdzić czy z ukrwieniem penisa jest ok,
- kreatynina, by sprawdzić czy coś jest nie tak z nerkami,
- przewlekły stres też potrafi zaszkodzić libido,
- jeżeli przyjmujesz jakieś leki na stałe to przytaj ich ulotki, może, któryś z nich jest winny,
- zastanów się jak Twoje sikanie, czy nie osłabł strumień, albo musisz wstawać w nocy, nie czujesz jakiegoś bólu podczas/po sikaniu. Może masz już początki łagodnego przerostu prostaty (jeśli urolog robił USG to by to wykrył),
- zrób sobie posiew moczu z początkowego i strumienia oraz posiew nasienia, tylko oddaj próbkę w punkcie bezpośrednio przy laboratorium i pobierz próbkę najlepiej też w ubikacji przy punkcie. Może masz jakieś zapalenie układu płciowo-moczowego.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry