• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dobre rady po zabiegu

szybkofast

New member
Witam,
dzisiaj miałem zabieg. Napletek został częściowo usunięty, okazało się również, że trzeba zająć się wędzidełkiem. Zostały zastosowane szwy rozpuszczalne. Lekarz powiedział żeby codziennie zmieniać trzy razy opatrunek przemywając octeniseptem. Przez cały dzień po zabiegu oddawałem mocz zmieniałem opatrunki i psikałem octeniseptem. Były lekkie krwawienia z okolicy wędzidełka, a wieczorem zauważyłem, że żołądź schował się do napletka. Najważniejsza jest higiena i tu pojawiają się pytania. Kiedy powinienem wykonywać ćwiczenia zsuwania napletka ? Na razie boje się tego robić ze względu na szwy i opuchliznę.
 

szybkofast

New member
Dziś minęły dwa dni od zabiegu. Opuchlizna zmniejszyła się. Niestety nie mogę ściągnąć całkowicie napletka. Wydaje mi się, że tuż po zabiegu otwór był większy, ale zsuwanie napletka kilka godzin po zabiegu byłoby szaleństwem. Dzisiaj próbowałem to zrobić, ale udało zsunąć się tylko trochę. Nie wiem na ile mogę sobie pozwolić z tymi ćwiczeniami. Lekarz powiedział żeby codziennie wieczorem zsuwał do rowka, ale zwyczajnie boję się. Powiedział też, że mogę brać kąpiel, ale nie pytało szwy, a mam rozpuszczalne. Proszę o rady, bo nie wiem jak powinienem postępować.
 

codex

New member
Ja samodzielnie zaczalem sciagac dopiero jak zeszla mi opuchlizna (ponad tydzien) a w trakcie pierwszego tygodnia 2 czy 3 razy mialem wizyte kontrolna gdzie lekarz mi to sciagal i dezynfekowal. Napewno nic na sile, jak opuchlizna zewnetrzna zejdzie mozesz dzialac.
 

Podobne tematy

Do góry