• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Doba po zabiegu

okurdejakboli

New member
Witam, wczoraj tj. 18.01.2019 odbyłem operacje stulejki zwaną obrzezaniem całkowitym z modelowaniem wędzidełka(czy jakoś tak)
Podczas zabiegu nie do końca działało na mnie znieczulenie, to też w połowie zabiegu poddano mi kolejną dawkę, przez cały zabieg czułem bardzo nieprzyjemny ból przy dotyku żołędzia. Czułem każdy z 20 kilku szwów, to też przy używaniu urządzenia do zamykania naczyń, czułem niesamowite pieczenie. Zabieg trwał około godziny, zapłaciłem 1200 zł plus wizyta wcześniej 100.
Początkowo po puszczeniu znieczulenia czułem ból szwów, do tego dochodził ból żołędzia, który nie był nigdy na zewnątrz. Generalnie minęło 28 godzin od operacji, ból czuje tylko przy wstawaniu, siadaniu, ruszaniu się ;)
Ale powodem mojego posta jest opuchlizna. Wszędzie czytam, że kilka tygodni, żeby się nie przejmować, ale to wygląda jakbym miał krwotok wewnętrzny. Napuchnięte masakrycznie, rano było najgorzej, może przez poranną erekcję.

https://imgur.com/a/1KseXNE

Album ze zdjęciami, podpisany godzinowo (h od zabiegu)
Nie dostałem żadnych zaleceń poza smarowaniem, umyć kazał mi dzisiaj tak. też zrobiłem, z powodu bólu, po prostu poleżałem w wannie, ponaciągałem, a po wyjściu użyłem maści, nie dostałem żadnego opatrunku poza kawałkiem gazy. Wiem że mam szwy rozpuszczalne, ale kiedy odpadną.
Jestem trochę zawiedziony bo w skórzanej zbroi wyglądał na większego :p
Więc tak:
Proszę o wyjaśnienie, czy taki obrzęk to normalne.
Oraz jeśli mogę prosić to chciałbym jakieś wskazania, co powinienem, a czego nie.
 

striker.96

New member
Cześć, moim zdaniem wygląda to ok, tym bardziej że jesteś krótko po zabiegu. Nie przejmuj się opuchlizna, ja mam obrzęk do dziś a jestem nieco ponad miesiąc po zabiegu. Dziwi mnie jedynie fakt, że nie zrobiono Ci porządnego opatrunku, pamiętam że mojego zawineli solidnie, a zmienić opatrunek kazali dopiero 2 dni po zabiegu. W każdym razie, stosuj się do zaleceń lekarza, rób okłady z rumianku (opuchlizna szybciej zejdzie) a wszystko powinno być ok.
Pozdrawiam :)
 

Barthx

New member
Witaj, jest jak najbardziej ok. Opuchlizna bo zabiegu to normalne ja również mam nadal oponke a też jestem grubo ponad miesiac od zabiegu. Lekarz kazał się nie przejmować i funkcjonować normalnie. Każdy organizm jest inny, więc spokojnie będzie dobrze.

A co opatrunków to różnie, u mnie lekarz położył gazy na brzuchu i z drugiej strony ciaśniejsze majtki i tak chodziłem sobie. Zależy od lekarza. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

okurdejakboli

New member
http://imgur.com/a/KXsgw8u

aktualizacja do dwóch dni po
generalnie rano jest bardziej spuchniety przez poranną erekcje, ból się wtedy nasila, dalej nie mogę się przyzwyczaić do nie miłego uczucia, kiedy żołądź ociera się o opatrunek, bokserki, spodnie, nawet smarowanie sprawia problemy, siny jest cały, ale to od znieczulenia no i od opuchlizny, teraz powinno być tylko lepiej!
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Na pewne rzeczy nic nie poradzisz. Uszkodzone tkanki musza sie zagoic i tyle. Jak ktos dostanie w pysk to sliwa pod okiem tez nie schodzi w jeden dzien i tez boli. A tu bylo krojone znieczulane szyte. Nie ma opcji, musi bolec a grzyb musi uwierac bo nie byl odsloniety nigdy. Nic nowego, kazdy przez to przechodzi.
 
Do góry