• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Do oceny 8 tygodni po

Dkk

New member
Dzień dobry , pisalem już tutaj na forum dwa posty , jeden jakieś 2,5 tygodnia temu o tym iż moja blizna zmienia barwy i drugi tydzień temu o tym iż moja oponka zaczęła się powiększać w nocy i w dzień zmniejszać , na szczęście koledzy na forum mnie uspokoili, ja jestem jakiś przewrażliwiony chyba ale sami rozumiecie , że to ważny „członek” mojego życia i chce aby był sprawny 😀 Jeszcze raz dziękuję wam za pomoc ! Aktualnie przebywam za granicą no i wiecie jak to jest z wizytami u lekarza tym bardziej w obcym kraju🫣. jestem już 8 tygodni po zabiegu , wszystko poszło super po zabiegu pojawiła się mała oponka , teraz tak jakby się troszkę powiększyła w miejscu blizny lub to blizna się powiększyła etc . Byłem na kontroli po 3 tygodniach lekarz powiedział że to się wchłonie , troszkę to nabrzmiała od tego czasu więc parę dni temu napisałem lekarzowi czemu tak jest i wysłałem zdjęcia , on odpisał mi że to normalne i abym nie psuł sobie głowy , że potrzeba czasu i to się wchłonie i ludzie mieli naprawdę większe oponki i blizny i się to wchłaniało no i gruba blizna to już urok organizmu etc🤷🏼‍♂️ , podsumowujac😀 powiedział ze wszystko jest wporządku i trzeba czekać a czas wygładzi bliznę i wchłonie oponkę . Jednak on mnie ciał więc ciężko by mu było przyznać , że coś zepsuł . Przeglądając to forum zauważyłem , że jest tu sporo osób z mega wiedzą , więc chciałbym zapytać was panowie co o tym myślicie . Czy to normalne doktor ma rację i to się wypłaszczy i opuchlizna zniknie i się wchłonie a ja trochę panikuje ?😮 dodam od siebie że nic mnie nie boli , nie odczuwam dyskomfortu , jedynie po prawej stronie ta opuchlizna/ chłonka/ oponka mnie niepokoi . Bede mega wdzięczy za wasze opinie Panowie ! Pozdrawiam !
 

Dkk

New member
 

Stulejka1994

Active member
Jakby ciasno
Jakby brzydko zszyte
Jakby troche oponki było
A od strony wędzidełka w erekcji nic nie boli nic nie ciągnie w dół?
Zaczekamy na opinie bardziej kumatych
Ale tak szczerze moim zdaniem już tak zostanie
 
  • Like
Reactions: Dkk

Dkk

New member
Nic właśnie nie boli , zero bólu , jedynie wizualnie mi się nie podoba i niewiem czy ta oponka zniknie tak jak mówi doktor czy po prostu spierdzielił i tak mówi 😀
 

dandoo

Active member
Możesz jeszcze odczekać ze 2 miesiące ale nie wygląda to estetycznie, więc ewentualna korekta chyba, że Ci to nie przeszkadza do wygładzenia możesz spróbować plastry sutricon
 
  • Like
Reactions: Dkk

Dkk

New member
Myślisz , że są szanse że oponka się wchłonie przez te dwa miesiące tak jak mówi lekarz? Nie bardzo chce się znowu kroić :/
 

dandoo

Active member
Ja wiem, że do pół roku to się dość zmienia, niewiele ale jednak, plastry sutricon ewentualnie smarowanie z masłem shae ale plastry troche powinny pomoc
 

Dkk

New member
Dziękuję kolego serdecznie za radę ! Chociaż trochę optymizmu i nadziei , że być może to się trochę wygładzi i oponka wchłonie bo już byłem przerażony perspektywa poprawki 😞. Jestem 8 tygodni po zabiegu więc spokojnie rozumiem już od dawna mógłbym te plastry stosować , bo mój lekarz na pytanie o maści na blizny powiedzial „rana zatroszczy się sama o siebie” no i teraz widzimy tego skutki 😞 na szczęście mogę znaleźć pomoc tutaj za co serdecznie dziękuję ! Co do plastrów to mogę je naklejać również na tą oponkę czy tylko w miejscu szwów i tego zgrubienia ? Może głupie pytanie ale jestem w tym kompletnie zielony . Dziękuję wam za wasze odpowiedzi !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Stulejka1994

Active member
Plastry się stosuje jak wszystko jest ok i nie ma oponki żeby blizna była delikatniejsza i mniej widoczna. W tym przypadku to nic nie da. Ciąć drugi raz też słabo bo mało już masz wewnętrznego napletka. Lekarz sie nie postarał zrobił to byle jak i na odpierdziel przepraszam takie jest moje zdanie..

Ja na Twoim miejscu dałbym sobie troche czasu kilka miesięcy jak sie nie poprawi to poprawka. Tym razem u kogoś kto sie postara
 
  • Like
Reactions: Dkk

Dkk

New member
Rozumiem , dziękuję za radę serdecznie 👌 kurde a miał najlepsze opinie w okolicy , no i mnie zapewniał że wszystko jest git i się wygoi etc , a teraz kontaktu brak kiedy pisałem o bliźnie etc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcel1234

New member
1. oponka się może wchłonie raczej na 70%, ale zostanie obwisla blaszka wewnętrzna która w zwisie będzie wkurzać
2. blizna się nie wygładzi i zostanie z takimi grudami jakie są teraz
Miałem bardzo podobnie jednak u mnie lepiej to wygląda/wyglądało i jednak mi to przeszkada bardzo i będę robił poprawe. Z perspektywy 2,5 roku po obrzezaniu, jeśli po takim czasie takie coś masz, to już się nie zmieni niestety :/ Spotkała Cie podobna sytuacja co mnie, lekarz nie zna się na tym co robi niestety.
Nastawiaj się psychicznie na poprawę, chyba że Ci nie przeszkadza chociaż i tak prędzej czy później będziesz musiał ją zrobić bo szczerze aż wstyd być w tym malutkim odsetku ludzi mających coś takiego na falusie :(
Ewentualnie stosuj te plastry, ale to raczej nic nie da, bo z tego co można zobaczyć na zdjęciu u Ciebie w miejscu blizny źle zrosły się tkanki i z opsiu o tej zmianie koloru blizny takie coś wnioskuje. Możliwe, że jestem w błędzie ale raczej na to wygląda. Jeśli to źle zrośnięte tkanki, to choćbyś 100 plastrów przekleił i 10 tubek maści zużył to nic nie pomoże i takie już zostanie.
 
Ostatnia edycja:
  • Like
Reactions: Dkk

Dkk

New member
Dziękuję Ci za odpowiedź , nie czyta się tego zbyt miło no ale cóż , za dużo słyszę tych głosów , że doktor to zepsuł aby nie wiedzieć że naprawdę tak jest. A wiecz odczekam z pół roku i poprawka jeśli się nie wiele zmieni .
 

morgan66

Active member
@Dkk a jak to wygląda we wzwodzie? Wrzucisz fotki? W miarę się to wypłaszcza? Przychylę się do tego co powiedział @marcel1234, z tym, że 2 msc to mało i na pewno Ci się to poprawi ale faktycznie grudki mogą się długo wypłaszczać i "faktura" zapewne zostanie. Na Twoim miejscu powalczyłbym maściami i przed ewentualną poprawką upewniłbym się czy skóry wystarczy na wzwód. pzdr
 

Dkk

New member
@morgan66 Bardzo dziękuję Ci za opinię !😀 Później wrzucę fotki bo chwilowo nie mam jak ich wykonać ale tak , wypłaszczą się to i wygląda sporo lepiej , chociaż oponka nie znika to jednak z prawej strony wygląda to już nie tak źle . Zauważyłem , że masz sporą wiedzę dlatego mam jeszcze jedno pytanie , ciągle mam tą oponkę z jednej strony a z drugiej (gdzie rebeliant są widoczne to również mam ten płyn etc pod nimi bo czuję , że jest to miękkie , a więc czy nie ma przeciwskazan do tych maści mając oponkę / w.w płyn ? Mój doktor mówił że zagoi się samo , nie muszę używać kremów etc jednak czytając forum i Twoje porady widzę skuteczność i porad i kremów / plastrów więc bardzo chciałbym sprawdzić to sam bo do stracenia nie mam nic 😀 jednak jestem zupełnie „zielony” w temacie i chciałbym wiedzieć czy np ta maść nie spowoduje jakiejś niechcianej reakcji oponki etc , ponieważ przebywam za granicą i chciałbym uniknąć jakichkolwiek wizyt u lekarza 😀 Serdecznie dziękuję za Twoją opinię i pomoc ! Pozdrawiam !
 

morgan66

Active member
Hej:) W obecnym stanie jak najbardziej możesz stosować maści i plastry i cokolwiek chcesz (oczywiście w przypadku maści sterydowych ostrożnie, ale one i tak są na receptę:), a i też raczej tylko wtedy kiedy we wzwodzie byłoby ciasno). Dodam, że nie mam dwóch żyć i dwóch (dłuższych mówiąc precyzyjnie) doświadczeń pozabiegowych. Ja maści stosowałem, ale przyznam, że jeden urolog mi powiedział, że kto wie czy bez nich nie byłoby tak samo, ale niemniej myśle jednak że warto (a plastry to już na pewno, bo poza tym że kosztują to nie wymagają wiele zachodu). Co do samego stosowania maści to opisywałem to już w innych wątkach. Odpowiadając jeszcze na pytanie - Ty nie masz tzw. oponki tylko tak "uformowany" napletek wew. nad linią szycia (może nawet bardziej nad przewężeniem napletka zew., które pozostało i powoduje taki wygląd? - trudno mi to w pełni ocenić na podstawie zdjęć ). Na pewno powiem, że blizny to u Ciebie jeszcze nie widać, w kolejnych miesiącach Ci się to będzie kształtować i rozciągać i będzie bardziej widoczna. Ja bym zalecał poczekanie jeszcze pare msc na spokojnie. Bardzo prawdopodobne, że (jak napisał kolega wyżej) w spoczynku będzie miał rolkę napletka wew. i moim zdaniem jeśli Ci się to wypłaszcza w miarę we wzwodzie to do przeżycia:) Ale to już indywidualna kwestia estetyki. U mnie są dni, że do dziś mnie to irytuje w spoczynku i myślę o poprawce, ale jednak czuje, ze docięcie jeszcze 0,5-1 cm to tylko biedy napyta jeszcze:) pzdr
 
  • Like
Reactions: Dkk

Dkk

New member
Super ! Serdecznie dziękuję za wyczerpująca odpowiedź !😀 pytałem o maści lekarza na wizycie kontrolnej 3 tygodnie po zabiegu i powiedział mi , że ciało poradzi sobie samo no i one mogą trochę pomóc ale nie będzie to jakiś efekt Wow więc lepiej zaczekać , jednak po Twoich słowach chce ich sprubowac , super jeśli chociaż troszkę przyspiesza cały proces i chociaż delikatnie poprawia wygląd , gra jest warta „swieczki”. Dzięki za trochę optymizmu , bo czytając wcześniejsze odpowiedzi myślałem , że to już jest totalnie lipa i wgl , a po Twojej dam sobie jeszcze czasu i sprubuje maści i plastrów 😀 no i narazie nie będę sobie zawracał głowy wyglądem tylko będę czekał i smarował 😀 Jeszcze raz ślicznie dziękuję za poświęcony czas i wyczerpująca odpowiedź ! Pozdrawiam serdecznie !
 

marcel1234

New member
Plastry nic nie dadzą, ani maści w momencie w którym tkanki są źle zrośnięte. Jeśli chcesz odpowiedzi jednoznacznej na to, czy blizna jeszcze sie zreformuje to wypada zrobić zdjęcie z mniejszej odległości w dobrym świetle jedynie blizny. Z tych zdjęć które masz, to minimum połowa blizny jest źle zrośnięta i zwyczajnie nic nie pomoże coś o tym wiem. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale struktura blizny w twoim przypadku sprawia że nici z naklejania ani smarowania - to już takie zostanie. Wypukłości i te grudki na minimum połowie promienia są nie do zaniknięcia, o ile doszło do złego zrostu a z tego co widze, chociaż dr hab medycyny nie jestem na to wygląda.
Najprawdpododobniej przez najbliższe pare msc tylko sie bedziesz wkurzać i stracisz dodatkową kase na te maści, którą mógłbyś już odkładać na zabieg poprawkowy, natomiast moje słowa bierz z przymrużeniem oka bo moge się mylić. Miałem to samo i po prostu wiem z autopsji.
Jeśli chodzi o oponke to tym bym sie akurat nie przejmował bo to się rozciąga, ale z taką blizną serio żyje się niekomfortowo i gwarantuje że jeśli chcesz mieć to wszystko względnie dobrze zrobione to operacja poprawkowa niestety Ciebie nie ominie. Więc pytanie, czy warto pare stów wydać na plastry, kremy i to wszystko? Czy odłożyć ten hajs i mieć już 1/5 operacji poprawkowej zafundowane.
Ja miałem Staplerem, niby efekty estetyczne miały być ponadprzeciętne, a tu zonk. Tak na prawde najlepszą opcją na poprawe jest laserowa poprawa bo nie ma tam miejsca na grudy albo nieestetyczne cięcie, tylko ewentualnie w miejscach szwów twardsze wypukłości, w których przypadku łatwo idzie je zniwelować klejąc plastry i smarując.
 
Ostatnia edycja:
  • Like
Reactions: Dkk

Podobne tematy

Do góry