• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dieta dr Witoszek - Wasze doświadczenia

wojcur

Member
Cześć,

ostatnio walczę na wszelkie sposoby z tym moim zapaleniem. W różnych miejscach tutaj znalazłem kilka wpisów na temat Diety Dobrych Produktów Dr Witoszek. Przesłuchałem nagranie o ZGK na Youtube z nią i brzmi to sensownie. Sam dopiero zaczynam z tą dietą i mam do Was pytanie o Wasze doświadczenia z nią.

1) Czy ktoś z Was przeszedł cały cykl zgodnie z tą dietą?

2) Czy pomogło?

3) Czy miałeś stwierdzone bakterie, czy było to ZGK typu III (niebakteryjne)

4) Inne wskazówki?
 

wojcur

Member
Tak, jestem dziś na pierwszym cheat day. Tzn. miałem 3 dni DDP i dziś mam taki w miarę normalny.
Powiem Ci, że cały czas jestem głodny bo ja nigdy nie miałem dni bez jedzenia pieczywa. Nawet, jak kiedyś stosowałem dietę keto to i tak jadłem pieczywo :(
Chudnięcie o moja zmora i tego też się obawiam, ale bardziej wolałbym wyzdrowieć.

Czy możesz opisać z grubsza jak stosowałeś i jakie efekty?
 

polakpoko

Member
1. Lista dobrych produktów jest na http://www.dietaoptymalna.com/dieta_dob ... siazka.php

2. 3-6 Dni produktów, 1-2 dni wolności (najlepiej na tych DWjeść bezglutenowo, i nie szaleć z produktami złymi według linka wyżej)

3. Najważniejsze wyłapać co szkodzi, szkodzić może nawet produkt z listy dobrych produktów, żeby wyłapać obserwacja, jeśli zły objaw rano, to dzień wcześniej był szkodzący produkt zjedzony, jeśli w ciągu dnia to w ciągu dnia szkodzący produkt zjedzony. “Celem DDP jest znalezienie tego co szkodzi i takich posiłków które służą, za obserwowanie jak często je można jeść.” Żeby się nie pogubić w tych obserwacjach trzeba pisać co się je i łapać te korelacje. Ułatwia temat też mono dieta. Dla mnie osobiście to chyba jest kluczowe bo niby jem według ddp i w te dobre dni mam złe objawy, nie mam pojęcia jak wyłapać co szkodzi

4. Pani doktor mówi, że testy np.. ImuPro są ok https://instytut-mikroekologii.pl/produ ... opozniona/ ale ona ma zawyżone restrykcje niż wyjdzie

5. Jeden rodzaj białka zwierzęcego na dobę, jedzony max 2 razy dziennie, zrobić dni bez białka zwierzęcego na białku roślinnym

6. Nie zmuszać się do jedzenia, jeść produkty, które smakują

7. Strączkowe 1 porcja co 5 dni

8. Tłuszcze są ok, ale też starać się ich nie mieszać

9. Dieta rozdzielna jest ok (białko + tłuszcz, węglowodan + tłuszcz, białko + węglowodan nie)

10. Stosowaniu DDP uwrażliwia organizm na złe produkty i trzeba je wyłapać

11. Ważniejszy jest jeden rodzaj białka zwierzęcego na dobę niż trzymać mało węglowodany

12. Nie jeść po 17

13. Nie objadać się
 

wojcur

Member
Dzięki, stosując się do tych zaleceń wszystkich za miesiąc będę miał 6 kg mniej a życie straci sens ;) Ale cóż walczyć trzeba :)
 

wojcur

Member
Wojcur stosujesz diete Witoszek, masz efekty jakieś?

Jestem po 2 tygodniach i hmm ciężko powiedzieć. Tzn. mam ostatnio zauważalną poprawę, ale nie wiem do końca po czym.
Natomiast wczoraj miałem cheat day taki mega bo były taty urodziny i dziś mam masakryczne pogorszenie.
Teraz zrobię 5 dni tej diety pod rząd bez cheat day i zobaczę czy będzie efekt.
 

polakpoko

Member
Pisałeś że masz stan zapalny prostaty, gruczoł bolący, a w posiewie z płynu z prostaty czysto,? Coś jeszcze stosujesz że nie wiesz czy to dieta pomaga?
 

wojcur

Member
No właśnie też to wszystko jest dla mnie dziwne.
Biorę Kwercetynę 2x500mg
Deprox z Włoch 2x500
Piję wierzbownicę i uro zax
Biorę 2x dziennie tabletkę Złotego Konika
Chodzę do fizjoterapeuty na terapię manualną puntów spustowych mięśni miednicy mniejszej
No i stosuję od 2 tyg dietę dr Witoszek.
 

polakpoko

Member
No właśnie też to wszystko jest dla mnie dziwne.
Biorę Kwercetynę 2x500mg
Deprox z Włoch 2x500
Piję wierzbownicę i uro zax
Biorę 2x dziennie tabletkę Złotego Konika
Chodzę do fizjoterapeuty na terapię manualną puntów spustowych mięśni miednicy mniejszej
No i stosuję od 2 tyg dietę dr Witoszek.

wojcur jak dieta Witoszek? robisz ją? Skontaktowałeś się z lekarką po jej stosowaniu? Masz efekty?
 

wojcur

Member
Cześć,

hmm ciągle ciężko mi jednoznacznie powiedzieć, ale im dłużej jestem na tej diecie to mam wrażenie, że chyba jednak nie pomaga za bardzo.
Akurat obecnie mam cheat day i chyba faktycznie jest ciut gorzej, ale nie mam pewności czy to nie efekt placebo/nocebo.
Na dodatek moje dolegliwości są głównie powiązane z defekacją więc raczej większy wpływ niż dieta ma właśnie to czy i kiedy byłem w toalecie. Im dłużej nie idę na 2kę tym mniejsze dolegliwości.
 

wojcur

Member
Pisałeś że masz stan zapalny prostaty, gruczoł bolący, a w posiewie z płynu z prostaty czysto,? Coś jeszcze stosujesz że nie wiesz czy to dieta pomaga?

No to jest najdziwniejsze. Doktor twierdzi, że poza tym co robię mam iść jeszcze spróbować elektroakuponkturę. Jeśli to nie zadziała, to... spróbujemy antybiotyk... bosko
 

Podobne tematy

Do góry