• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizny?

dambi12

New member
Witam, jak w temacie czy mozna stosowac masc Baneocin (Neomycyna) jednoczesnie z jakas mascia na blizny?
Ps. Jaka masc na blizny jest najlepsza?

Dziekuje
 

kristofer87z

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Na wielu maściach jest napisane, żeby nie nakładać jednocześnie 2 różnych.
Więc pierw smarujesz jedną, czekasz jakiś czas, a dopiero potem używasz drugiej - żeby nie zaszły jakieś interakcje.

W necie krążą pogłoski, że najlepsza jest KELO-COTE, ale kosztuje ze 150 zł i niektórzy mówili, że trzeba kilka tubek, by efekt był zadowalający.

Ja na różne blizny stosowałem zwykły Cepan - jest tani i jak będziesz regularnie stosował to też można wiele zdziałać.
 

dambi12

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Dzieki za info. Dzisiaj nabylem, cudem jakims bo mieszkam w UK, Alantan i Contractubex. Narazie bede stosowal Alantan na przyspieszenie gojenia, jestem 20 dni po zabiegu ale rana pod wedidelkiem nie jest jeszcze w pelni wygojona i mam nadzieje, ze za okolo tydzien zaczne kuracje Contractubex'em :)

BTW: Pamietajcie zeby nie moczyc rany po zdjeciu szwow :p .Ja tak zrobilem, 4 dni pod rzad wanna z ciepla woda, i wlasnie pod wedzidelkiem troche sie 'rozjechala', teraz wiec bede musial walczyc, ostro, z bliznami.
 

kristofer87z

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Miałem kiedyś Contractubex i powiem Ci szczerze, że nie zdziałał nic więcej niż Cepan.
Pewnie dużo zależy od organizmu, każdy chwali inne środki.

Mi też się wędzidełko ślimaczy, ale podobno to typowe ;-)

Damy radę! :)
 

dambi12

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Damy ,damy :)
U mnie juz powoli zaczyna to lepiej wygladac, od dwoch dni chodze bez opatrunku i widze poprawe. Wlasnie zaaplikowalem Alantan Plus i dodatkowo, zamiast Rivanolu moczylem w rumianku, nie aplikowalem rowniez Baneocinu (Neomycyny).Dam znac za kilka dni czy jest jakas znaczna poprawa.
 

dambi12

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

BTW: Dzisiaj zasiegalem opinii pana farmaceuty, na szczescie ne byl Angolem tylko Chorwatem chyba. Stwierdzil, ze takie masci mozna stosowac razem ale nie jednoczesnie. Jesli smarujesz neomycyna to musisz poczekac ,az sie wchlonie i dopiero wtedy jakakolwiek inna na blizny czy gojenie.
 

kristofer87z

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Czyli farmaceuta potwierdził to, co napisałem w poprzednich postach - to dobrze :)

Pozdrawiam.
 

dambi12

New member
Re: Czy można stosować Baneocin(Neomycyna) z maścią na blizn

Wlasnie! Potwierdzil dokladnie to co ostatnio napisales :)
 

Podobne tematy

Do góry