• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

czy miał ktoś krwiaka z opuchlizną po zabiegu do koniecznego usunięcia?

devanus

New member
Witam

mam pytanie czy ktoś z Was po zabiegu miał krwiaka lub opuchlizne tak duza i utrzymujaca sie ze konieczna byla ingerencja lekarza? Martwie sie bo jutro mija tydzien od zabiegu a maly nadal opuchniety na maxa.. nie boli ale masakra. Jeżeli tak to jak zaleca lekarz? przepisuje cos na zejscie samoczynne czy ingeruje fizyczne np skalpelem? Chodzi mi o bolesnosc potencjalnego usuniecia. Nie ukrywam ze 4 h po zabiegu byly najgorszymi w moim zyciu jezeli chodzi o bol (niestety mialem obrzezanie na tkance w stanie zapalno - grzybicznym) i nie chce znow tego przechodzic. :(
 
Słyszałem o operacji usunięcie krwiaka... ale tylko mózgu. Jakkolwiek długo ta opuchlizna i siniak by się nie utrzymywały, na pewno nikt z tego powodu nie położy Cię na stół operacyjny. To nie jest problem, który sam w sobie zagraża zdrowiu.
Gdy rana się zagoi to możesz wspomagać jego wchłanianie na własną rękę. Na dziś powinieneś się troszczyć głównie o to, żeby rana dobrze się zrosła.
 

devanus

New member
Troche mnie podniosles na duchu. Wczoraj na czytałem sie ze ltos mial na nowo szwy otwierane krew spuszczana z opuchlizny i zaszywane :/moze nawet i pol roku sie goic ale zeby samo zeszło. .
 
Doprecyzuję - według mojej wiedzy w zabiegach obrzezanie nie ma konieczności żeby w ten sposób usuwać krwiaka.
dopiero po tym jak napisałem poprzednią wiadomość, uświadomiłem sobie że kiedyś mi też musieli otwierać ranę i zakładać dren... ale to kompletnie inne miejsce, dużo głębsza rana i powodem zabiegu nie był powstały krwiak a ciągłe krwawienie wewnątrz organizmu.
Przy obrzezaniu to właściwie niemożliwe.

Jesli opuchlizna się nie powiększa, nie boli (to ważne!) to byłbym spokojny.
Pewnie to trochę potrwa ale jestem przekonany, że zejdzie samo :)
 

devanus

New member
Bardzo mnie uspokiles bo nie wytrzymalbym drugi raz tego samego. :)a znacie cos na przyspieszenie zejscia opuchlizny? Zabieg mialem u dr Drabiny ktory po zabiegu uznaje jedynie mydlo i wode.. dlatego nie mam nic w sumie:/antybiotyki juz koncze brac
 

devanus

New member
Rozmawialem dzis z urologiem jeszcze mowil ze to normalne taka opuchlizna wielka i zdarza sie niestety. Bedzie dlugo schodzić :(
 

devanus

New member
Tylko lekarx mi mowil zebym nic nie bral na krwiaki.. tylko mydlo i woda.. ale ponoc dr Drabina kazdemu tak kaze, taka szkole wyznaje:)
 

dedal20

New member
Mam podobne pytanie, otóż pod opuchlizną nie mam krwiaka, za to na penisie pod skórą bliżej brzucha jest sina plama czy dwie, czyli krew pod skórą. To normalne? Po prostu mocno sine.
 
Do góry