• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy mam zbyt krótkie wędzidełko?

Trolo

Well-known member
No to kolego nic takiego nie napisałeś wcześniej, tylko, że masz problem z nasunięciem napletka. Ale jak już zabieg masz umówiony to super.
 

Lenny2020

New member
Witam, mam 19 lat i już od dłuższego czasu trapi mnie jeden problem. Podczas wzwodu nie jestem w stanie ściągnąć napletka. Czuję takie blokujące naprężenie w okolicy 'górnego przyczepu' wędzidełka. Nie miałem jeszcze okazji przetestować go podczas stosunku, ale wydaje mi się, że mogłoby to być problematyczne. Nie jestem jednak pewien czy jest to stulejka czy może problem z wędzidełkiem. Gdy penis nie jest w stanie wzwodu to normalnie jestem w stanie ściągnąć napletek bez dyskomfortu, tak jak na zdjęciu. Natomiast problem pojawia się podczas wzwodu, to co widoczne jest na zdjęciu to maksimum, dalszy ruch ogranicza mi to wędzidełko, a przynajmniej tak mi się wydaje....
Proszę was o pomoc w określeniu co tutaj nie działa :/

 

Casamonica146

New member
Witam, zanim udam się do specjalisty po diagnozę zwracam się z pytaniem do społeczności forum. Sytuacja wygląda u mnie następująco, że przy pełnym wzwodzie napletek schodzi z całego żołedzia przy delikatnej pomocy, wystarczy muśnięcie palcem. Nie czuć przy tym bólu, z tymże zatrzymuje się on tuż za napletkiem i już dalej nie idzie. Czuć że ewentualne próby pociagnięcia dalej to juz jest napięcie przy wędzidełku - mam wrażenie że wędzidełko jest za krótkie, wrzucam kilka zdjęć poglądowych jak to wygląda przy takim prawie (3/4) pełnym wzwodzie. z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam

 

Trolo

Well-known member
Witam, mam 19 lat i już od dłuższego czasu trapi mnie jeden problem. Podczas wzwodu nie jestem w stanie ściągnąć napletka. Czuję takie blokujące naprężenie w okolicy 'górnego przyczepu' wędzidełka. Nie miałem jeszcze okazji przetestować go podczas stosunku, ale wydaje mi się, że mogłoby to być problematyczne. Nie jestem jednak pewien czy jest to stulejka czy może problem z wędzidełkiem. Gdy penis nie jest w stanie wzwodu to normalnie jestem w stanie ściągnąć napletek bez dyskomfortu, tak jak na zdjęciu. Natomiast problem pojawia się podczas wzwodu, to co widoczne jest na zdjęciu to maksimum, dalszy ruch ogranicza mi to wędzidełko, a przynajmniej tak mi się wydaje....
Proszę was o pomoc w określeniu co tutaj nie działa :/

Ewidentnie wędzidełko jest krótkie i ono może powodować na 3 zdjęciu pojawianie się tego pierścienia zwężonego gdy penis przechodzi przez żołędzia. Rozważyłbym wydłużanie wędzidełka jeżeli miałbym być na Twoim miejscu.
 

Trolo

Well-known member
Witam, zanim udam się do specjalisty po diagnozę zwracam się z pytaniem do społeczności forum. Sytuacja wygląda u mnie następująco, że przy pełnym wzwodzie napletek schodzi z całego żołedzia przy delikatnej pomocy, wystarczy muśnięcie palcem. Nie czuć przy tym bólu, z tymże zatrzymuje się on tuż za napletkiem i już dalej nie idzie. Czuć że ewentualne próby pociagnięcia dalej to juz jest napięcie przy wędzidełku - mam wrażenie że wędzidełko jest za krótkie, wrzucam kilka zdjęć poglądowych jak to wygląda przy takim prawie (3/4) pełnym wzwodzie. z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam

Szkoda, że nie dodałeś zdjęcia od góry jak naciągasz napletek maksymalnie przy wzwodzie. Byłoby widać czy wędzidełko naciąga żołędzia w dół, ale raczej tak właśnie się dzieje. Rozważyłbym wydłużanie wędzidełka.
 

gosc1234

Member
Witam, zanim udam się do specjalisty po diagnozę zwracam się z pytaniem do społeczności forum. Sytuacja wygląda u mnie następująco, że przy pełnym wzwodzie napletek schodzi z całego żołedzia przy delikatnej pomocy, wystarczy muśnięcie palcem. Nie czuć przy tym bólu, z tymże zatrzymuje się on tuż za napletkiem i już dalej nie idzie. Czuć że ewentualne próby pociagnięcia dalej to juz jest napięcie przy wędzidełku - mam wrażenie że wędzidełko jest za krótkie, wrzucam kilka zdjęć poglądowych jak to wygląda przy takim prawie (3/4) pełnym wzwodzie. z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam

Ja mam bardzo podobnie i na konsultacji doktor potwierdził - krótkie wędzidełko. W przyszłym tygodniu mam zabieg wydłużenia.
 

Lenny2020

New member
No dobra, skoro już wiem, że ewidentnie jest to problem z wędzidełkiem to co dalej z tym robić? Muszę się zgłosić do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa? W jaki sposób to załatwić i jak to wygląda w dobie pandemii?
 

Trolo

Well-known member
Jeżeli masz wiecej niż 18 lat to bezpośrednio umawiasz się do urologa prywatnie tam gdzie mieszkasz, na wizycie mówisz, że twoje wędzidełko podczas wzwodu naciąga żołądź w dól, bardzo się napina, boli, i boisz się zerwania dlatego chcesz je wydłużyć. Lek potem cię zapisuje sobie i uamawiacie sie na termin zabiegu.
Jak to wygląda teraz ? Jeżeli robisz zabieg prywatnie to zapytaj bezpośrednio lekarza który miałby Ci to robić, jak chcesz na nfz ( ja sam miałem i nie narzkeam wszystko ok, bo tam nie ma tyle do zepsucia jak przy obrzezaniu) to zapytaj bezpośrednio w szpitalu czy wgl wykonują zabiegi zadzwoń do sekretariuatu czy na oddział i się dowiesz.
Podczas współżycia też masz taki problem czy tylko podczas masturbacji?
 

Lenny2020

New member
Nie miałem jak na razie okazji do współżycia więc nie wiem jak by to wyszło. Jestem w stanie masturbować się bez bólu tylko że na „małym zakresie”, bo większy ruch ogranicza mi właśnie te napięcie na wędzidełku. Dlatego wdydajemisię że podczas stosunku z partnerką nie obyłoby się bez bólu.
Co do zabiegu to właśnie chciałbym to zrobić na NFZ.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Umiesz zsunac napletek? Predzej bym powiedział ze masz za ciasny napletek niz krótkie wędzidełko. Co do długości. Masz ile masz i nic z tym nie zrobisz. Jak ma urosnac to jeszcze urosnie. Nie ma co rozkminiac o tym bo nie masz na to wplywu.
 

keszq27

New member
Witam, jestem już 4 dni po zabiegu. Nie jestem pewny czy aby na pewno wszystko robię dobrze. Lekarz mi kazał kupić octanisept i tribiotic. Myję codziennie sprzęt rano szarym mydłem, następnie na wszelki moczę w naparze z rumianku, potem wycieram i psikam octaniseptem, czekam 10 min i dopiero tribioticem smaruję. Wieczorem to samo tylko już bez tribioticu. Tyle wystarczy czy może coś dodatkowo powinienem robić?
 

chastu94

Member
Witam, jestem już 4 dni po zabiegu. Nie jestem pewny czy aby na pewno wszystko robię dobrze. Lekarz mi kazał kupić octanisept i tribiotic. Myję codziennie sprzęt rano szarym mydłem, następnie na wszelki moczę w naparze z rumianku, potem wycieram i psikam octaniseptem, czekam 10 min i dopiero tribioticem smaruję. Wieczorem to samo tylko już bez tribioticu. Tyle wystarczy czy może coś dodatkowo powinienem robić?
Wszystko robisz dobrze :) ja do rumianku dodawałem jeszcze szałwię, ale sam rumianek też jest ok ;)
 

Podobne tematy

Do góry