• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Tomek21

New member
Cześć.
Off-topic do mojego posta z obrzezania (Stulejka i wydłużenie wędzidełka).
Zdjęcia:
Jestem 16 dni po zabiegu (obrzezanie częściowe, wydłużenie wędzidełka). Ogólnie wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale martwię się nieco zgrubieniem/opuchlizną nad szwami. Zastanawiam się czy to opuchnięcie, czy też może oponka (nie wiem, czy chłonka nie może być odprowadzona, o ile dobrze rozumiem cały ten proces)(. Byłem 2 dni temu na wizycie kontrolnej i powiedziano mi, że wszystko jest ok, tylko, żebym podczas mycia ściągał skórę z żołędzia całkowicie, odsłaniając penis tak jak na zdjęciach, żeby zacząć przyzwyczajać skórę.
Nie dano mi żadnych maści, jedynie powiedziano by robić opatrunek z rumianku na penis kiedy jest nałożona normalnie skóra na żołądź. Zacząłem myśleć, że może zbyt ciasno zszyto podczas operacji (Przed obrzezaniem, nie pytano mnie o to, jak duży jest penis w trakcie erekcji, a ma 18cm dlugości, a obwód 13,5cm). Może tak być? Dodam, że ta oponka jest dość twarda, kiedy próbowałem ją masować, czy "Ściągać" w dół w strone szwów. Wizyta dopiero w czwartek następna u urologa.
Starałem się wyłapać na forum Co sądzicie?

Zastanawiam się też nad kwestią erekcji. Jakimś cudem udało mi się wytrzymać 12 dni bez niczego. jednak 2 dni przed wyjęciem szwów miałem dość długie wzwody (kilka minut+). Ogólnie nie czułem bólu, tylko lekki ścisk od szwów. Teraz po ich wyjęciu, nie czuję nic kiedy stoi, jest ok, oczywiście nie ściągam skóry z żołędzia, żeby niczego nie naruszyć w stanie erekcji. Czy takie erekcje są totalnie w porządku i się nimi nie przejmować, że to może wpłynąć na gojenie/blizny? Lekarz sam mówił, żebym zaczął ściągać skórę do oporu z żołędzia podczas mycia, żeby powoli uczyć skórę i ją rozciągać. Więc w sumie to też swego forma rozciągania?
 

nope

Well-known member
Stac sie nie powinno juz nic ale to dopiero wstepnie zagojone wiec nie szalej z wzwodami. Moim amatorskim okiem z forum wydaje mi sie masz wycięte za mało skóry. Pod linia szycia masz widoczne pęknięcia skóry ktore sa juz zabliznione a wiec i obstawiam ze obwód skóry w tym miejscu jest mniejszy niz reszta, może być dalej ciasno. Tak lekarz ci dobrze radzi. Sciagaj skore zeby zadbac o higiene ale tez czasem dlugo nie trzymaj skory sciagnietej bo widac ze ma chęci zeby opona sie zrobiła. Na tym etapie tylko tyle mozna powiedziec. Musisz czekac na pelne wygojenie a nastepnie odczekac az sie troche blizna poluzuje. Wtedy mozna cos powiedziec.
 

Tomek21

New member
Powinienem zacząć stosowac jakies maści, żeby przyśpieszyć gojenie/zabliźnianie? Myślałem o żelach silikonowych.
 

Tomek21

New member
Stac sie nie powinno juz nic ale to dopiero wstepnie zagojone wiec nie szalej z wzwodami. Moim amatorskim okiem z forum wydaje mi sie masz wycięte za mało skóry. Pod linia szycia masz widoczne pęknięcia skóry ktore sa juz zabliznione a wiec i obstawiam ze obwód skóry w tym miejscu jest mniejszy niz reszta, może być dalej ciasno. Tak lekarz ci dobrze radzi. Sciagaj skore zeby zadbac o higiene ale tez czasem dlugo nie trzymaj skory sciagnietej bo widac ze ma chęci zeby opona sie zrobiła. Na tym etapie tylko tyle mozna powiedziec. Musisz czekac na pelne wygojenie a nastepnie odczekac az sie troche blizna poluzuje. Wtedy mozna cos powiedziec.
I jeszcze o co chodzi z wycięciem za mało skóry?
Po pełnym zagojeniu mam rozumieć, że blizna nabiera pulchności i troche wyrównuje się do reszty skóry tak jak była pierwotnie?
Poza tym powinienem stosować jakieś rozciąganie napletka w okolicach szycia, żeby trochę skórę rozciągnąć, czy absolutnie tego nie robić?
Lekarz myslał nad przepisaniem maści sterydowej, ale przyszedł drugi, i powiedzial, zebym tylko na razie stosował okłady z rumianku na żołądź, kiedy skóra jest założona na żołądź. Zastanawiałem się czy kupic jakiś żel silikonowy itp. na własną rękę i zacząć już smarować tę blizny.
To wypuklenie w takim razie to jest oponka? Czy coś innego?
 

Tomek21

New member
Może powinienem poczekać do czwartku na wizyte i spytać się o tę maść sterydową. W czym takie maści pomagają i różnią się od silikonowych? Pomagają skórze napuchnąć i dobrze się zagoić, zeby nie bylo takiego śladu?
 

nope

Well-known member
Tak blizna sie podrównuje do reszty ciągłości skóry i mięknie. Skóry możesz miec za mało wycięte w przypadku gdy miałeś przewężenie (stulejke) i lekarz nie wyciał całego przewężenia skóryto wtedy to wyglada podobnie jak u Ciebie. Nie stosuj nic na własną rękę teraz to raz a dwa nawet na zel na blizny za wczesnie. Poczekaj jeszcze z tydzien. Co do maści sterydowych to sie nie wypowiem bo sie nie znam.
 

nope

Well-known member
W skrocie to musisz mu jeszcze dac troche czasu bo na tym etapie gojenia to jest gdybanie.
 

Tomek21

New member
Dzięki za odpowiedź.
Napletek miałem bardzo długi, tak, że wyglądał jak trąba słonika - wystawał jakieś 1,5cm za żołądź - w spoczynku, a w zwodzie przykrywał na styk żołądź. Jednak nie miałem stulejki, schodził całkowicie za żołądź - jedyne co wtedy sprawiało mi dyskomfort, to za krótkie wędzidełko i przez to skórą zaczęła się ściągać w ostatnich latach i zaciskać na czubku tego "Słonika" (przez żołądź jako tako przeszedł ok ten napletek jeszcze wtedy, ale jak zaszedł za żołądź, to czułem lekki już ścisk i zaczęło to wyglądać jakby się skóra ściągała( rozwarstwiała?) i zaciskała (pewnie częściowo od wędzidełko które na siłe ciągło i ściskało tamten fragment - dlatego tez po jakimś czasie jak to nie przeszło i się pogarszało, poszedłem na operację.

W takim razie chyba najlepiej robić te okłady z rumianku do wizyty w czwartek i nie maltretować go niepotrzebnymi erekcjami.
 

nope

Well-known member
No narazie to mu daj spokoj jeszcze z tydzien dwa i bedzie ok. A z reszta to proces dosc powolny. Czyli poluznienie blizny itd i wtedy dopiero cos mozna powiedziec czy wyszlo ok czy nie.
 

mati12

Well-known member
Prócz Rumianku możesz sobie kupić korę dębu w zielarskim moczysz dwa razy dziennie po 15 minut ma właściwości obkurczające, przeciwbakteryjne
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry