• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

czucie żołędzi

2 dni temu przeszedłem zabieg obrzezania całkowitego , i wszystko poszło sprawnie , nie ma jakiegoś tragicznego bólu ale po sikaniu gdy chcę wytrzeć żołędzia np.chusteczką czuję piekący ból. Dodam , że przed zabiegiem żołądź nie widział "światła dziennego" i na dotyk nawet palcem też był taki ból. Ile czasu zajmie , żeby żołądź się "zahartował" i jakie to jest uczucie kiedy już jest zahartowany? można sobie np. palcem jeździć po żołędziu czy tam strumieniem wody z prysznica i nie czuć żadnego bólu? Dzięki za info ;)
 

Long123

Member
To zależy od organizmu i tego jak często bedziesz sam go hartować, bo tak moze to byc trudne ale najlepiej jak najczęściej przyzwyczajać go do tego ze dotyk to nic złego i to coś normalnego, u mnie to bylo około 3-4 tygodni zanim na dotyk byl już neutralny a ktoś inny i po 2 miesiącach bedzie odczuwac dyskomfort.
Jak już się zahartuje to wtedy dotykanie, ocieranie jest takim normalnym dotykiem jak lapanie wacka, zapominasz ze kiedys tam był ból, trudno w to uwierzyć na początku, ale tak właśnie to wygląda, przeszywający ból ustępuje z czasem.
 
To zależy od organizmu i tego jak często bedziesz sam go hartować, bo tak moze to byc trudne ale najlepiej jak najczęściej przyzwyczajać go do tego ze dotyk to nic złego i to coś normalnego, u mnie to bylo około 3-4 tygodni zanim na dotyk byl już neutralny a ktoś inny i po 2 miesiącach bedzie odczuwac dyskomfort.
Jak już się zahartuje to wtedy dotykanie, ocieranie jest takim normalnym dotykiem jak lapanie wacka, zapominasz ze kiedys tam był ból, trudno w to uwierzyć na początku, ale tak właśnie to wygląda, przeszywający ból ustępuje z czasem.
dzieki wielkie za odpowiedź ;)
 

MKD

Active member
U mnie zoladz nie widzial swiatla dziennego az do zabiegu. To by bylo 26 lat. 5 dni i moglem sie normalnie dotykac. Polecam o ile mozesz siedziec nago i nie robic opatrunku na zoladz a szybko sie przyzwyczai.
Pozniej to tak jest ze gdzies sie nie dotkniesz czujesz dotyk ale zadengo bolu czy dyskomfortu.
U mnie bylo lekkie zdziwienie jak zaczalem chodzic bez opatrunku a tutaj nadwrazliwosc byla na dole zoledzi i na tym co zostalo a napletka wewnetrznego + jak odciagalem to co zostalo to tam tez xd ale to juz sie hartuje stopniowo przy myciu. Myjesz sie przemyasz delikatnie i po chwili juz nie boli
 

Podobne tematy

Do góry