• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

częściowe staplerem - szwy pod napletkiem?

Piotr30plus

New member
hej, jestem po częściowym staplerem (czwartek), na początku szwy miałem 2-4mm pod żołędzią
dziś po nocy - zasnąłem na wznak bez opatrunku (przypadkiem, planowałem założyć) - widzę że trochę "naszło" na żołądź i zastanawiam się czy jak tak dalej będzie szło i napletek dalej nasunie się na żołądź i szwy będa "schowane" to chyba niedobre warunki do gojenia?
czyli powinienem pilnować by się dalej napletek nie przesuwał?

Mam dziś wizytę kontrolną, ale tu tyle mądrości, że nie mogę się oprzeć by nie zapytać. No i wizyta dopiero o 18.
 

Piotr30plus

New member
Od zrobienia zdjęcia rano do 18 napletek sam mi się nasunął tak do 1/2 - 2/3 żołędzia, szwy schowały się
na wizycie kontrolnej doktor ściągnęła napletek i przykazała absolutnie nie pozwalać na takie nasuwanie - z dwóch powodów - lepiej goi się suche, oraz, że w wilgotnych warunkach pod napletkiem szwy mogą za szybko wyjść

na forum widuje opinie by nasuwać i by ściągać, ale skoro nie mam problemów z oponką to argumentacja lekarza przemawia do mnie póki co
 

nope

Well-known member
Generalnie z tego co widziałem to:
- Po staplerze zalecają miec napletek ściągnięty
- Po tradycjnej metodzie po szwach lepiej miec nałożony żeby opony nie wywaliło ale i tak nie ma reguły!
 
Co to za maść na żołędziu? Masz nadwrazliwosc? Tez jestem po zabiegu, mija piąty tydzień, a ja ciagle mam problem z nadwrażliwością. Mój lekarz mówi, ze nie trzeba żadnej maści...
 

Piotr30plus

New member
Generalnie z tego co widziałem to:
- Po staplerze zalecają miec napletek ściągnięty
- Po tradycjnej metodzie po szwach lepiej miec nałożony żeby opony nie wywaliło ale i tak nie ma reguły!
możliwe, że tak jak piszesz, chociaż trochę dezinformacji jest jak i tutaj w wątku :)
Ja pilnuje już by były odkryte szwy.

@malyAleWariat16cm maść to pimafucin, dostałem jak wylądowałem na sorze, także na nadwrażliwość nie polecam raczej jej. ;)
 

Podobne tematy

Do góry