• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

co z nim?

blkubx

New member
czesc, przychodze do was w celu weryfikacji mojego przyrodzenia. Mam 15 lat, myslalem ze mam stulejke. udalem sie wiec do urologa - on przypisal mi masc diprolene stosuje 2x dziennie i przypisal mi narazie 2 opakowania. w czasie spoczynku ladnie napletek schodzi, ale robi sie jakis dziwny fald, zdjecia dam ponizej? tak jakby skora byla przyklejona do tego ciala jamnistego? nie chce zejsc dalej niz na zdjeciu. We wzwodzie daje rade sciagnac napletek ale tylko do tego rowka - musze sie przy tym troche bardziej wysilic, nie zawsze wychodzi. staram sie cwiczyc go codziennie, sciagam co jakis czas napletek sam z siebie, przed i po kazdym oddaniu moczu. Udalbym sie ponownie do urologa, w celu zbadania tego co krylo sie pod zoledziem (wtedy tego nie zobaczyl, lekko odciagnal napletek i powiedzial ze stulejke mam tylko w glowie, mam cwivzyc i nic mi nie, teraz obawiam sie troche o zalupek ale to wy stwierdzicie) ale nie chce naciagac rodzicow na kolejne 300 zl za 5 min konsultacji. powiedzcie prosze czy cos mi dolega (oprócz tego ze przy wzwodzie mam lekki problem z odprowadzaniem, dlatego smaruje ta mascia, czyli mam w jakims niewielkim stopniu stulejke).

 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak sklejona? O czym ty piszesz? Wez edytuj foty i zaznacz o co ci konkretnie chodzi. W spoczynku nie masz zadnej stulejki we wzwodzie nie powiemy bez zdjec.
 
To maść sterydowa o silnym działaniu,żebyś nie dostał działania niepożądanego.Skonsultuj tą maść z dermatologiem i innym urologiem.Żeby nie wystąpiło przełęcze nie zdrowej tkanki bo będzie problem.
 

flader

Active member
Ja miałem coś tego typu, ale we wzwodzie nie mogłem za nic odprowadzić skóry do więcej niż powiedzmy jakieś 20% żołędzia. Twoja sytuacja jest znacznie lepsza od mojej. Nie jestem lekarzem, ale ten fałd skóry, o którym mówisz to moim zdaniem tzw. ridged band. Nie ma w tym nic złego, ale jeżeli pojawia się zwężenie, które jest niekomfortowe lub nie pozwala ci w pełni odprowadzić napletka za rowek zażołędny bez problemów, to można mówić o niezaawansowanej stulejce. Ta skóra w twoim wieku ma jeszcze potencjał do tego, by się rozciągnąć, więc słuchaj zaleceń lekarza i aplikuj maść w odpowiedni sposób. Pracuj też nad tą skórą, naciągaj ją, ale nie do stopnia by bolało. O obrzezaniu na razie nie myśl, ale jeżeli problem nie ustąpi w ciągu załóżmy kolejnych dwóch lat, to po prostu trzeba będzie zrobić zabieg.
 

blkubx

New member
nic mi nie powiedzial, ta wizyta trwala max 5 min. powiedzial ze wszystko mi sie ogarnie tylko mam uzywac masci a stulejke mam w glowie i on nie ma zamiaru robic zabiegu poniewaz tego nie potrzebuje, a niektorzy lekarze tak robia. on ma mi pomoc.
 

blkubx

New member
nie wiem nawet jak dobrze ją stosowac, wiec jak masz taka wiedze chetnie sie dowiem. W internecie pisze ze cienka warstwa masci stosowac zewnetrznie na obszar chorobowy, czyli najprosciej byloby mi smarowac przy wzwodzie - wiedzialbym dokladnie gdzie.
 
Ok,czyli szybka wizyta kasa i do widzenia Słuchaj,idź do innego urologa i do dermatologa!!!!!!Nie dostałeś info przez jaki czas stosować tę maść!!!!!!To nie jest tak że się będziesz smarować na oślep dwa razy dziennie!!!!Maść może,nie musi spowodować tzw.przeleczenie lub wyjałowienie-ścieńczenie skóry.Możesz narobić sobie biedy.Idź do dermatologa!!!!
 

blkubx

New member
Ok,czyli szybka wizyta kasa i do widzenia Słuchaj,idź do innego urologa i do dermatologa!!!!!!Nie dostałeś info przez jaki czas stosować tę maść!!!!!!To nie jest tak że się będziesz smarować na oślep dwa razy dziennie!!!!Maść może,nie musi spowodować tzw.przeleczenie lub wyjałowienie-ścieńczenie skóry.Możesz narobić sobie biedy.Idź do dermatologa!!!!
co mam powiedziec rodzica? „pokazalem siura w internecie i mi dali taka informacje”? Juz tak latwo znowu do lekarza mnie nie umowia w takiej sprawie, nagadalem im najgorszego - mowie ze maja szykowac 2k na operacje a wyszlo ze jak mam jakas stulejka to niewielka przy wzwodzie ktora pewnie ta masc potrafi skorygowac. bede stosowac do wyleczenia stulejki w 100% i zobacze co dalej. (terminy w nfz sa dopiero na 2024).
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No cos jest nie teges z informacja o stosowaniu masci sterydowej.
To co zaznaczyles na zdjeciu to normalny efekt po zsunieciu napletka. Jak pisalem wyzej podczas spoczynku nie widac bys mial jakikolwiek problem ze stulejka.
Masci sterydowe stosuje sie przez jakis ktorki okres czasu a nie 8 miesiecy. Zreszta dostales recepte na jedna tubke wiec jak sie skonczy to koniec kuracji
 
Zaznaczam że lekarzem nie jestem,dobry dermatolog też potrafi potrafi rozpoznać problem stulejkowy.Lepiej zna się na maściach.Maści sterydowe przy przewężeniach bodaj stosuje się na napletek zewnętrzny a nie pod żołędzia.Żebyś nie dostał ran które będą się paprać.Maści stosuje się określony czas np.travocort dwa tyg max.
 

blkubx

New member
Zaznaczam że lekarzem nie jestem,dobry dermatolog też potrafi potrafi rozpoznać problem stulejkowy.Lepiej zna się na maściach.Maści sterydowe przy przewężeniach bodaj stosuje się na napletek zewnętrzny a nie pod żołędzia.Żebyś nie dostał ran które będą się paprać.Maści stosuje się określony czas np.travocort dwa tyg max.
przeczytalem w internecie ze ten diprolene w 1/2 miesiace stosowania 1/2x dziennie powinien wyleczyc stulejke czesciowa
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry