• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Co dalej?

banalny

New member
Witam
Panowie mam pytanie. Od małego miałem stulejke.. Byłem operowany (nie było obrzezania). W wieku 16 lat pojawiła się znowu lekarz postanowił usunąć same wezidzelko, gdzie dowiedzialem się dopiero po zabiegu!!
Było lepiej napletek schodzil bez problemu.
Znowu ten sam problem. Napletek w stanie spoczynku schodzi i nachodzi bez problemu, ALE w zwodzie zejdzie z lekkim oporem (nie czuje bólu) a zejść schldzi ale trzeba pomóc. Co mi doradzicie w tej sytuacji? Tutaj wrzucam fotkę.(wzwód)
Dziękuję i pozdrawiam


https://imgur.com/a/h1ENcfY
 

Trolo

Well-known member
Obrzezanie całkowite nie jest jedynym jak i najlepszym rozwiazaniem. Musi to zrobić ktoś, kto dobrze sie na tym zna. Na forum wiele jest nie udanych obrzezań, wiele ktore byly poprawiane, także trzeba sie dobrze zastanowić co wybrac. Nie da siw przyszyc spowrotem napletka. Decyzja na cale zycie.
 

amenek5

Active member
Obrzezanie całkowite nie jest jedynym jak i najlepszym rozwiazaniem. Musi to zrobić ktoś, kto dobrze sie na tym zna. Na forum wiele jest nie udanych obrzezań, wiele ktore byly poprawiane, także trzeba sie dobrze zastanowić co wybrac. Nie da siw przyszyc spowrotem napletka. Decyzja na cale zycie.

Oczywiscie masz racje , jednakże często rozwiązuje to wiele kwesti , i takiej decyzji nie podejmuje sie samemu a z lekarzem, jednakże ja uważam ze bez napletka żyje się lepiej
 
  • Like
Reactions: AGv

hhhalekks

Member
Popieram wypowiedź kolegi wyżej i dodam od siebie, że na forum faktycznie jest wiele problemów po tych różnych obrzezaniach jak pisze Trolo tylko, że większość z tego co widze jest po częściowych obrzezaniach bo przy całkowitych już po paru dniach jest ogromny postęp w gojeniu już nie mówiąc o tym, że nie ma żadnych oponek i tego typu rewelacji. Tak czy siak warto iść z taką sprawą do dobrego specjalisty no bo faktycznie jest to zabieg no nie oszukujmy się dosyć mocno ingerujący w wygląd naszego sprzętu. Sam jestem obrzezany całkowicie i ten rodzaj jest chyba i tak najlepszy jeśli już trzeba robić zabieg.
 

banalny

New member
Panowie bo nadal nie wiem co z tym robić. Mam się zgłosić do specjalisty? Jeżeli tak to co polecacie z tym zrobić? Częściowe? Całkowite? Długo trwa takie gojenie?
 

amenek5

Active member
Zapisać sie do specjalisty powinienes tak czy siak i z nim podyskutować jeden ci powie obrzezanie calkowite inny czesciowe , nie mozna powiedzieć ze dana forma jest jedyna i najlepsza . Ja jak byłem mały tez miałem stulejke , jednak nie miałem obrzezania tylko cos innego , sam nie wiem co to było , potem stulejka nawrocila , co prawda po okolo 10 latach wrocila , no ale wrocila, wtedy padła decyzja o obrzezaniu całkowitym , jezeli chodzi o gojenie , to jest sprawa dośc mocno indywidualna , mysle ze jak poszukasz na forum , to znajdziesz wiele wypowiedzi , a jak nie to odezwij sie priv , pomogę w miare możliwość jaby cie cos niepokoilo
 
Do góry