• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

choroby weneryczne a sanepid

Wen95

New member
Witam. Jestem nowy. Po raz pierwszy w życiu chciałbym zrobić sobie kompletny pakiet badań w laboratorium na choroby przenoszone drogą płciową. Do tej pory robiłem tylko anonimowe i darmowe testy płytkowe na HIV i kiłe w Punktach Kontrolno Diagnostycznych. Mam pewne obawy bo przeczytałem, że w przypadku pozytywnego wyniku powiadamiana jest przez lekarza lub kierownika laboratorium lokalna Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (Sanepid). Czy ktoś wie po co im takie informacje i co z nimi robią? Czy Sanepid może powiadomić o pozytywnym wyniku kogoś z mojego najbliższego otoczenia, rodzinę lub pracodawce? Będe wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

pelesos

Active member
Zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych diagnosta stwierdzający dodatni test choroby zakaźnej , jest zobowiązany zgłosić ten fakt na stosownym druku, do lokalnego sanepidu. Lekarz stwierdzający chorobę zakaźną także ma obowiązek zgłoszenia. takie dwa zgłoszenia powinny się "zbiec" w sanepidzie. Sanepid podejmuje decyzję lub nie o wszczęciu dochodzenia epidemiologicznego. Wszystko zależy co i jak jest wpisane w zgłoszeniu, ile potrzebnych sanepidowi informacji jest zawartych w zgłoszeniu. Sanepid może poprosić o dalsze wyjaśnienia. Sanepid nie informuje pracodawcy, lekarza w rejonie, rodziców, etc. Jedynie , przy niektórych chorobach , zgłasza fakt do Centrum krwiodawstwa.
Jazeli potrzebujesz dyskretnie rozwiązać problem to pisz
 

Wen95

New member
Czyli tylko może się kontaktować ze mną w tej sprawie i drążyć temat co, gdzie i z kim? Dziękuje za odpowiedź.
 

Podobne tematy

Do góry