• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Chce otworzyć własny biznes, ale ręcę mi opadają...

Cześć Panowie

Mam 22 lata, chciałbym rozkręcić jakiś biznes, ale w nic nie mogę wejść. Po prostu boję się bankructwa... Kiedyś chciałem iść w szewstwo, ale mało kto z tego korzysta. Zacząłem pisac książki, ale zrezygnowałem, gdy dowiedziałem się że niektore osoby pisza książkę ponad rok a wydawnictwo daje im jedynie 2-3zł od sztuki. Chciałem otworzyć zaklad fryzjerski, ale oczywiście w moim mieście jest ponad 300 takich zakładów, więc zbyt duża konkurencja. Próbowałem uczyć muzyki w lekcjach online - za mało chętnych na ten instrument i zbyt dużo darmowych materiałów w sieci. Chciałem być coachem - za duża konkurencja i trudno sie wybić. Chciałem stworzyć aplikacje - za duży koszt i ryzyko.

Ręce mi opadają, nie wiem po co to piszę, chyba chciałem sie wyżalić. Widzę że w Polsce jedynie opłaca się kupno biletu za granice. Z jednej strony wiem, że jestem dalej niż większość studentów, ponieważ przynajmniej próbuję cos robić w celu stanięcia na nogi, ale z drugiej strony brakuje mi już sił, bo nie moge wpaść na żaden pomysł, który byłby chociaż w 80% pewny...
 

Janex

New member
Kieruj się w stronę biznesów online + możliwość stacjonarnej sprzedaży. Jeśli jesteś w czymś dobry, zawsze znajdziesz klientów.
 

heniutek

New member
Ja pracuję online i nie narzekam. Można się na tym wybić. Teraz np. od jednego klienta za jednodniowe zlecenie dostałem taki SPAM. Nie jest to maszyna gamingowa, ale do moich potrzeb wystarczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RafałG

New member
Mam podobny problem, myślę, że takich jak my jest wielu, bo w ty kraju ciężko jest wypłynąć i żyć na poziomie z jakiegoś biznesu. Jednak odkąd zacząłem współpracę z coachem, w sferze rozwoju osobistego i odkrywaniu swoich możliwości i siły psychicznej, coraz pewniej stąpam po ziemi i mam już szkice oraz pierwsze rozmowy do otwarcia działalności internetowej.Jeśli jest ktoś z Łodzi lub okolic i szuka jakiegoś trenera w SPAM polecam! To nie pic, czy reklama, trzeba iść z duchem czasu i pomagać sobie jak się da, ten coach pracuje z klientem fajnie i skutecznie. Coaching Łódź rozwija, pomagają spotkania z trenerem personalnym spojrzeć na te ciężkie czasy bardziej optymistycznie. W dużych miastach ludzie korzystają coraz częściej z takich sesji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fugazi

SPAMER
Musisz skupić się na tym, żeby Twój biznes był tym co naprawdę chcesz robić. Nie może być tak, że będziesz wykonywał jakąś pracę, która po krótkim czasie przestanie sprawiać Ci satysfakcji... Najlepsi specjaliści swoich dziedzin dlatego są dobrzy bo robią to co lubią i sprawia im to przyjemność! Na przykład SPAM świetnie wykonuje swoją pracę bo to jej pasja!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jarek99

New member
Najpierw nim się załamiesz, spokojnie pomyśl. Młody jesteś i trzeba trochę cierpliwości, każdy biznes zwłaszcza w Polsce wymaga pokory, odwagi i cierpliwości- sorry taki mamy klimat:) Ale na poważnie. Nim obmyślisz co to dokładnie miałoby być, udaj się po poradę prawną, żebyś nie wkopał się w coś z przepisami, ustawami, prawem, nie wiem skąd jesteś ale zajrzyj na piotrbanczyk.pl konkretny adwokat Katowice, szeroko specjalizujący się kwestiami prawnymi. Usystematyzuj plan działania i nie będzie tak źle. Posłuchaj starszego kolegi z forum, który ledwo bo ledwo ale jakoś ciągnie działalność w tym ciężkim kraju pod okiem prawnika.
 
opener - własnie jest odwrotnie, bo osiedlowy sklepik ma klientów z osiedla a sklep internetowy może sprzedawać swoje produkty w całym kraju a nawet świecie. Problem jest w tym jak taki 22 latek jak ja ma się przebić przez firmy ktore są na rynku od 15-20lat. Niestety tak jest z każdą branżą internetową.
 

jjusti18

New member
Może warto udać się więc na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 . Będą na nim poruszane różne ciekawe tematy m.in. etyka w biznesie- konieczny element czy zbędny frazes? Ja z pewnością pojadę...
 

Uma

New member
Ja bym na ten temat popytał sie wśród znajomych... Moim zdaniem to może być naprawdę dobre rozwiązanie :)
 

IrekK

New member
Może najpierw zanim się otworzy biznes obliczyć sobie czy to się naprawdę opłaca. Są takie strony na których można to sprawdzić:)
 

Mendi123

Member
IrekK co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? To raczej oczywiste, że ktoś kto wchodzi w jakikolwiek biznes myśli o zarobku. Również wchodząc w biznes istnieje ryzyko, że nic z tego nie wypali.
Znów nie można myśleć, iż coś może nie wypalić bo raczej nie byłoby głupiej budki z kebabem na skrzyżowaniu.
 

zdrowypan

New member
No własny biznes to ciężka droga ale na pewno bardzo satysfakcjonująca. Moim zdaniem warto zaryzykować z każdym pomysłem bo nigdy nie wiesz co wypali. Jedni mówią, że coś jest nieopłacalne a Ty akurat udowodnisz, że to nie jest prawda. Skorzystaj z inkubatorów przedsiębiorczości. Moim zdaniem to niezły początek dla start up'ów.
 

somchai

New member
Inwestowanie w wlasny biznes to nie jest latwa sprawa, to jak sport, zeby zarobic musisz pokonac konkurencje. Jesli masz jakis kapital mozesz sprobowac inwestowac w rozne instrumenty finansowe jak forex, reklama, akcje, obligacje itp. Nie jest to latwe ale do nauczenia sie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

IrekK

New member
IrekK co dokładnie chcesz przez to powiedzieć? To raczej oczywiste, że ktoś kto wchodzi w jakikolwiek biznes myśli o zarobku. Również wchodząc w biznes istnieje ryzyko, że nic z tego nie wypali.
Znów nie można myśleć, iż coś może nie wypalić bo raczej nie byłoby głupiej budki z kebabem na skrzyżowaniu.

chodzi mi o to, że najpierw jest dobrze obliczyć sobie koszty jakie będziemy mieli. Żeby nie wyszło tak, że nagle jesteśmy zdziwieni, że takie duże podatki itp. Uwierz, że dużo ludzi tak otwiera biznesy.
 

Cira

New member
Hej, a w czym jesteś dobry? Co Cię interesuje? Zastanów się nad swoimi dobrymi stronami, pomyśl o tym, co jest Twoją słabą stroną i próbuj. Jesteś młody. Próbuj jak najwięcej.
 

Melween

New member
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czego ludzie teraz najbardziej potrzebują, zrobić rozeznanie na rynku. Można tez świadczyć usługi dla innych firm
 

kontak

Member
No coż.Do odważnych świat nalezy....Sam równiez się obawiałem ale obecnie jestem zadowolony, ze mam własną firmę
Nie mam szefa
Mogę sobie sam ustalać urlop
Oraz firma daje mi o wiele wieksza niezależność niż wtedy kiedy pracowałem na etacie u kogoś....

Ze swojej strony polecam jednak postawić na reklamę w sieci. Bez dobrej reklamy bardzo trudno jest się wybić na tle konkurencji.
 

Podobne tematy

Do góry