• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzezanie?

Peeping_tom

New member
Witam Panów (bo Pań tu chyba nie uświadczę),

dziś dostałem skierowanie do szpitala z rozpoznaniem stulejka oraz wędzidełko. Zapisałem się na piątek do CMW i niedługo pewnie będę miał zabieg. Sponsorem tej przyjemności będzie NFZ. Problem polega na tym, że stulejka jest minimalna. W zasadzie nawet nie przeszkadza we współżyciu tylko powoduje niewielki ucisk i po ostrzejszych zbliżeniach pojawiają się małe ranki. Od mojego lekarza - urologa dostałem już skierowane na sam zabieg ale chciałbym poprosić lekarza w CMW, żeby przy okazji mnie obrzezał całkowicie.
Jak myślicie, czy zgodzi się skoro nie jest to niezbędne? Chyba nie jest to dla niego ogromna różnica czy ciachnie mniej czy więcej :D Lekarze na Woli są skorzy do zrobienia przysługi pacjentowi czy raczej nie?
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Ja miałem zabieg w CMW dokładnie dwa tygodnie temu. Jednak u mnie sprawa była jasna - miałem bardzo zaawansowaną stulejkę i w grę wchodziło tylko obrzezanie całkowite. Lekarze są tam bardzo mili, więc możesz spróbować się dogadać. A dlaczego tak bardzo chcesz akurat obrzezanie?
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Typowo ze względów higienicznych. Sporo czytałem o tym w necie i brak napletka to mniejsza ilość bakterii. Wyczytałem, że kobiety, których partnerzy są obrzezani mają dużo mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka szyjki macicy (właśnie dzięki mniejszej ilości bakterii). Poza tym ludzie, którzy przeszli ten zabieg bardzo sobie chwalą :)
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

No to pewnie jakoś się dogadasz. Chociaż wiadomo, że jeśli lekarz ma tam jakieś swoje zwyczaje i np. uważa, że najlepiej jest jak najmniej ingerować w naturę no to może się nie zgodzić ale nie sądzę, żeby tak było. Czy wiesz już do kogo jesteś zapisany?
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Niestety nie mam pojęcia. W piątek mam dopiero wizytę zapoznawczą, że tak powiem :) Dopiero wtedy jak ktoś mnie zbada (pomimo, że mam już rozpoznanie i skierowanie od innego lekarza) to wyznaczą mi termin wizyty. Mam nadzieję, że wyrobię się w kilka dni bo już nie mogę się doczekać :)
 

Spector

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Chyba wyznaczą Ci już zabieg ,a nie wizytę :)Z tego co się naczytałem na tym forum wynika ,że lekarze najchętniej robią obrzezanie całkowite.Dobrym argumentem jest też to ,że przy całkowitym masz 100% ,że stulejka nie wróci ,a przy częściowym ,czy plastyce tak nie jest ,więc możesz powiedzieć ,że się obawiasz nawrotu.Dużo zależy od tego ,na którego lekarza trafisz ,ale myślę ,że jak któryś coś postanowi to ciężko będzie go namówić ,żeby zrobił tak ,jak Ty chcesz
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Przy takiej małej to raczej wątpię żeby było jakieś ryzyko nawrotu. Chyba to będzie po prostu dobra wola lekarza, że skoro i tak bierze za to pieniądze to pójdzie mi na rękę. No nic, pochwalę się jak wrócę z wizyty w piątek i będę mógł wtedy polecić CMW lub też nie :)
 

Spector

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Ja też wątpię ,ale to zawsze jeden arument ,więcej dla lekarza :lol:
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Właśnie wróciłem do domu bo jeszcze sprawy na mieście załatwiałem. Lekarz - młody gostek, na prawdę spoko. Zaprosił do zabiegowego, za parawan, spojrzał, pomacał i powiedział, że najpierw zrobimy plastykę żeby wędzidełko trochę wydłużyć i zobaczymy jak będzie i za 3 miesiące umówimy się na resztę. Po chwili dodał "no chyba, że chce pan od razu zrobić obrzezanie". Powiedziałem, że jasne i lepiej to zrobić za jednym zamachem. Jeszcze zapytałem czy robimy całkowite to potwierdził.
Więc nawet nie musiałem prosić :) Jestem super zadowolony, zwłaszcza, że udało mi się zapisać na środę na zabieg i już będzie z głowy :) Niestety w niedzielę po zabiegu mam wesele i sobie nie potańczę przez to ale za to będę miał wymówkę, żeby się od kieliszka nie odrywać na parkiet :wink:
Przy okazji mam pytanko: jak tam Wasze samopoczucie zaraz po zabiegu? Mi powiedział lekarz, żebym sobie załatwił jakiegoś szofera bo stres związany z zabiegiem może spowodować, że zrobi mi się słabo jak będę prowadził. Zabiorę ze sobą żonę ale ona dopiero jest w trakcie robienia prawka i nie bardzo chcę dawać jej prowadzić przez całą Warszawę.
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

No to super! Ten młody gostek to pewnie był dr Gugała :)

Ja wracałem taksówką, bo mam blisko (mieszkam na Żoliborzu po drugiej stronie lasku na Kole), więc zapłaciłem te 10 zł i z głowy. Wiesz ze stresem to jest różnie - zależy od człowieka. Ludzie różnie przeżywają stres. Ja po zabiegu byłem w takim jakby lekkim szoku - nie czułem bólu, byłem bardzo skupiony, myślę, że spokojnie mógłbym prowadzić samochód. Natomiast źle poczułem się dopiero następnego dnia - było mi zimno i byłem jakiś wystraszony. Później przeszło. Poza tym widok mojego małego był przerażający :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

No właśnie ja nie mam w zwyczaju stresować się tylko troszkę nieswojo się czuję jak widzę rany więc chyba po prostu nie będę się gapił i będzie ok :) Jak byłem młodszy to przeżyłem robienie kolczyków w brwi i w języku, tatuowanie przy którym lała mi się krew więc i tu jakoś wytrzymam :) A potem powierzę żonie interes jak przyjdzie do zmiany opatrunku :)
 

Spector

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Ja też byłem trochę oszołomiony po zabiegu ,ale chyba dlatego ,że straciłem trochę krwi ,bo lekarz sam kazał mi trochę posiedzieć ,bo jestem blady ,a potem jak z nim rozmawiałem to kazał zjeść jakąś czekoladę lub batonika
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Ja miałem jakiegoś takiego farta, że nie widziałem żadnej krwi ani podczas zabiegu ani po nim. Z opatrunku też bardzo mało krwawiło - mniej niż z jakiegoś małego skaleczenia :) To mi ułatwiło życie. Tak szczerze pisząc to chyba najbardziej dawała mi się we znaki nadwrażliwość no i do dziś jeszcze troszkę się daje. Poza tym wędzidełko - tam trudno się goi i jest to bolesne miejsce.

Poza tym podczas zabiegu masz taki parawanik przed oczami i nie widzisz co tam lekarz robi, więc tym się nie martw.
 

Peeping_tom

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Wezmę ze sobą książkę, żeby za bardzo nie myśleć o tym co oni tam kombinują :) A czy znieczulenie działa na tyle dobrze, że jakbym miał zamknięte oczy to w ogóle bym nie czuł, że coś tam mi kroją? Co do późniejszego gojenia to nie obawiam się samego obrzezania tylko raczej właśnie ranki po wędzidełku bo to już zahacza chyba o żołądź...
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Peeping_tom napisał:
A czy znieczulenie działa na tyle dobrze, że jakbym miał zamknięte oczy to w ogóle bym nie czuł, że coś tam mi kroją?
Początkowo lekarz sprawdza wszystko, czymś tam ściska i jeśli Cię zaboli to dodaje jeszcze znieczulenia aż już nic nie będziesz czuł i wtedy zaczyna. Bólu jako takiego nie czułem. Czułem jednak, że coś tam jest robione. Poza tym ja miałem całkowitą stulejkę, nigdy nie odsłaniałem żołędzi i dlatego czułem trochę ból, gdy lekarz mył żołądź - nadwrażliwość. Podobnie też te początkowe ukłucia trzy - znieczulenie - nie były aż tak bolesne dla mnie jak niektórzy to opisuję - no były takie po prostu jak u dentysty, silne ukłucia ale bez przesady. Później w czasie zabiegu dwa razy mnie coś zabolało to powiedziałem o tym i lekarz dołożył znieczulenia. Ogólnie to było jak u dentysty.
Peeping_tom napisał:
Co do późniejszego gojenia to nie obawiam się samego obrzezania tylko raczej właśnie ranki po wędzidełku bo to już zahacza chyba o żołądź...
Masz rację - to najdłużej się goi :(
 

Spector

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Ukłucia faktycznie czuje się ,jak te u dentysy(tyle ,że na penisie :lol: ).Mnie przez dłuższy czas zabiegu nic nie bolało(lekarz pytał co ,jakiś czas ,czy boli) ,ale później zaczęło mnie boleć(wydaje mi się ,że zszywał już) i ten ból nie ustąpił aż do końca zabiegu ,chociaż lekarz wstrzykiwał mi jeszcze znieczulenie ,a potem powiedział ,że więcej już nie może wstrzyknąć ,bo to może być niebezpieczne dla organizmu.Ale ten ból też nie był ,jakiś straszny ,bo pewnie te znieczulenie ,jednak cześciowo działało.Ja też najbardziej bałem się gojenia ,ale mam nadzieję ,że najgorsze już za mną.A Tobie tańczący wypadły już szwy?
 

Spector

New member
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

Mi nawet jeszcze nie odpadł ten z miejsca po więdzidełku.Za to część szwów puściła i mogę trochę ten napletek niżej zsunąć ,ale wciąż trzymają go jeszcze szwy ,które są ,jakby pod tym miejscem po więdzidełku.
 
Re: Centrum Medyczne Wola - Czy lekarz zgodzi się na obrzeza

U mnie to tak pozszywał, że chyba do Bożego Narodzenia będzie się trzymać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niektóre szwy są zrobione potrójną nicią!
A ja się bałem, że szwy mi pękną od wzwodów HA HA HA :roll:
 

Podobne tematy

Do góry