• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Całkowite obrzezanie

Wsadomir

New member
Tak jeszcze zapytam, w moim przypadku kiedy najwcześniej mógłbym zacząć używać plastry na bliznę? Przy całkowitym zagojeniu rany, czy można coś wcześniej. I czy jest sens ich używać, jeżeli po zejściu opuchlizny zostaną jakieś farfocle na wacku i chciałbym je usunąć?
 

Anonim31

Member
Tak jeszcze zapytam, w moim przypadku kiedy najwcześniej mógłbym zacząć używać plastry na bliznę? Przy całkowitym zagojeniu rany, czy można coś wcześniej. I czy jest sens ich używać, jeżeli po zejściu opuchlizny zostaną jakieś farfocle na wacku i chciałbym je usunąć?
Tydzień od usunięcia ostatniego szwu.
 

Wsadomir

New member
Witajcie, wracam po kilku miesiącach od zabiegu. Dodaje zdjęcia poniżej, jak wygląda wacek, i chciałem zapytać, czy jest w miarę ok, czy wygląda jak Frankenstein? Jeżeli tak, to czy ewentualnie jakiś zabieg wchodzi w grę? Czy plastry poprawiłby jeszcze efekt wizualny, bo zostało mi kilka do zużycia. Pozdrawiam
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Mi to wygląda na źle powycinane. W jednym miejscu naciągnięte i zszyte w drugim zostawione luźne i zszyte i taki oto efekt. Widać to najlepiej po bokach gdzie zostało luźno napletka wew.
 

Zib33

Active member
No lekarz się nie popisał. Plastry tego nie wyciągną. Ale funkcjonalności nie tracisz, a może nawet komuś się spodobają "wypustki"...
 

Wsadomir

New member
No lekarz się nie popisał. Plastry tego nie wyciągną. Ale funkcjonalności nie tracisz, a może nawet komuś się spodobają "wypustki"...
Z funkcjonalnoscia jest ok, to że zostało napletka też jest w miarę ok, bo coś tam więcej czucia jest. Właśnie wizualnie denerwują mnie te wypustki, ale chyba będę musiał z tym żyć, bo kolejnego zabiegu chyba bym nie chciał przechodzić. Chyba że nie byłby jakoś specjalnie inwazyjny. Tylko czy jest sens to wszystko na nowo ruszać, żeby czasami nie było gorzej? Wew. Napletek aż tak mi nie przeszkadza, bardziej te frędzle na dole. Jakby je się dało usunąć w jakiś mało drastyczny sposób to bym się zdecydował pewnie.
 

Zib33

Active member
Musiałbyś pogadać z kimś specjalizującym się w usuwaniu blizn - jakiś chirurg estetyczny, a nie "zwykły" urolog. Może to nawet da się poprawić dość prostym zabiegiem.
 

Wsadomir

New member
Siemano, wracam po dłuższym czasie. Mam problem lub nie problem na żołędziu, zrobiło mi się coś jak blizna? Nie swędzi nie drażni, po prostu jest, ale średnio to wygląda i wydaje mi się, że się to powiększa. Nie wiem do kogo w sumie się z tym udać jak coś, czy dermatolog, czy urolog?
 

Podobne tematy

Do góry