• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Całkowite obrzezanie

Wsadomir

New member
Witam, 2 tygodnie temu miałem całkowite obrzezanie, po tygodniu puściły mi 3 szwy od strony wędzidełka, byłem w szpitalu we wtorek 2.08.2022 zostały założone ponownie szwy, dzisiaj oglądając penisa zauważyłem, że w jendnym miejscu gdzie wcześniej puścił szew dalej jest tak jakby "odklejone". Nie boli, nie przeszkadza, ale nie wiem czy jak całkowicie zejdzie opuchlizna, czy nie będą dyndać jakieś farfocle.. Pytanie jeszcze, czy trzeba szyć to kolejny raz jeżeli. Dodaje zdjęcie poniżej. Pozdrawiam
 

toastt

Well-known member
Moim zdaniem trzeba to poprawić, bo zostanie taka dziura zalana blizną i będzie w tym miejscu twardy punkt. Niech jeszcze ktoś inny się wypowie.
 

nope

Well-known member
Ponownie ci ktos szwy zalozyl? Geniusz. Wtedy to sie szyje na nowo... Ciezko powiedziec jak to bedzie w tym miejscu wygladalo. Jak szwy gdzies puszcza to sie to zostawia organizmowi zeby sie samo zagoilo. Tak pozatym to wszystko git.
 

Wsadomir

New member
No te które "popuściły" zostały usunięte i to miejsce zaszyto na nowo. Kapnąłem się że szwy puściły po około dniu. I w tym samym dniu jak się zorientowałem, zostały założone ponownie
 

Wsadomir

New member
Dzwoniłem do szpitala, co z tym zrobić, to jutro mam przyjechać rano i ewentualnie zszyć to na nowo, ten odcinek gdzie wydaje mi się że szew puścił, ma może 1cm szerokości, nie więcej.
 

Wsadomir

New member
Ponownie ci ktos szwy zalozyl? Geniusz. Wtedy to sie szyje na nowo... Ciezko powiedziec jak to bedzie w tym miejscu wygladalo. Jak szwy gdzies puszcza to sie to zostawia organizmowi zeby sie samo zagoilo. Tak pozatym to wszystko git.
Co do szycia na nowo, chodzi o ponowne rozcięcie miejsca i jego zszycie?
 

Wsadomir

New member
Jak sie za dlugo czekalo to kolejne szycie nie ma juz zadnego sensu.
We wtorek było szyte drugi raz, dzisiaj rano zobaczyłem że szew puścił, ale ciężko powiedzieć czy wczoraj w ciągu dnia, czy w nocy. Ogólnie wydaje mi się, że miejsce, które jest odstające, nie wygląda na ranę. Zrobię jeszcze jedno zdjęcie, może będzie to miejsce lepiej widoczne
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak w ranie zaczal sie proces ziarninowania to sie tego nie zszyje, bo sie nie zrosnie. Ogolnie szyje sie rane do bodajże 12 godzin.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Tego moim zdaniem nie ma co juz szyc. Chyba ze czyszczenie rany na nowo i ponowne zszycie. Jedz do lekarza to dowiesz konkretnie jak to jest.
 

Wsadomir

New member
Tego moim zdaniem nie ma co juz szyc. Chyba ze czyszczenie rany na nowo i ponowne zszycie. Jedz do lekarza to dowiesz konkretnie jak to jest.
No jutro podjadę ewentualnie i zobaczą jak to wygląda. Myślisz, że jeżeli nic z tym nie zrobią, zostaną jakieś falbany, guzy czy coś w tym stylu co będzie kiepsko wyglądać? Póki co wszystko jest jeszcze trochę napuchnietę i ciężko coś wywnioskować. Ogólnie wydaje mi się że wszystko jest ok oprocz tego felernego miejsca gdzie puścił szew
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ciężko wróżyć. Jednym zostają innym troche sie wyrównuje. Trzeba czekac. I tak nic innego nie zrobisz. Przecież nie rozetniesz szwów na okolo i nie zszyjesz na nowo.
Nie cytuj jak odpowiadasz bezpośrednio pod postem.
 

Wsadomir

New member
No niby tak, no nic to pewnie tak to zostawię. Ewentualna plastyka wchodzi w grę dopiero po zagojeniu i zbliznieniu rany tak? Fajnie jednak jakby w miarę to wyglądało, a nie jak kawałek mięsa ;)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Pod warunkiem ze jest z czego te poprawkę robic. I tak i tak teraz nie masz co o tym kminic. Pierw musi sie wygoic. A jak za pare miesiecy uznasz ze brzydko to dopiero wtedy na konsultacje czy da w ogóle cos sie zrobic.
 

nope

Well-known member
Daj se spokoj z tymi szyciami ponownymi. Mozesz jedynie isc i sie doradzic lekarza czy nie ma zadnego stanu zapalnego w ranie i to zostaw i daj sie temu goic.
 

Wsadomir

New member
Wracam po tygodniu od ostatniej akcji.. Powiedzcie proszę jeszcze, czy bardzo zepsuty będzie wacek jak już się wygoi?, martwi mnie trochę jeszcze prawa strona, która jest delikatnie powiększona w stosunku do prawej, i jest dosyć twarda, no i te falbany które jak widać chyba się nie zrosły tak jak powinny
 

Anonim31

Member
Jak się wygoi to ZEPSUTY być nie powinien, jedynie co to marny efekt estetyczny może być. Ciężko wróżyć z fusów, musisz poczekać chociażby aż szwy wypadną to coś więcej będzie można powiedzieć, bo widać że z tyłu dalej ten biały płyny wycieka (oznaką gojenia).

Generalnie wygląda w porządku, jAK zejdzie obrzęk od strony wędzidełka to będzie dużo lepiej.
 

nope

Well-known member
Nie powinno byc tragedii po wygojeniu. Zreszta u mnie po wygojeniu to tez super nie wygladalo a teraz po roku ponad jest bajka tak sie blizna wyrownala.
 

Podobne tematy

Do góry