• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Bóle prostaty a schorzenia kręgosłupa - to może wam pomóc!

adam82

New member
Chciałbym podzielić się czymś co może pomóc wielu osobom.

Jestem po przebytym zapaleniu prostaty. Zastosowano u mnie antybiotyk który dał na jakiś czas poprawę - po czym wróciły objawy takie jak bóle/kłucie penisa, silne bóle jąder.

Uznałem że bakteria ciągle są w prostacie gdzie zagnieździły się i są nidostępne dla antbiotyków. Dwóch urologów określiło moją sytuację jako niewyleczalną i "że z tym trzeba żyć".

Trafiłem jednak w końcu na doktora Jacka Anusia z Warszawy. Po wykluczeniu badaniami przyczyn zakaźnych, przestudiowaniu prześwietlenia, stwierdził on że objawy wywoływane są zwyrodnieniem kręgosłupa. Kręgosłup uciskał nerw, powodując fantomowe bóle - przebyta przez mnie choroba zakaźna uwrażliwiła rejon prostaty w wyniku czego właśnie w okolicach układu moczowego miałem te wszystkie objawy.

Co więcej miałem okazje przekonać ię o prawdziwości tej diagnozy praktycznie od razu - po odpowiednim nastawieniu kręgosłupa bóle w 90% znikły w ciagu kilku dni.. Oczywiście czeka mnie rehabilitacja kręgosłupa - ale okazuje ie że żadnego przewlekłego zapalenia prostaty nie mam!

Tak więc dwa ważne fakty.

Po pierwsze - polecam udać się na konsultację do doktora Anusika jeśli inny lekarze postawili na was kreskę (przed wizytą można od razu wykonac sobie odpowiednie posiewy czy inne badania w badbak na kostrzańskiej aby lekarz mógł już coś się dowiedzieć z marszu a nie tylko odsyłać z skierowaniem na badania).

Po drugie - zastanowcie się czy oprócz problemów z prostatą nie macie też problemów z kręgosłupem - to może potęgowac te pierwsze.
 

rover1

New member
Dzięki za info.
A możesz coś więcej napisać o swoich objawach. Ile to trwało. Czy tylko ból czy również coś od strony oddawania moczu (slaby strumień, długie oczekiwanie, częstomocz), jakieś zaczerwieniania na penisie etc.
Czy robiłeś jakieś posiewy i zawsze były negatywne.

Ogólnie hipoteza o wpływie kręgosłupa na prostatę do mnie przemawia tylko pod warunkiem, że nie towarzyszą temu jakiekolwiek objawy oprócz bólu.

Pozdr
 

cezar1

New member
Na pewno robiłeś też badania na kręgosłup typu rezonans magnetyczny. Jakie zwyrodnienia kręgosłupa miałeś?
 

adam82

New member
Na początku miałem infeckję układu moczowego bakteryjną. Upławy z penisa, swędzenie, pieczenie. Dawka monuralu, przeszło, po dwóch tygodniach pieczenie itd wraca. Dawka tygodniowa xyvelan, nowu okres bez objawów. i Znowu powrót. Po tym nie brałem już antybiotyków. Miałem też objawy takie jak stan podgorączkowy, częstomocz.

Po trzech miesiącach pojawiły się silne bóle jąder. Na posiewie wychodził mi enterocucus z nasienia. Potem już posiewy czyste, brak też bakterii atypowych.

Po nastawieniu kręgosłupa ZDECYDOWANA poprawa. Obecnie czsem jakieś lekkie swędzenie czuję w cewce czy przy sikaniu.
Urolog stwierdził po badaniu "dotykowym" że aktwynego stanu zapalnego w prostacie nie ma, jedynie zwapnienia/blizny po przebytym. Rezonansu jeszcze nie miałem, bardziej kompleksowych badać kręgosłupa też ale poprawa jest ewidentna.
 

Shamway

New member
Mam pytanie na temat odpowiedniego nastawienia kręgosłupa o którym pisałeś co to dokładnie znaczy Kto wykonał jak gdzie czy wystarczyła jedna wizyta i po sprawie czy trzeba chodzić częściej jak na masaże
 

Podobne tematy

Do góry