Bolące jądra

Pawlos93

New member
Witam,
Od jakiegoś czasu odczuwam ból jąder, a dokładnie jak dotykam swoje jądra czuje jakby takie tam więzadła tak jakby powiększone najądrze. Dodam że sprawia to dyskomfort. Myślałem że to z powodu tego iż ostatnio mało współżyje z nadmiaru testosteronu. Może ktoś miał podobny problem .
Proszę o porady na ten temat.

NapletonBonaparte

Active member
Nie panikujcie, ja dźwignąłem kilka ciężkich kół do terenówki, po tygodniu czasu jak już zapomniałem to zaczęło boleć mnie jajko, pojechałem na usg i lekarz się śmiał, że panikara jestem :D

Simpson

Member
A jak ma wyglądać?wkłada małego i jakca pod gilotyne, potem bada i jak wszystko ok to wyjmuje A jak coś nie tak to opuszcza zapadnie i po wszystkim.😅.
Normalna wizyta u lekarza.usg ,trochę pobawić się ręką i tyle.no i oczywiście wywiad

Pawlos93

New member
A jak ma wyglądać?wkłada małego i jakca pod gilotyne, potem bada i jak wszystko ok to wyjmuje A jak coś nie tak to opuszcza zapadnie i po wszystkim.😅.
Normalna wizyta u lekarza.usg ,trochę pobawić się ręką i tyle.no i oczywiście wywiad
Nie rozumiem jak pobawić się ręką ? A USG to moszny tak ?

góral

Member
Porostu weźmie twoje jądra ręką sprawdzi czy tkliwe naciśnie jądro jedno potem drugie czy jest bolesne i zrobi USG i wywiad i tyle

Badanie to nic nadzwyczajnego. Tak jak pisał kolega wyżej- lekarz robi ci usg moszny, podotyka ręką czy są jakieś zmiany, wywiad i powie co to może być. Jest wiele możliwości od całkowitego skrętu jądra (wtedy ból jest nie do wytrzymania, do tego obrzęk, zmiana koloru i trzeba jechac do szpitala żeby w ciągu 4 godzin operacyjnie je odkręcić, inaczej następuje martwica i jest do usunięcia, po usunięciu jednego nie jesteś bezplodny), lekkie skręcenie jądra, zapalenie najądrza, nadwyrężenia czy stłuczenia, żylaki powrózka nasiennego i jeszcze kilka innych. Najgorsze to rak lub całkowity skręt dlatego najlepiej żebyś dla własnego spokoju poszedł do urologa i zrobił usg.