• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Blisko miesiąc po całkowitym

ClickClack

New member
Cześć,
pisałem w poście w linku poniżej o moich przebojach z obrzezaniem całkowitym:

Aktualnie pozostała mi chłonka. Jestem w kontakcie z lekarzem i doki mówi, że wszystko jest ok i trzeba po prostu czasu. Zalecił mi masowanie obrzęku palcami i noszenie do góry.

Jak to wygląda według Was? Co można zrobić, aby szybciej to zeszło?

 

Krystiankendroj

Active member
Jak masz wystarczająco skóry, spróbuj założyć ja na żołądź i tak chodzić
Z jednego zdjęcia nie widać ile ci zostawili tak właściwie
W moim przypadku gdy chodziłem z całkowicie odsłoniętym to chlonki się takie robiły właśnie raz z prawej raz z lewej raz z góry raz po całości, zacząłem Klein na to plastry sutricon , pomagało tylko jak długo nosiłem, ściągałem i wracały
Zacząłem smarować masłem shea I zakładać skórę z resztą napletka na żołądź i problem zniknął
 

ClickClack

New member
Dzięki za odpowiedź. U mnie ciężko będzie z zakładaniem skóry na żołądź, bo jest jej na tyle mało, że nie jest to raczej możliwe, aczkolwiek spróbuję.

Zauważyłem, że chłonka pojawia się głównie z rana po nocnych wzwodach, wieczorami po całym dniu na nogach jest mniejsza.

Jak masz wystarczająco skóry, spróbuj założyć ja na żołądź i tak chodzić
Z jednego zdjęcia nie widać ile ci zostawili tak właściwie
W moim przypadku gdy chodziłem z całkowicie odsłoniętym to chlonki się takie robiły właśnie raz z prawej raz z lewej raz z góry raz po całości, zacząłem Klein na to plastry sutricon , pomagało tylko jak długo nosiłem, ściągałem i wracały
Zacząłem smarować masłem shea I zakładać skórę z resztą napletka na żołądź i problem znikną
Jedno zdjęcie? W albumie w sumie są cztery. 🤔
 

morgan66

Active member
Nie próbuj nakładać napletka bo ma to sens kiedy nakłada/naciąga się się napletek wewnętrzny - u Ciebie wygląda rzeczywiście jakby było go bardzo mało, jak napisał @Nicolas Walujew zdjęcia są 4 ale wszystkie w jakby pokazujące to samo - pokaż jak to wygląda po naciągnięciu ręką napletka, od dołu itp. pzdr
 

ClickClack

New member
Wrzucam foty. Dla porównania jedno zdjęcie pokazuje stan po zdjęciu szwów 8 dni temu.

Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku, ale proces jest powolny.

Wieczorami chłonka jest mniejsza niż rano.
 

morgan66

Active member
Wiesz co, nie napisać czegoś mylnego, ale ja tak to widzę na podstawie zdjęć. Masz zostawione z góry bardzo mało napletka wew. i troszkę więcej z dołu, więc ta opuchlizna z dołu Ci zejdzie (i jak rozumiem juz schodzi), bo obserwując forum od ok. roku nie spotkałem się komuś żeby puchł napletek zewnętrzny. Inna sprawa że wygląda tak, że masz w zasadzie zostawione przewężenie na napletku zew. i gdybyś miał powyżej zostawione więcej napletka wew. to zapewne zrobiłaby Ci się oponka. Ogólnie wygląda, że dobrze się zagoiło i blizna prawie niewidoczna. pzdr
 

ClickClack

New member
Witajcie ponownie, szósty tydzień po zabiegu za mną, lecz do całkowitego zapomnienia o nim jeszcze trochę czasu myślę 🫣

Mianowicie chodzi o to, że jeśli noszę penisa ciągle „do góry” to obrzęk wieczorami jest już bardzo mały. Jak na zdjęciu poniżej:

Tak wygląda z rana, jeśli mam w nocy i w dzień „do góry”:

A tak gdy całkowicie go puszczę luzem:

Jak widać różnica jest dość spora, a noszenie go ciągle do góry już staje się dla mnie uciążliwe.

Jak to widzicie?
 

promatyk1

Member
Masz może fotke jak całkowicie "ściągasz" skóre w kierunku podbrzusza (tak żeby było na gładko)?
Chodzi mi o to żeby zobaczyć rowek zażołędny i bliznę od góry.
Mam obawy, że takie rozłożenie opuchlizny może być spowodowane krzywym wycięciem napletka.
 

ClickClack

New member
Dorzuciłem do albumu fotki, mam nadzieję, że chodzi o te część.


Ciężko jest jednak ściągnąć go i zrobić zdjęcie jednocześnie, dlatego zrobiłem też bez naciągnięcia.
 

morgan66

Active member
Jak na 6 tyg. to naprawdę wygląda dobrze. To Ci się będzie zmieniać jeszcze widocznie z 6 msc- rok, a potem zmiany będą dalej szły tylko już powolne/kosmetyczne. Ostatecznie będziesz miał jak teraz tylko z 50 % lepiej. pzdr
 

Krystiankendroj

Active member
Ja miałem podobnie
Rozwiązazywalem to na różne sposoby nie wiem który zadziałał
Kupił plastry sutricol I obklejalem cienkimi paskami takimi o szerokości mniejwiedmcej połowy paznokcia dookoła cała bliznę tak że to było ściśnięte
Smarowałem maściami ale później zrezygnowałem i kupiłem masło shea które stosuje do dziś
Założyłem resztę tej skóry z napletkiem która została na grzyba , codziennie naciągałem to
Może to zabrzmi śmiesznie ale chciałem trochę rozciągnąć skórę
Gdy np miałem erekcje to maksymalnie aż do oporu ściągałem od grzyba do brzucha tak żeby wszystko było naciągnięte i tak chwilę trzymałem, ale nieiwem czy to się nadaje tak 6 tygodni po zabiegu chyba za wcześnie na takie rzeczy
Najbardziej myślę że pomogło poprostu założenie reszty napletka na żołądź i próby nakrycia go ponownie , na początku wyskakiwał tak czy siak ale teraz na spokojnie jest praktycznie cały zakryty znowu tak jakbym wogole nie miał zabiegu
 

ClickClack

New member
Witam w Nowym Roku 🤝

Wracam z małą aktualizacją. Opuchlizna powoli schodzi i się zmienia.

Aktualnie wygląda to tak. Stan z tego albumu jest, gdy nakleję plasty na blizny lub zrobię opatrunek uciskowy, wtedy można powiedzieć, że już prawie nic nie ma opuchniętego.

Inaczej jest jednak gdy puszczę penisa całkowicie wolno, bez opatrunku żadnego. Wtedy blizny mi puchną. Jak widać na zdjęciach duży obrzęk przy napletku zszedł już prawie całkowicie, teraz wygląda mi to na puchnięcie blizn, ale po długości prawie całej.

Urolog który prowadził zabieg uważa, że wszystko się ładnie zagoiło i z czasem zejdzie opuchlizna, trzeba być cierpliwym. Jako, że jestem raczej mało wierzący skonsultowałem to z innym urologiem i po wizycie stwierdził dokładnie to samo, czyli „wszystko ładnie zagojone, trzeba czekać i się wyrówna.”

a jak wy myślicie?
ja widzę sporą poprawę, ale jednak dalej pewności nie mam w żadnym temacie. 😅
 

morgan66

Active member
Hej, ogólnie bliznę masz ładną, we wzwodzie moim zdaniem nie ma chyba na co narzekać. W spoczynku (z pewną poprawą) będzie wyglądać ostatecznie w ten deseń (z takim ułożeniem napletka wew.). U mnie dużo się poprawiło w ciągu 12-msc i obecnie akceptuje wygląd (ostatnio nawet wrzucałem zdjęcia), u Ciebie to dopiero 3-msc i wyjściowo masz ładniej (ale też masz zostawione mniej napletka wew. niż ja). Co tu Ci więcej napisać:) Osobiście radzę cierpliwie poczekać. pzdr
 
@ClickClack u mnie tez po zabiegu ten napletek wewnetrzny jest jeszcze troche taki obrzmiały i też usłyszałem na konsultacji coś podobnego, że to trzeba czekać nawet z 6mcs i się wyrówna z czasem - oby tak było bo jestem już 2 mcs po zabiegu i bez wzwodu wygląda to tak sobie ;d
 

ClickClack

New member
No to możemy sobie przybić piątkę 🤝

Tak jak pisałem wyżej, byłem u innego urologa, niż ten który mnie operował i powiedział dokładnie to samo. Z moim ostatnio rozmawiałem znowu i mówi, że nie jest w stanie nic zrobić. Polecił mi - uprawiać stosunek co drugi dzień. 😎

no zobaczymy czy to pomoże 😅
 

Podobne tematy

Do góry