Białe plamy, zanik pingmentu na penisie

zalamany111

New member
Witam. Od jakiegoś czasu na żołędzi pojawiły mi się białe plamy. Jakby pigment zanikał. Wciąż pojawiają się nowe plamki które łączą się w całość-byłem u dermatolog i 3 urologów. Będę miał brany wycinek do histpat. W dodatku rano nie mam wzwodu. Czy ktoś miał podobny przypadek - czy to już koniec mojego kutasa? Poradźcie jeśli macie jakieś doświadczenia. Pozdrawiam.
 

zalamany111

New member
interpretacja wyniku histpat

Witam,

Mam wynik badania histpat.

Fragment tkankowy pokryty prawidłowym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, bez atypii, z niewielkim , przewlekłym , niespecyficznym naciekiem zapalnym w powierzchownych warstwach skóry właściwej oraz drobnymi złogami hemosyderyny w podścielisku. Całość obrazu sugeruje zmiany reaktywne (gojenie?).

Dodam że wycinek brany był z żołędzi prącia , biała plamka. Jak można to interpretować? Ponieważ dermatolog do końca nie określił co to może być, sugerując liszaja twardzinowego lub leukoplakię. Jeśli jest to jeden z tych przypadków, to czy chirurgiczne lub laserowe usuniecie zmian, wykluczy ponowny nawrót tego czy nie ma żadnej pewności?

Pozdrawiam,
Marcin
 

zalamany111

New member
Witam po jakimś czasie u męża wszystko wróciło do normy, stosował wiele kremów i maści ale one tylko pogorszały ranę i stan skóry, więc po pewnym czasie przestał stosować. Na szczęście żadna diagnoza się nie potwierdziła i do tej pory nie wiemy co to było. Ważne że nie wraca i możemy ten rozdział zamknąć. Pozdrawiam Marta
 

ziombel123

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbym zapytać jak długo trwało ustąpienie zmian oraz jakiego rodzaju maści stosował Pani mąż (sterydowe, protopic, etc ?) lub ew. inne zabiegi ? Dodam, że u mnie wynik badania histologicznego jest podobny.
 

benek11

New member
Witam. Nie chcę cię straszyć bo po pierwsze jakość zdjęć jest niewystarczająca a po drugie ekspertem nie jestem. Natomiast mam liszaja twardzinowego i od 2,5 roku próbuję to wyleczyć. Póki co bezskutecznie. Jest oczywiście możliwość pełnego obrzezania ale nie będę podejmował sam decyzji. Teraz jestem pod opieką dermatologa wraz z którym leczymy to dziadostwo. Wcześniej byłem u 2 urologów i jednego dermatologa i oni nie potrafili mnie zdiagnozować. Miałem pobierany również wycinek do histo. Ten jednak nie dał wyniku, który stwierdzał jakąkolwiek chorobę. Już mnie to wszystko męczy bo do objawów podobnych do twoich często dochodzi ból. Ilość stosowanych specyfików jest porażająca. Nic nigdy nie pomogło poza protopikiem jednak jest to lek którego stosowanie może być ryzykowne. Ja stosowałem ale obecnie nie. To byłoby tyle na początek.
Pozdrawiam.
 

Iphone12

New member
Możesz powiedzieć w jaki sposób objawia się ten ból ? Czy to jest szczypanie czy pieczenie czy kłócić i kiedy ten ból się objawia - podczas sikania ?
 

benek11

New member
Zazwyczaj jest to objaw pieczenia (coś w rodzaju palenia). Występuje on w miejscu zmian, głownie w okolicach rowka ale czasami ból jest taki, który schodzi na uda od wewnętrznej strony, prawie do kolan. Generalnie nie jest on tak mocny, że nie można funkcjonować i nie występuje ciągle. W nocy ustępuję a z upływem dnia się pojawia. Bywają dni że w ogóle o nim zapominam. Pytałeś również o czas sikania - tak bywało że mnie tam bolało szczególnie przy wylocie z cewki moczowej jednak nie uważam to za mój główny problem. Raczej bym się na nim nie skupiał. Ale jest coś jeszcze. Ból pojawia się podczas dotyku po odciągnięciu napletka i boli mnie tam prawie zawsze. Jest to duży dyskomfort w czasie stosunku. Niestety...
 

benek11

New member
Nie chciałbym się tutaj wypłakiwać ale nie wiem co dalej robić. Czy znów zmienić lekarza na innego? Do mojego chodzę średni co 3 m-ce. Wizyta 200 PLN i do tego drugie tyle na leki, czasem więcej. Leczenie jest z pewnością długotrwałe. W szpitalu mówili mi właśnie, że to będzie długi proces. Jak długi? Aż boję się pytać. Póki co to walczę i próbuję mieć pozytywne myślenie. Zmiany pozostaną raczej na zawsze ale liczę, że odzyskam w pełni sprawność. Chociaż na parę lat. Głowa do góry i daj znać co wymyśliłeś oraz jak idzie leczenie.
 

Iphone12

New member
Mam jeszcze pytanie czy ból pojawił się w tym samym czasie co wystąpiły zmiany na członku ? Tzn zobaczyłeś ze masz jakieś przebarwienia i zmiany na penisie i przez jakiś czas było ok - tzn bezobiawowo, a np. Dopiero Po 2 miesiącach zaczęło piec, bolec przy dotykaniu ? Pozdrawiam
 

benek11

New member
Jakikolwiek ból pojawiał się dużo wcześniej, był on jednak przejściowy. Pojawiał się i po kilku dniach ustępował. Sama żołądź bolała mnie przy dotyku odkąd pamiętam ale to nie był ból nie do wytrzymania. Teraz boli bardziej. Myślę, że powodem jest również wielość stosowanych maści i kremów. Pierwotnie przez kilka lat (około trzech) byłem leczony na schorzenia grzybicze. Nikt nie potrafił mnie zdiagnozować :( co z pewnością nie pomagało. Przy pobieraniu wymazu była tam zawsze jakaś bakteria. Do dziś żaden wynik badania nie potwierdził jaka to choroba. Mój obecny dermatolog twierdzi, że wie co mi jest i jak należy to leczyć (jest dobrym fachowcem i zawierzyłem mu). Tego się trzymam bo była już duża poprawa. Wynik badania histo. był wykonany przeszło 2 lata temu tam opis był podobny jak w tym poście u innych chłopaków obecnie należało by zrobić ponownie ale nie chcę tam ingerować nożem. Najważniejsze, że nie było raka. Dbam o siebie jak potrafię ale jeszcze nie zwalczyłem choroby. Leczenie jest długoterminowe. Marzę, żeby na kilka zapomnieć o temacie, bo jak każdy facet potrzebuję penisa. Dodam, że mimo bólu jeszcze mogę i jest to dla mnie ciągle przyjemność. Nie mam zamiaru przestawać :)
 

Podobne tematy

Do góry