• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

9 dni po

Dallas

New member
Witam.

9 dni temu miałem zabieg obrzezania niecałkowitego oraz wydłużenie wędzidełka. Wszystko pieknie sie zrastało, nie krwawiło, napletek ładnie schodził do mycia. Żołądź był odkryty do połowy. Oponki brak

Wczoraj (8 dni po zabiegu) obudziłem się z żołędziem całym odkrytym oraz małą oponką. Dzisiaj natomiast obudziłem się już z większą oponką oraz z lekko zakrwawionym gazikiem.

Czy to, że oponka pojawiła się dopiero po kilku dniach to znaczy, że coś się źle zrasta? Czy może ma to coś wspólnego z wypadaniem szwów ( szwy sama mają wypaść).
Byłbym wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam
 

ninja

New member
przyłączam się do pytania bo po co kolejny temat robić
jestem po obrzezaniu całkowitym, od razu po zabiegu z lewej strony strasznie było spuchnięte i duża oponka - był wycinany jeszcze nadmiar skóry
na reszcie obwodu nie było nic spuchnięte żadnej oponki tylko linia szwów
minęło 8 dni i oponka z lewej praktycznie nie zmniejszyła się a dodatkowo pojawiła się na reszcie obwodu :evil: czy to normalne i zniknie? nie będzie po niej śladu?
 

crystal

New member
Dallas.Ja miałem dokładnie ten sam zabieg (obrzezanie częściowe) i to dowkładnie w tym samym dniu co Ty czyli 21 kwietnia. Są jednak pomiędzy nami różnice.Ja od zabiegu do dzisiaj mam całą odkrytą żołądź i nie mogę jej narazie zakryć,bo mam oponkę,ktora utrzymuje sie od momentu zabiegu do dzisiaj i powoli sie mniejsza.Nie moge Ci pomoc,ale wolalbym miec Twoja sytuacje.Chce juz zakladac napletek a narazie nie moge go ruszac z rowka zazoledniego!!
 

Dallas

New member
aktualnie tez mam całą odkrytą żołądź. Było tak pięknie, zero oponki aż sie wczoraj pojawiła ;/ teraz jest na około żołędzia i ni w górę ni w dół nie da sie ruszyć napletka ;/
 

Dallas

New member
Franekmk

stosowałeś jakieś maści czy coś?
I normalnie mogłeś go trzymać w dół? oponka nie przeszkadzała w tym?
I jak miałeś tą oponkę to nachodziła ona na żołędzia czy pod i nie mogłeś naciągnąć napletka na żołędzia?
 

bezczel

New member
Jestem 2 miesiące po zabiegu i wszystko mam zrośnięte idealnie, a mimo to oponka potrafi się pojawić jak napletek np. całą noc jest zsunięty. Też jestem po częściowym i wychodzi na to że to dość powszechny problem.
 

Dallas

New member
naciągnąłem napletek z oponką tak aby był ponad końcówką żołędzia, mniej wiecej tak do połowy ale to ścierwo wraca na swoje miejsce ;/
co robić? poczekać, aż oponka sama zejdzie? lekarz mowil aby naciągnąć na grzyba ;/
 

tomx

New member
Mi lekarz powiedział ze obrzęk może utrzymywac się nawet do 3 miesięcy po zabiegu ale nie należy się tym przejmowac bo to i tak przejdzie. Jeśli się naciągnie napletek na głowke to oczywiście minie to szybciej ale u mnie z tym jest problem bo ja miałem całkowite i napletek się nie utrzyma. Nie przejmuj się tym.
 

Dallas

New member
a ile trzymaliście wasze skarby w góre? Ja już trzymam 10 dzień, ale chciałbym zaczać normalnie funkcjonować bo nie powiem, żeby takie trzymanie do góry nie przeszkadzało.
 

tomx

New member
ja wsumie też nie wiele więcej dokładnie nie pamietam ale jak trzymasz 10 dni to raczej to juz nic nie da. Tak mi się wydaje. Zresztą ja do 2 tygodni dopoki mi szwów nie sciągneli , to za każdym razem jak wychodziłem z domu to go układałem w majtkach to góry bo tak mi było wygodniej. A po domu śmigałem nago po tygodniu z opuszczonym.
 

uniuse

New member
Dallas napisał:
a ile trzymaliście wasze skarby w góre? Ja już trzymam 10 dzień, ale chciałbym zaczać normalnie funkcjonować bo nie powiem, żeby takie trzymanie do góry nie przeszkadzało.

Ja trzymałem do góry jakieś 2 godziny po zabiegu. Tyle co jechałem z kliniki do domu po zabiegu. Później już nie. Zero opuchlizny, zero oponki, zero problemów.
 

Dallas

New member
okej, mały w dół. Musi się w końcu przyzwyczaić do życia :D

A jak z tą oponką? Wypowie sie ktoś kto ją miał? Ile ona jest ? Bo denerwuje mnie to, że nie mogę naciąnąć napletka i latam z gołym żołędziem
 

bezczel

New member
Ale w ogóle nie da się naciągnąć? Pozostał ci aż tak krótki? Jeżeli tak to niestety ale istnieje prawdopodobieństwo że będziesz musiał sie do tego przyzwyczaić :/
Moim zdaniem powinieneś naciągać na siłę. Jeżeli bedzie naciągnięty na żołądź to opuchlizna/obrzęk bedzie malał. Inna opcja to udać sie do lekarza żeby przepisał jakąś maść. Ja dostałem na obrzęk maść steroidową i opuchlizna pozabiegowa zeszła ale tak jak wyżej napisałem jak w nocy napletek samoczynnie się zsunie to rano widzę że napletem jest obrzęknięty i jak go naciągne to po 2-3h obrzęk znika.
 

Dallas

New member
do lekarza ide w czwartek bo tylko w ten dzień przyjmuje.
Zanim oponka mi się zrobila to skóra była na żołędziu więc chyba nie jest za krótka.

Ogólnie nie wiem dlaczego ale wygląda to tak jak by ta oponka była skórą i nie ma jak wejść na żołędzia. Jeśli zdjęcie coś pomoże to moge umieścić
 

crystal

New member
moglbys umieścić zdjęcie tutaj i jeszcze wyslać mi na pw? mam ten sam problem,wiec chcialbym porownac
 

bezczel

New member
Nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale palcami dłoni kładziesz na napletku, a kciukami żołądź wpychasz do środka. Mi zrobił to lekarz i się dało. Owszem nie będę ukrywał, bolało ale 2dni później było po sprawie.
 

crystal

New member
oo podobnny sposób jak przy neutralizowaniu załupka
może takim sposobem się to uda ,ale nie ukrywam,że troche sie boje,że coś spartole jak rusze...:/
 

bezczel

New member
Dokładnie tak jak przy załupku się to robi. Jeżeli ty sam tego nie zrobisz to zrobi ci to lekarz. U mnie tak było. Nic się nie stało. Wiadomo że nie można sie z tym jakoś mocno mocować ale nic nie powinno się stać.
 

Podobne tematy

Do góry