• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

6 tyg po zabiegu

Leszek398

New member
Do urologa wybrałem się z powodu nadwrażliwości 6 tydzien po obrzezaniu muszę chodzić z opatrunkiem bo nie wyrabiam bez niego, ból jest zbyt duży, urolog zmył mnie mówiąc że do 6 miesięcy może taki stan się utrzymywać, chodzi dokładnie o żołądź który boli przy dotykaniu. Druga sprawa urolog uznał że lekarz który robił mi obrzezanie ( chirurg) zrobił to zbyt ciasno i wymagana jest poprawka, sprawa wygląda tak że mogę odsłonić cały żołądź ale żeby dokładnie odsłonił się cały rowek zażołędny to muszę mocno naciągać skórę co sprawia ból i kłopoty z utrzymaniem higieny w rowku gromadzi się maska, wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia, jak ktoś może polecić jakiegoś urologa ze śląska to z góry dziękuję :)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Powyciagaj te szwy bo ci sie stan zapalny zacznie robic. No dupy nie urywa sposob ciecia. Myj pindola czesto, poczekaj az sie do konca zagoi (po wyjeciu szwow) spij bez opatrunku. Pokaż gdzies za miesiac jak to wyglada. Moze obejdzie sie bez kolejnego krojenia.
 

pawel04122

New member
Skoro z dyskomfortem musisz odciągać napletek żeby widać było ten rowek to dla mnie to kiepsko zrobiona robota. Druga sprawa to szwy wywal.
 

Leszek398

New member
jest źle :/ ciężko odchodzi ten napletek, chciałem oczyścić to wszystko ale tak ciężko schodził że nie dałem rady, może ktoś ma jakiegoś sprawdzonego lekarza ze śląska, miałem już 2 operacje i naprawdę mam dość, nie mam zaufania do lekarzy którzy mnie do tej pory operowali. Najlepszym rozwiązaniem było by poprostu jakoś poszerzyć napletek który teraz mam a jest go nie dużo w spoczynku trochę więcej niż połowa żołędzia jest zakryta, ale pewnie trzeba będzie zrobić całkowite obrzezanie.
 

Leszek398

New member
pomoczyłem długo małego w szarym mydle udało mi się doprowadzic go do porządku, usunąłem resztę szwów, wydaje mi się że miejsce cięcia jest opuchnięte dlatego to tak ciasno schodzi, taka jakby oponka.. czy to się zmniejszy? smarować to czyms?
 

rayedstar

New member
jak długo może znikać taka oponka?

Ja ostatnio byłem na wizycie kontrolnej, nadal mam delikatny pierścień i zgrubienia przy lini ciecia- dodam ze jestem ok. 37 dni po zabiegu. Lekarz powiedział ze nadal utrzymuje sie ten delikatny obrzęk ale powinien sie wchłonąć. Mowil ze ogólnie trwa to ok. 2 miesięcy. Jakoś trudno mi w to uwierzyć bo stan który mam utrzymuje sie juz od 25 dnia dużo sie nie zmieniło. Dał mi jeszcze miesiąc i kolejna wizyta jak nic sie noe zmieni to powiedział ze cos tam spr przepisać.
 

Leszek398

New member
Wrażliwość pomału ustępuje :) chodzę już normalnie bez opatrunku, czasami czuć małe podrażnienia i to wszystko da się przeżyć :D pozostał kłopot ciasnego napletka w wzwodzie tj. nie można dalej niż za rowek zażołędny odprowadzić napletka w stanie wzwodu..
 

trihom12

New member
Siemka a mam takie pytanie czy podczas całej tej rehabilitacji miałeś takie coś ze jak sikałes to te szczyny szły przez szwy?? W moim wypadku tak jest drażni to bo śmierdzi i muszę ciagle zmieniać opatrunki
 

Leszek398

New member
Nie, u mnie szwy było widać dopiero po całkowitym odciągnięciu napletka tak że w żaden sposób nie przeszkadzały w oddawaniu moczu.
 

Podobne tematy

Do góry