• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

6 dni po zabiegu - proszę o opinie, porady

masterflamaster

New member
Ok, 6 dni temu przeszedłem zabieg obrzezania całkowitego.

Tak wygląda pacjent 6 dni po:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22e ... 6baf7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/060 ... 57785.html

Teraz mam kilka pytań.

1) czy gościu wygląda w miarę dobrze? opuchlizna i siniaki zeszły można powiedzieć, że zeszły prawie całkowicie, mnie natomiast niepokoją dwie rzeczy - blizna w miejscu wędzidełka (strasznie się maże, co wyjmuję wacka z opatrunku czy z bielizny, to właśnie w tym miejscu wacek się skleja z opatrunkiem albo bielizną); druga mnie niepokojąca kwestia to żółty kolor i powierzchnia żołądzia (wiem, że naskórek rogowacieje i wogóle, ale ten kolor robi się coraz bardziej intesywny)

2) zalecenia, które dostałem od lekarza: "nosić wacka na brzuchu 4-5 dni, zmieniać opatrunek jak się ufajda" - tak w skrócie wyglądały zalecenia, nie zagłębiam się w forum jakoś zabardzo, bo nie chcę się zabardzo nastraszyć, ale z tego co widziałem to większość miała jakieś moczenia, maści, etc.; z tego co czytałem jakąś opinię na necie to u jakiegoś wybitnego specjalisty byłem, natomiast prawie nic mi nie zalecił...

3) oddawanie moczu - od zabiegu leje na kucaka, bo mam niezły rozbryzg:) znaczy jak już leci mocz, to strasznie cienki strumień jakby płaski, natomiast na początku i na końcu robię straszną fontannę :) to normalne?

4) ktoś mi może powiedzieć jaka metoda została użyta?

z góry dzięki za odpowiedzi
 

masterflamaster

New member
a jeszcze jedno, wcześniej miałem stulejkę niezbyt często oglądałem żołędzia w całej okazałości, teraz zastanawiają mnie grudki, krostki tuż pod żołędziem...to normalne?
 

mateusz_914

New member
to szybko Ci opuchlizna zeszła, no mi się tez blizna w tym miejscu "mazała" ale potem to samo zeszło, kolor taki moze byc albo od rivanolu albo Ci wysmarowali jodyna po zabiegu/
no to wieszkość moczy albo od razu smaruje maścią jak lekaz da. Mocz rozdwojony to normalne poniewaz cewka sie rozszerza, przez to ze jest nawierzchu i ociera sie np o spodnie. z czasem to minie. tez lalem na kucaka, czy na siedząco.
te kropki to normalne mi czasem wyskakuja potem same znikaja, niewiem moze ktos sie wypowie jezeli to nie jest normalne.
 

Podobne tematy

Do góry