• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

5 dni po zabiegu- swędzenie ob.ok ujścia cewki moczowej

konxx

New member
Cześć,

5 dni temu miałem zabieg obrzezania u doktora Moszczyńskiego w Gdyni.

Zastanawia mnie swędzenie na czubku żołędzi w okolicy cewki moczowej i ostatniego szwu. Czy powinienem się martwić czy to normalna nadwrażliwość?

Trochę się niepokoje, bo przy ściąganiu opatrunku w miejscu wędzidełka gaza ma żółto pomarańczowo brązowy ślad- nie wiem czy to limfa z resztkami krwi czy ropa?

Dodam że przy pierwszej zmianie opatrunku miałem dość obfite krwawienia, jeden ze szwów trochę popuścił i krew płynąca była ciemna, gęsta i ze skrzeplinami, ale telefon do doktora pozwolił rozwiać problem.

Zauważyłem też, że skóra na żołędzi się łuszczy, ale się tego spodziewałem. 2 razy dziennie smaruje go wazeliną, a na linii szwów detreomycyną.

Zastanawia mnie jak długo powinienem nosić opatrunek? Za 6 dni w piątek mam wizytę kontrolną i prawdopodobnie wyciągnięte szwy. Kiedy mogę zacząć chodzić bez opatrunku i przyzwyczajać małego do nowych bodźców?

Dodaje zdjęcia i proszę o ocenę czy wszystko wygląda prawidłowo, czy powinienem się skontaktować z lekarzem.




 

Kuku66

Member
Sproboj zrobić opatrunek jako kanapkę czyli wacik do góry wacik do dołu i ostatnim wacikiem owić od lewej do prawej, nie zawijaj całkowicie. Ja gdy robiłem hotdogi miałem podobnie. Co do opatrunkow dziś jestem 8 dzień po i miałem wizytę kontrolna chwilę temu, doktor powiedział że już nie muszę nosić bo się wszystko ładnie goi, po zdj myślę że też możesz zrezygnować z gazy ale to moje zdanie nie koniecznie nim się sugeruj
 

Podobne tematy

Do góry