• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

5 dni po plastyce napletka-pytanie

Kajkoks

New member
Witam , 12.05 miałem operacje. Obawiam się że ta opuchlizna jest za duża - jak sobie pomyślę na spokojne to zdaje sobie sprawę że ona wraz z czasem zejdzie. Doktor zalecił mi zmiany opatrunku co 1-2 dni ale przy każdym sikaniu opatrunek jest cały w moczu przez co muszę zmieniać 3-4 razy dziennie co jest uciążliwe, warto dodać również że krwi na gazikach jest strasznie mało i myślę gdyby nie ten mocz mógłbym zmieniać te cholerstwo co drugi dzień.
Zdjęcia:
 

Kajkoks

New member
Po skontaktowaniu z lekarzem zabronił mi tak częstych zmian opatrunku , więc mam chodzić z umoczonym opatrunkiem? Nie wda się żadne zakażenie?
 

mati12

Well-known member
Mocz jest jałowy nic ci nie będzie zmieniają rano i wieczorem nos do góry ptaka i jak dasz rady nałożyć ten napletek ma główkę ten wewnętrzny co ci napompowało to szybciej powinno ci zejść
 
A czy ty przypadkiem nie stosujesz niczego na ucisk? Mi doktor kazał gazę owijać bandażem półelastycznym, ale o tym zapomniałem i mi przez to wyjebało opuchliznę (nie aż taką, ale dość dużą). Ale jak zacząłem stosować bandaż półelastyczny, to dzień-dwa i nadmierna upuchlizna zniknęła.
 

Kajkoks

New member
Stosuje plastry chirurgiczne ale ogólnie opatrunek nie jest zbyt uciśnięty , czy może przez to ta opuchlizna?
 

dandoo

Active member
na początku opatrunek powinien być uciskowy i penis do góry i przyklejony do brzucha takie miałem zalecenia,
 

Podobne tematy

Do góry