• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3,5tyg po obrzezaniu - niepokojący obrzęk

dramat

New member
Witam. Jestem 3,5 tygodnia od zabiegu obrzezania (nawet do końca nie wiem, czy częściowego czy całkowitego) - lekarz nic mi nie powiedział. Przez dwa tygodnie utrzymywałem członka w górze, robiąc opatrunki i stosując się do zaleceń (tj. higiena 2x dziennie, maść); jeszcze dokupiłem Octenisept, ale zrezygnowałem z niego po tygodniu użytkowania ze względu na wysuszanie się żołędzia. Za pięć dni mija równy miesiąc od zabiegu, a ja za bardzo nie wiem czy ten obrzęk powinien się tak długo utrzymywać. Lekarz ma cały czas telefony, przez co ciężko jest się umówić na jakąś wizytę, a nawet teleporadę.

Zdjęcia poglądowe:

 

nope

Well-known member
Jeżeli masz na tyle skóry to spróbuj nalozyc napletek na zoledzia. W obrzeku chlonnym powinno pomóc chyba ze ci chirurg wycial wiecej skóry i masz obrzezanie całkowite to lipa. Oponka powstaje z powodu zaburzonego przepływu limfy (ciasne szycie lub ciasny napletek. Jezeli masz całkowite obrzezanie zrobione i skóry nie da sie nalozyc na zoladz to czy oponka zejdzie czy nie to loteria. Jezeli nie zejdzie to zostaje poprawka.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Po miesiącu to żadne nakladanie, nawet jak jest co nalozyc, nie pomoże. Fajny lekarz. Ze świecą takich szukac...
Ty tez malo ogarnięty niestety. Dac sie ciąć i nawet sie nie odezwac co i jak będzie robil.
 

mati12

Well-known member
Po miesiącu powinieneś już mieć szwy wyciągnięte One również mogą mieć wpływ na gojenie tak jak kolega wyżej napisał ciasno wygląda zainteresuj się usunięciem szwów w pierwszej kolejności
 

samlukier

Member
No ja też niektórych nie rozumiem. Idą na zabieg, a gęby nie otworzą. Później niestety jest za późno i jest lament. Ja mimo, że miałem styczność z doktorem jedynie w dniu cięcia to zanim dałem się pokroić to ustaliłem odległość cięcia od żołędzi i czy ma być ciasno czy luźno. W końcu płacimy za to czy z własnej kieszeni czy z opłaconych składek. Płacę = wymagam.

Do autora

Jak Ci to nie zejdzie i będziesz miał poprawkę to wewnętrznego Ci za dużo nie zostanie. Najpierw usuń szwy. Ja swoich się pozbyłem po 10 dniach, a pierwsze 3 jak widziałem, że się dobrze zrosło wywaliłem 7 dnia.
 
  • Like
Reactions: AGv

dramat

New member
Jestem po wizycie u urologa. Dowiedziałem się chociaż, że obrzezanie było całkowite. Co do obrzęku, który się utrzymywał to powiedział mi bym smarował go Altacetem 2x dziennie i starał się dalej utrzymywać prącie w górze. Co do aktywności fizycznej/kąpieli to już mogę wszystko robić jak normalny człowiek. Jeżeli macie jakieś rady/byliście w podobnej sytuacji, że sam obrzęk wam pozostał do całkowitego wygojenia to piszcie.

Szwy wyciągnąłem tak jak mi radziliście. To też powinno się przyczynić się do szybszego gojenia rany, dziękuje ❤️
 

dramat

New member
Jeszcze powiedzcie mi jak to się ma do masturbacji? Czy jest możliwa/niczemu nie zagraża mając nadal obrzęk po miesiącu?
 

dramat

New member
Wizyta 23.11, brak zmian w obrzęku (zdj. w temacie), zauważyłem ze barwa się zmienia na żółty w momencie wzwodu. Ktoś coś poradzi?
 

dramat

New member
Hej. Nie wiem czy ktoś będzie w stanie jeszcze mi odpisać, ale obrzęk się utrzymuje do dzisiaj. Lekarz powiedział, że wizyta za pół roku i że nie ma potrzeby robić poprawki - kamień z serca. Aczkolwiek no nie wiem, niepokoje się bo to z dnia na dzień się nie zmniejsza. Są jakieś kremy, cokolwiek co polepszy sprawę?
 
Kolejny zabieg jest możliwy za pół roku. Nie wiem czy to coś da, ale możesz smarować maścią na blizny i masować przez minutę itd, może coś się wchłonie. No i może taka męska rada, walcz o swoje, wymagaj, bądź asertywny to pomoże ci w życiu.
 

nope

Well-known member
Kolejny zabieg jest możliwy za pół roku. Nie wiem czy to coś da, ale możesz smarować maścią na blizny i masować przez minutę itd, może coś się wchłonie. No i może taka męska rada, walcz o swoje, wymagaj, bądź asertywny to pomoże ci w życiu.
Pół roku lekarz zaleca jeżeli widzi że jest szansa na poprawe. Jak za jakis czas bedzie tak samo z oponka to nie ma co czekac.
 

Podobne tematy

Do góry