• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania całkowitego (5tyg)

Tomek22Pl

New member
Witam,

Obecnie jestem prawie 5 tygodni po zabiegu obrzezania całkowitego. Szwy zaczęły wypadać tak jak mi lekarz powiedział, koło 3 tyg. I tak też było, w 4 tygodniu pozbyłem się ostatnich z nich. Jednakże mam pytanie odnośnie samego zagojenia się i wyglądu po zabiegu.
1. W spoczynku, tak jak to na obrzezania całkowite przystało, żołądź jest całkowicie odkryty, pod nim znajduje się mała fałdka skóry widoczna na zdj.
2. Czy we wzwodzie skóra tak powinna wyglądać (zdj poniżej) a nie całkowicie rozciągnąć się na trzonie penisa?
3. Czy możliwe, że po 5 tygodniach od zabiegu dalej utrzymuje się lekka opuchlizna

Z góry dziękuję za pomoc
 

nope

Well-known member
Wygląda dobrze.
1. Faldka sie nie przejmuj albo zobrazuj dokladnie o co chodzi bo nie wiem.
2. Jak ma sie skóra rozciągać? Ta obręcz to przeciez miejsce szycia i juz więcej nie naciągniesz
3. Opuchlizna po takim czasie jeszcze moze byc ale to predzej masz pozamykane naczynka ktore sie ogarna same z siebie.
Stosujesz cos na blizny?
Kto cie cial z ciekawosci?
 

Tomek22Pl

New member
Wygląda dobrze.
1. Faldka sie nie przejmuj albo zobrazuj dokladnie o co chodzi bo nie wiem.
2. Jak ma sie skóra rozciągać? Ta obręcz to przeciez miejsce szycia i juz więcej nie naciągniesz
3. Opuchlizna po takim czasie jeszcze moze byc ale to predzej masz pozamykane naczynka ktore sie ogarna same z siebie.
Stosujesz cos na blizny?
Kto cie cial z ciekawosci?
1. Tzn źle się w takim razie określiłem, bardziej chodziło mi o 1 zdj i ten kawałek skóry co został po obrzezaniu
2. Czyli wszystko jest tak jak powinno, mianowicie we wzwodzie skóra zostaje napięta tak pod żołędziem?
3. Rozumiem. Nie lekarz mi nic nie mówił/przepisywał na blizny także goi się samoistnie i wygląda to tak jak na zdjęciach na dzień dzisiejszy
4. Dr. Albert Gugała w Warszawie
 

nope

Well-known member
1. Dalej nie za bardzo rozumiem. Jaki kawałek skóry? Choci ci o to miejsce gdzie się łączą dwie skóry?
2. Wygląda ogolnie wszystko ok. Na poczatku skóra będzie napięta ale z czasem się miejsce szycia poluzuje i rozciągnie i bedzie lepiej ale rewelacji w tym temacie nie będzie, no chyba że chirurg ci wyciął za dużo skóry to nwm czy coś na to zaradzi.
3. Polecam coś na blizny zawsze to cos pomoże. Na forum troche jest o tym rozpisane i znajdziesz na pewno.
 

Tomek22Pl

New member
1. Dalej nie za bardzo rozumiem. Jaki kawałek skóry? Choci ci o to miejsce gdzie się łączą dwie skóry?
2. Wygląda ogolnie wszystko ok. Na poczatku skóra będzie napięta ale z czasem się miejsce szycia poluzuje i rozciągnie i bedzie lepiej ale rewelacji w tym temacie nie będzie, no chyba że chirurg ci wyciął za dużo skóry to nwm czy coś na to zaradzi.
3. Polecam coś na blizny zawsze to cos pomoże. Na forum troche jest o tym rozpisane i znajdziesz na pewno.
1. Wsm tak, tam gdzie łączą się te 2 skóry o to mi chodziło:))
2. Ogólnie nie przeszkadza mi to we wzwodzie, nic nie boli ale nie doskwiera, po prostu chodzi o czystą estetykę dlatego to pytanie. Bardziej chyba brałem pod uwagę obrzezanie, gdzie ludzie po obrzezaniach całkowitych po prostu mają daleko bliznę i tak też chyba oczekiwałem. Dlatego to moje pytanie czy wszystko jest ok.
3. Jasne, poszukam:)
 

nope

Well-known member
1. Fald skory sie przerówna jeżeli to jest miejsce zszycia i zrostu ale to się kształtuje długo raczej do 2 lat takie uroki modelowania blizn. Niestety to chwile potrwa.
2. To jak blizna jest daleko od żolędzia decyduje styl. Szkoda ze nie zainteresowales sie tematem wcześniej. Masz low&tight a jakbyś chciał mieć blizne daleko od żołędzia to wtedy jest high&tight. Masz mało tej "różowej skórki" bo w wiekszosci jest wycięta bo tak się robi w cięciu low.
A co do blizny to jeszcze dodam od siebie ze jakbys sie skusil na jakies żele, masci i nie widzial że coś dają to polecam plastry silikonowe sutricon. Sam używałem i dużo forumowiczów je chwaliło ; )
 

Tomek22Pl

New member
1. Fald skory sie przerówna jeżeli to jest miejsce zszycia i zrostu ale to się kształtuje długo raczej do 2 lat takie uroki modelowania blizn. Niestety to chwile potrwa.
2. To jak blizna jest daleko od żolędzia decyduje styl. Szkoda ze nie zainteresowales sie tematem wcześniej. Masz low&tight a jakbyś chciał mieć blizne daleko od żołędzia to wtedy jest high&tight. Masz mało tej "różowej skórki" bo w wiekszosci jest wycięta bo tak się robi w cięciu low.
A co do blizny to jeszcze dodam od siebie ze jakbys sie skusil na jakies żele, masci i nie widzial że coś dają to polecam plastry silikonowe sutricon. Sam używałem i dużo forumowiczów je chwaliło ; )
1. Rozumiem. W takim razie zobaczymy co przyniesie czas haha ; )
2. Oo, właśnie o to mi chodziło. No szkoda właśnie, że wcześniej na to nie zwróciłem uwagi ale uważam, że i tak jestem zadowolony z samego zabiegu.
Popatrzę, poszukam na forum i na pewno coś się znajdzie, dziękuję bardzo za pomoc!
 

nope

Well-known member
@kaloryfer! Chodzi ci ze za duzo skory wycięte czy wąskie szycie ? Bo jezeli o waski szew to tez tak przez chwile pomyslalem bo to wyglada troche nie jak połączone dwie skóry tylko jakby jedna nachodziła na drugą i tak sie zagoiła ale blizna po zabiegu róznie czasem wygląda wiec ja mysle ze sie przerówna xd
 

Trolo

Well-known member
Miejsce szycia będzie zmieniać się długo nawet rok czasu i dopiero potem może się bardziej wygładzić. Czas pokaże, ale tak to fajna robota zrobiona.
 

kaloryfer!

Active member
@kaloryfer! Chodzi ci ze za duzo skory wycięte czy wąskie szycie ? Bo jezeli o waski szew to tez tak przez chwile pomyslalem bo to wyglada troche nie jak połączone dwie skóry tylko jakby jedna nachodziła na drugą i tak sie zagoiła ale blizna po zabiegu róznie czasem wygląda wiec ja mysle ze sie przerówna xd
Mówię o trzecim zdjęciu z pierwszego posta. We wzwodzie. Ale jak nie ciągnie i nie powoduje dyskomfortu to chyba ok 😉
 

Podobne tematy

Do góry