3,5tyg po obrzezaniu - niepokojący obrzęk

dramat

New member
Witam. Jestem 3,5 tygodnia od zabiegu obrzezania (nawet do końca nie wiem, czy częściowego czy całkowitego) - lekarz nic mi nie powiedział. Przez dwa tygodnie utrzymywałem członka w górze, robiąc opatrunki i stosując się do zaleceń (tj. higiena 2x dziennie, maść); jeszcze dokupiłem Octenisept, ale zrezygnowałem z niego po tygodniu użytkowania ze względu na wysuszanie się żołędzia. Za pięć dni mija równy miesiąc od zabiegu, a ja za bardzo nie wiem czy ten obrzęk powinien się tak długo utrzymywać. Lekarz ma cały czas telefony, przez co ciężko jest się umówić na jakąś wizytę, a nawet teleporadę.

Zdjęcia poglądowe:

nope

Well-known member
Jeżeli masz na tyle skóry to spróbuj nalozyc napletek na zoledzia. W obrzeku chlonnym powinno pomóc chyba ze ci chirurg wycial wiecej skóry i masz obrzezanie całkowite to lipa. Oponka powstaje z powodu zaburzonego przepływu limfy (ciasne szycie lub ciasny napletek. Jezeli masz całkowite obrzezanie zrobione i skóry nie da sie nalozyc na zoladz to czy oponka zejdzie czy nie to loteria. Jezeli nie zejdzie to zostaje poprawka.

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Po miesiącu to żadne nakladanie, nawet jak jest co nalozyc, nie pomoże. Fajny lekarz. Ze świecą takich szukac...
Ty tez malo ogarnięty niestety. Dac sie ciąć i nawet sie nie odezwac co i jak będzie robil.

mati12

Active member
Po miesiącu powinieneś już mieć szwy wyciągnięte One również mogą mieć wpływ na gojenie tak jak kolega wyżej napisał ciasno wygląda zainteresuj się usunięciem szwów w pierwszej kolejności

samlukier

Member
No ja też niektórych nie rozumiem. Idą na zabieg, a gęby nie otworzą. Później niestety jest za późno i jest lament. Ja mimo, że miałem styczność z doktorem jedynie w dniu cięcia to zanim dałem się pokroić to ustaliłem odległość cięcia od żołędzi i czy ma być ciasno czy luźno. W końcu płacimy za to czy z własnej kieszeni czy z opłaconych składek. Płacę = wymagam.

Do autora

Jak Ci to nie zejdzie i będziesz miał poprawkę to wewnętrznego Ci za dużo nie zostanie. Najpierw usuń szwy. Ja swoich się pozbyłem po 10 dniach, a pierwsze 3 jak widziałem, że się dobrze zrosło wywaliłem 7 dnia.

• Like
Reactions: AGv