• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

24h po zabiegu, co robic??

shadownike

New member
witam, jestem nowy na forum. wczoraj przeszedlem plastyke i wydluzenie wedzidelka. minely prawie 24h, a moj penis jest bardziej okragly niz wydluzony, siny, i jeszcze wydobywa sie z niego troszeczke krwi. Lekarz przepsiał mi tabletki (antybiotyk) i detromycyne. ale co ja mam smarowac ta detromycyna? bo napletek jest na penisie, nie widze tych szwow, a odwiezc napletka raczej nie dam rady, raz ze krew dwa ze boli. co mam robic?? i jeszcze apropo oddawania moczu, bo mimo ze napletek jest na penisie to widac mi bez jej odwodzenia ujscie cewki moczowej, wiec sikanie nie boli ani nic, ale czy mam to jakos potem odkarzac? bo boje sie ze mocz mi wplynie pod napletek (na te rany) i dostane jakiegos zakarzenia czy cos.. pozdrawiam i czekam na rady i opinie czy wszystko jest okej oraz jak dalej dzialac. pozdrawiam
 

Stormbringer

New member
shadownike napisał:
witam, jestem nowy na forum. wczoraj przeszedlem plastyke i wydluzenie wedzidelka. minely prawie 24h, a moj penis jest bardziej okragly niz wydluzony, siny, i jeszcze wydobywa sie z niego troszeczke krwi.
Nie przejmuj się, mnie na 3 dzień zaczął przybierać normalne kształty :) trzymaj Wacława do góry i będzie ok...

i jeszcze apropo oddawania moczu, bo mimo ze napletek jest na penisie to widac mi bez jej odwodzenia ujscie cewki moczowej, wiec sikanie nie boli ani nic, ale czy mam to jakos potem odkarzac? bo boje sie ze mocz mi wplynie pod napletek (na te rany) i dostane jakiegos zakarzenia czy cos
Ja przemywałem(choć to trochę dużo powiedziane) przegotowaną wodą. A teraz, jak się trochę zagoiło(prawie 5 dzień) to chlapię wodą z kranu. Nic się złego nie dzieje.
 

shadownike

New member
rozumiem :) ale po zabiegu miales napletek sciagniety, czy nie? bo ja nie mam, a kolega ktory byl razem ze mna wczoraj u tego samego lekarza na tym samym zabiegu (choc nie wiadomo cyz wedzidelko tez mial przedluzone) ma napletek sciagniety, i dlatego nie wiem co mam teraz smarowac ta detromycyna, bo wydaje mi sie ze chodzi o szwy, ale do nich poki co sie nie dostane :)
 

Stormbringer

New member
Ściągnięty, przez pierwsze 2 dni nie było mowy żeby go ruszyć. Teraz już jakoś to idzie i mogę ściągnąć żeby go wymoczyć. Co do smarowania to nie wiem, ja mam moczyć, nie dostałem żadnej maści. Za kilka dni już powinieneś móc trochę o niego zadbać :)
 

shadownike

New member
no własnie, a ja nie mam napletka sciagnietego :( i wlasnie sie obawiam ze mi sie tam mozejakies zakazenie zrobic :( czy ktos mial tez tak jak ja - po zabiegu napletek nie jest sciagniety?
 

Stormbringer

New member
Miałem na myśli naciągnięty. Wybacz, co innego pomyślałem, co innego napisałem. Mnie się nic złego z tego powodu nie stało, że przez pierwsze 2 dni miałem naciągnięty...
 

Nanuk

New member
Nie ma zabiegu, po ktorym po 2 dniach by fajnie wygladal, nawet nie musze ogladac tych zdjec zeby to wiedziec, ale fakt zdjecia nie dzialaja.
 

forest

New member
Fakt nie wygląda zbyt optymistycznie opochlizna jest spora ale zejdzie za jakiś czas, bierz na razie ten antybiotyk, trzymaj go do góry i mocz w ciepłym rumianku, jak nie bedzie poprawy to podejdź do lekarza niech go zobaczy
 

shadownike

New member
no mam go caly czas do gory, mam gazy i przyklejone plastrem do tulowia i obcisle bokserki wiec jakos sie to trzyma :) moczyc w rumianku go nie mocze, lekarz nic takiego mi nie polecal.. antybiotyk biore tak jak kazal dwa razy dziennie i smarujez wierzchu detromycyna. po kazdym oddaniu moczu staram sie go osuszyc i zmienic gaze. boje sie jakichs komplikacji :(
 

forest

New member
Ja Ci tylko pisze co robić by szybciej mały wzydrowiał a co Ty zrobisz Twoja rzecz ;) Mi lekarz po zabiegu nic nie powiedział ...dosłownie nic ani dowidzenia
 

Stormbringer

New member
Nie jest tak źle. Miałem tylko trochę mniejszą pierwszy dzień po zabiegu a na 5 dzień już jest praktycznie normalnie. Rumianek powinien pomóc na opuchliznę, potem jak się już uda ściągnąć napletek i trochę oczyścić rany to będzie z górki :)
 

Podobne tematy

Do góry