• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 dni po zabiegu pytania?

Robert28

New member
Witam 2 dni temu miałem przeprowadza zabieg obrzezania częściowego narazie wydaje mi sie ze wszystko jest ok zwody az tak bardzo nie bola jedynie podczas oddawanie moczu spowodowane tym ze nie do konca moge sciagnac napletek. Mam 2 pytania aktualnie 4 dni bede mogl zostac w domu czy opatrunek jest konieczny czy to ma on wpływ na oponke w późniejszym czasie? oczywiście nosze go do góry w slipach oraz 2 pytanie czy jeśli odczuwam bol przy sciaganiu napletka to poczekać jeszcze czy rozciągać zeby uniknac późniejszych komplikacji ? dodam ze praktycznie cala glowka jest zakryta jedynie sciagam napletek na 1/4 żołędzia podczas załatwiania sie
 

TheRock

New member
Jeżeli krwawienia nie występują, to opatrunek nie jest potrzebny.

Ja ściągałbym napletek mimo bólu, ściągniesz raz, drugi, skóra się rozciągnie i ból powinien minąć. Oczywiście rób to z wyczuciem, żeby nie rozwalić sobie świeżej rany. Ale ja już 24h po zabiegu ściągałem napletek, na początku kilka kropel krwi poszło, ale później wszystko już było w porządku.
 

Robert28

New member
zadziwiajaco dobrze to znosze praktycznie zero krwi ale wyczytałem ze ponoć opatrunek lekko uciśnięty powoduje zmniejszenie mozliwej oponki, jesli chodzi o sciaganie napletka to wlasnie boje sie ze rozejdzie sie jakis szef ale z 2 strony czytalem ze jesli nie bede sciagal w miare szybko to pozniej rana moze sie zbliznowacieć i moze na wrocic stulejka
 

Paradaisu

New member
Powiem ci to co powiedział mi lekarz: "Zdejmuj tyle ile możesz"
Ja całkowicie odsłoniłem żołądź po 3 tygodniach, żadne zwężenie blizny nie wystąpiło ale tak jak mówię, zdejmuj i myj ile się da. Ja go maczałem parę razy dziennie.

PS skoro zdejmujesz cały to nie przesadzaj z ilością, zdejmuj do mycia, a ćwiczenia możesz zacząć np. 5 dni po np seriami 10 razy dziennie po dwa razy, rano i wieczorem.
 

Robert28

New member
Nie moge calego zdjac jedynie powiedzmy 1/4 dalej juz jest opór i ból jedynie, no nic poczekam jeszcze z 1 dzien a jesli chodzi o moczenie w mydlinach z szarego mydla, robic to czy nie? lekarz powiedzial ze jedynie prysznic bez kąpieli a moczenie to tak jakby kąpiel małego :p
 

Robert28

New member
jeszcze jedno pytanie wypadł mi własnie 1 szew rana sie nie rozeszła ani nie krwawi ale trochę spanikowałem wiec moze jednak jeszcze z 2-3 dni nie sciagac nic ani nie cwiczyc ?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jeszcze sie nie rozeszla ale pewnie rozejdzie przy wzwodzie nocnym. W 3 dni nie zrosnie sie skora chocby nie wiem co. Jak ci teraz wypadł szew to cos poszlo nie tak. Oby szwy obok utrzymaly to miejsce.
 

Robert28

New member
Witam na szczescie w nocy nic sie nie rozeszlo moze dlatego ze przy wzwodzie skora schodzi tylko do 1/4 zolaedzia jednak nadal nie wiem czy scigac i ryzykowac rozejscie czy zostawic jeszcze dopoki sie nie zasklepi wszystko ?
 

Robert28

New member
no tez tak myślałem nawet nie mam za bardzo gdzie isc do lekarza z tym chyba ze prywatnie :) a mniej wiecej po jakim czasie rane mozna uznac za w miare zrosnieta wiem wiem zależy od organizmu ale w jakim przedziale czasowym ?
 

Paradaisu

New member
Ja probowalem sciagac napletek po tygodniu, ale mi nie puscil szew. Na twoim miejscu bym sie z lekarzem skonsultowal - chocby prywatnie.
 

Robert28

New member
rozuemiem dodam ze po wyglądzie szwu myślę ze po prostu sie rozwiązał nawet widac na zdjeciu które dodałem tak jakby supełek sie rozwiązywał
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Moze zle zawiązane jak sie rozwiązało. Minimum 7 dni. Ale to zalezy od organizmu. Rownie dobrze moze sie rozejsc po 2 tyg jak sie ma pecha. Szwy powinny siedziec z 2.5 - 3 tygodnie. Zeby miec pewnosc ze wszystko sie zagoi jak trzeba i ze wzwody nie rozerwa lini cięcia. Takie jest moje zdanie, ogladajac historie z tego forum.
 

Robert28

New member
ok ale gimnastyka od pierwszych dni jest wymagana z tego wnioskuje? wiec i tak nie mam zbytniego wyjscia
 
Ostatnia edycja:

Robert28

New member
Witam po 6 dniach udalo mi sie sciagnac napletek do polowy wiec jest postep dalej nie probuje zeby nie przesadzić mam tylko pytanie rana sie nie rozeszła ale widać tak jakby ta wewnetrzna skora juz byla zrośnięta lecz na wierzchu przy probie ściągnięcia widać ze lekko rozchodzi sie powierzchniowo skora w miejscu szycie rozumiem ze na tym etapie to normalne i 2 pytanie czy mikropęknięcia lekko krwawiące skory są tez normalne?
 

Robert28

New member
Witam ponownie od zabigu minely 2 tyg szwy jeszcze mam wszystkie natomiast zastanawiam sie czy to normalne ze przy zwodzie owszem da rade sciagnac napletek lecz odczuwam dyskomfort uciskanie tak jak miałem wczesniej ze stulejka oraz bol ? Rościagnie sie to ?
 

Podobne tematy

Do góry