• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

12 dni po zabiegu napletka

Mark42

Member
Na forum dozwolone jest umieszczanie zdjęć z domen imagehost.pl lub imgur.com
Witam , jestem 12 dni po zabiegu napletka i chciałem się zapytać czy to wszystko dobrze wygląda.

Pod żołędziem znajduje się lekka opuchlizna nie wiem czy to problem czy nie.
 

mati12

Well-known member
Wyglada ok to ze opuchlizna to normalne jestes dopiero 12 dni po zabiegu to tyle co nic jezeli chodzi o czas rekonwalescencji
 
Jest w miarę OK.
Gdyby bardziej puchło to kontaktuj się z lekarzem który przeprowadzał zabieg.
Można na opuchliznę stosować żel z heparyną - bez recepty np FORTIVEN ACTIVE GEL 2400 jm/g; i jak już go stosować to tak aby nie smarować nim miejsca gojenia i szwów ;)
 

Mark42

Member
Jest w miarę OK.
Gdyby bardziej puchło to kontaktuj się z lekarzem który przeprowadzał zabieg.
Można na opuchliznę stosować żel z heparyną - bez recepty np FORTIVEN ACTIVE GEL 2400 jm/g; i jak już go stosować to tak aby nie smarować nim miejsca gojenia i szwów ;)
Okey , postaram sie stosowac ten krem , a co do obnizania napletka do konca moze byc ten problem przez szwy ?
 
Teraz to kwestia opuchlizny, szwów, gojenia się rany. Z czasem będzie schodziła opuchlizna, szwy będą zdjęte, zrost rany będzie wtedy jeszcze elastyczny więc nie ma co szarpać tylko dać temu czas na spokojnie pełne gojenie i powinno być wszystko OK.
Dobre 30-50 dni być wyczulonym na to i nie szarpać, wszystko delikatnie. Taka kolej rzeczy że organizm potrzebuje czasu na regeneracje.
 

Mark42

Member
Teraz to kwestia opuchlizny, szwów, gojenia się rany. Z czasem będzie schodziła opuchlizna, szwy będą zdjęte, zrost rany będzie wtedy jeszcze elastyczny więc nie ma co szarpać tylko dać temu czas na spokojnie pełne gojenie i powinno być wszystko OK.
Dobre 30-50 dni być wyczulonym na to i nie szarpać, wszystko delikatnie. Taka kolej rzeczy że organizm potrzebuje czasu na regeneracje.
Okey , wielkie dzięki za odpowiedź , zobaczymy jak wszystko będzie wyglądać za parę tygodni:)
 

Mark42

Member
Teraz to kwestia opuchlizny, szwów, gojenia się rany. Z czasem będzie schodziła opuchlizna, szwy będą zdjęte, zrost rany będzie wtedy jeszcze elastyczny więc nie ma co szarpać tylko dać temu czas na spokojnie pełne gojenie i powinno być wszystko OK.
Dobre 30-50 dni być wyczulonym na to i nie szarpać, wszystko delikatnie. Taka kolej rzeczy że organizm potrzebuje czasu na regeneracje.
Jestem juz 16 dni po zabiegu i z ran gdzie sa szwy leci jakby biała substancja co ma nie za ciekawy zapach I nie wiem za bardzo co to jest czy to czasem ropa nie jest , psikam to octaniseptem i nie wiem co mogę więcej zrobić
 

Mark42

Member
i jak tam sytuacja?
jak to wygląda?
Po tym jak był ten dziwny płyn, zadbalem o ranę i już go nie ma , 2 szwy wyleciały, żołądź się przyzwyczaila , opuchlizna już prawie całkowicie zaszła, ale jeszcze szwy na wedzidelku się trzymają, za tydzień pójdę na oddział na kontrolę jak to wszystko wygląda, I mam nadzieję że pozbede się ostatnich szwów
 

mati12

Well-known member
Jesteś już prawie miesiąc po zabiegu więc usuń je samemu a jeżeli nie potrafisz umów się jak Najszybciej na wyciągnięcie jeżeli szwy zbyt długo tkwią to może dojść do zapalenia
 

Mark42

Member
Jesteś już prawie miesiąc po zabiegu więc usuń je samemu a jeżeli nie potrafisz umów się jak Najszybciej na wyciągnięcie jeżeli szwy zbyt długo tkwią to może dojść do zapalenia
Wlasnie probowalem i zle zdjalem jednego i jutro mam wizyte bo zaczyna lekko puchnac tam gdzie sa szwy
 

Podobne tematy

Do góry